Komiksové Multiverzum #1

Po minulotýždňovom Komiksovom kvíze, ktorý na našu radosť zožal úspech, bol utorok 30. 1. 2018 v Storm Game Bare opäť v znamení komiksov. Tentoraz išlo o prednášku Komiksové Multiverzum, ktorá sa svojím novým formátom snažila osloviť čo najširšie spektrum návštevníkov. Čomu sa teda venovala?

 

 

Úvod patril Batmanovi a piatim pohľadom na túto legendárnu postavu. Povedali sme si niečo o aktuálnej sérii od Toma Kinga, aby sme následne zmenili optiku sériou White Knight od Seana Murphyho. Európsky rozmer priniesol komiks Prince Charming a svet fantázie a tvrdej reality sa prelínal v komikse Creature of the Night. Na záver sme sa pozreli na Earth One.

 

 

Po bloku s Batmanom v hlavnej úlohe sme navštívili vydavateľstvo Image a pozreli sa na ich novinku Witchblade. Vydavateľstvo Aftershock comics poznali návštevníci len veľmi okrajovo, a tak sme predstavili jeho krátku, ale za to pomerne bohatú históriu. Podrobne sme si posvietili na série Animosity, Backways a Monstro Mechanica. Obísť sme, samozrejme, nemohli novinky z vydavateľstva Marvel a prednášku uzavrel tip na čítanie z vydavateľstva Valiant.

 

 

Teší nás vaša účasť a zaujímavá diskusia, ktorá sa následne rozpútala. Pokračovanie Komiksového Multiverza je naplánované na 27. 2. 2017. Už o necelý týždeň sa ale môžete tešiť aj na prvú knižnú sešn tohto roka z dielne Funtasticu.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
5 + 25 =