Deadpool: Pokračovanie, Cable a X-Force

Deadpool ma svoj premiérový víkend za sebou. Tí čo si ešte nie sú istí, či dať filmu šancu, si môžu prečítať našu bez-spoilerovú recenziu. Ostatní ktorí film videli, už vedia, že snímka dostane pokračovanie. Vlastne to vedia všetci, pretože deň pred premiérou, to štúdio FOX hrdo vykrikovalo do éteru. Hold, snímke naozaj verili a po premiére môžme potvrdiť, že urobili dobre.

V roku 2008, keď do kín vstúpil film Iron Man od Marvelu, začala sa nová éra komiksovových filmov. Filmy boli múdrejšie, produkčne lepšie a mali omnoho väčšiu odozvu od publika. Latku, ktorú nastavil Iron Man v roku 2008 preskočil až Deadpool v roku 2016. Tvorcovia o filme hovoria ako o príchode novej a lepšej ére superhrdinských filmov. Deadpool ukázal niečo nové, svižné a zatiaľ nevídané. Najväčším krokom bol práve R-kový rating, ktorý snímke neskutočne sluší a v superhrdinských filmoch je v súčasnej dobe raritou.

Ako som spomínal, tí čo už videli Deadpoola, vedia o jeho pokračovaní. Tak isto však vedia aj o tom, že v pokračovaní uvidíme postavu menom Cable. My sme túto skutočnosť spomínali už v minulosti. Vtedy sme teóriu o jeho účasti rozoberali na základe rozhovoru s Ryanom Reynoldsom. Dnes však vieme, že to nie sú len plané reči a Cable je naozaj v pláne. V súčasnej dobe však nevieme, kto Cablea stvárni. Vraj to môže byť ktokoľvek. Samozrejme keď sa táto správa dostala na verejnosť, bolo otázkou času, kedy sa objavia premotivovaní  záujemcovia. Prvým je herec Stephen Lang, ktorého môžete poznať s filmu Avatar (2009), Barbar Conan (2011) či seriálu Terra Nova (2011). Ten sa o svojej túžbe podelil prostredníctvom Twitteru. Úprimne? Mne by ako Cable neprekážal. Mimochodom, má ísť o významnejšiu rolu, niečo ako Colossus v prvom filme. Čiže žiadne malinké cameo.

Stephen_Lang_Cable
Cable/Stephen Lang

Prejdem však k tej najlákavejšej téme, tou je viackrát spomínaná tímovka X-Force. Aj na túto tému sa v minulosti Ryan Reynolds vyjadroval. Tentokrát tu však máme vyjadrenie scenáristickej dvojice Rhett ReesePaul Wernick. Títo páni odviedli dokonalú prácu pri písaní scenáru k filmu Deadpool. V minulosti nás o svojich scenáristických kvalitách presvedčili scenárom k filmu Zombieland (2009). Takže páni Rhett ReesePaul Wernick prezradili, že by strašne radi spravili film X-Force. Takže, podľa Reynoldsa je X-Force jedna z najväčších priorít, scenáristi sú tiež naklonení k tvorbe X-Force,  už len presvedčiť štúdio. Nemyslím si však, že to bude problém. Ak by pokračovanie Deadpoola spolu s Cableom malo úspech, cesta k X-Force je vydláždená. Zaručene! Toto je tá nová éra superhrdinských filmov, ktorú sme na začiatku spomínali!

Pri due scenáristov ešte chvíľku ostaneme, tí totiž prezradili k filmu Deadpool malinkú pikošku. Vieme, že hlavným záporákom v snímke Deadpool je Ajax, ktorému sekunduje Angel Dust. Názory na hlavného záporáka sú rôzne. Podľa niekoho bol jeho výkon dostačujúci, iní tvrdia, že bol maximálne nevýrazný. Avšak podľa scenáristov, v pôvodnom scenári boli namiesto Ajaxa až traja záporáci. Menovite to bol Wyre, Garrison KaneSluggo. Lenže, kvôli rozpočtu filmu museli od tohto plánu nakoniec upustiť. Škoda, možno v pokračovaní.

Wyre_Garrison Kane_Sluggo_Deadpool
Wyre – Garrison Kane – Sluggo

To je na dnes, k snímke Deadpool naozaj všetko. Akonáhle sa objavia akékoľvek nové informácie, budeme vás o tom informovať. Tí čo Deadpoola ešte nevideli rýchlo od kina!

(zdroj: heyuguys.com/comicbook.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 × 28 =