Endgame mapuje atmosféru po Thanosovej decimácii

Trvalo to dlho, ale dočkali sme sa. Trailer je tu a okrem toho, že nám konečne prezradil podtitul, mnohých fanúšikov zaskočil. Áno, prvý trailer na Avengers: Endgame nie je klasický trailer na komiksovku. Nedočkali sme sa obrovských akčných scén, vojny, bojov, lietajúcich budov či výbuchov à la Michael Bay. Naopak, sledujeme bezútešnú atmosféru a zlomených hrdinov bez štipky nádeje. Poďme sa spoločne pozrieť na zopár momentov z traileru, ktorý mal potenciál zhodiť internet.

Vo vesmíre je super! Vážne…

Tak v prípade rozpočtu na herecké honoráre, ako aj v prípade traileru, si odrezal Robert Downey a.k.a. Tony Stark najväčšiu časť. Z celkovej stopáže dlhšej než dve minúty sledujeme takmer celú minútu zlomeného Iron Mana, ktorý je bezcieľne unášaný vesmírom na lodi známej ako Betanar. Z pozostatkov svojej zbroje z nanočastíc mu ostala len helma, cez ktorú sa snaží zanechať správu svojej snúbenici Pepper Potts. Ako to je už u Tonyho zvykom, snaží sa celú situáciu zľahčiť, čo len umocňuje skutočnosť, že smrť mu dýcha na krk.

Môžeme však predpokladať, že Tonyho (a Nebulu) niekto určite zachráni. Otázkou ostáva – kto? Buď to bude Captain Marvel, ktorá sa nám predstaví ešte pred filmom Avengers: Endgame, alebo to môže byť práve jeho snúbenica! Možno nám túto možnosť podsunuli aj samotní tvorcovia. V traileri totiž Tony povedal: „Just for the record, being adrift in space with zero promise of rescue is more fun than it sounds.“ Kľúčovým slovom ja práve RESCUE. Tí viac sčítaní vedia, že oblek podobný tomu Iron Manovmu, ktorý ale nosila Pepper Potts, niesol názov Rescue.

No schválne! Ktorá príde Tonymu na pomoc?

Farmár hľadá ženu pokoj

Keď sme si už uvedomili, že s Tonym je to naozaj zlé, nasledujú scény s Thanosom. No dobre, Thanosa síce nevidíme, ale vidíme jeho zvesenú zbroj, ktorá slúži ako strašiak na poli akejsi farmy na neznámej planéte. Mimochodom, niečo podobné sme videli aj v komiksoch, čiže za mňa veľmi pekný odkaz. Je symbolom toho, že je dobojované. Šialený titán dokončil to, čo si zaumienil.

Zlomení hrdinovia a straty na životoch

Nasledujú ďalšie scény, ktoré nám radosť nerobia. Hrdinovia sú zlomení! Black Widow vedie zarmútený monológ o škodách napáchaných Thanosom a objasňuje zvyšku tímu, že polovica žijúcich bytostí je preč. Prestrih na plačúceho Stevea Rogersa. V ďalšej scéne vidíme Brucea Bannera, ktorý hľadí na obrazovku s hrdinami, o ktorých sme prišli. Dozvedáme sa, že okrem Petera Parkera, o ktorom sme vedeli, sa obeťou Thanosovho lusknutia stala aj Shuri. Na obrazovke však svieti slovíčko „MISSING“, a to nemusí automaticky znamenať, že sú oné postavy skutočne mŕtve. Predsa len, je tam aj Scott Lang, a ten ako vieme, príde tímu Avengers na pomoc. Nesmieme zabudnúť ani na Thora. Ten vyzerá, že svoju zle mierenú ranu skutočne oľutoval a plánuje nabudúce mieriť presnejšie…

Hawkeye je späť ako Ronin!

Najväčším ťahákom traileru je bezpochyby návrat Hawkeyea. Jeho neúčasť v Infinity War skutočne zamrzela. Hneď prvý záber naňho však prezrádza, že Hawkeye prešiel značnou zmenou. O čo ide? A kto je ten záhadný Ronin, o ktorom všetci zrazu hovoria?

Histórieznalí vedia, že pomenovanie Ronin pochádza z feudálneho Japonska, znamená „samuraj bez pána“. V Marveli sa týmto historickým pôvodom inšpirovali. Ako to však býva zvykom, alterego Ronin používalo v komiksoch viacero postáv. Úplne prvým Roninom bola žena menom Maya Lopez tiež známa ako Echo. S konceptom Ronina vtedy prišli Brian Michael Bendis a Joe Quesada v komikse New Avengers #11 z roku 2005. Samozrejme vieme, že Echo sa v Avengers: Endgame neobjaví a všetkých prítomných zaujíma práve Hawkeye.

Ten identitu Ronina prijal po komiksovom evente Civil War a bol jej nositeľom počas celej doby eventov World War Hulk, Secret Invasion a Dark Reign. Nakoniec sa však tejto identity vzdal a po skončení zlých časov sa vrátil k pseudonymu Hawkeye. Aj keď v komiksoch mal Clint Barton úplne iné dôvody, predpokladá sa, že vo filme týmto dôvodom bude jeho rodina. Z viacerých zdrojov bolo naznačené, že jeho rodina sa stala obeťou Thanosovho lusknutia.

Plán? Áno, základom je mať plán

Opäť sa vraciame k Natashe a Steveovi, ktorí ale tentoraz pôsobia, že majú plán. Silno však pochybujem, že ide o plán útoku. Áno, vážení, opäť prichádza na pretras cestovanie v čase! Alebo realitami? Tieto dve teórie sme si už raz rozobrali v staršom článku ešte pred premiérou Infinity War a podľa všetkého je stále aktuálny. Týmto dvom teóriám hrá do kariet aj záber na fotku Steveovej starej lásky Peggy. Žeby sa Captain America pripravoval o opätovné stretnutie?

Ant-Man je späť ako Ant-Man…

Okey, tu sa toho veľa nezmenilo. Žiadna alternatívna identita či zmena kostýmu. Proste len Scott Lang a Luisova dodávka. Vlastne, jedna otázka tu predsa len vzniká. Ako sa, dočerta, dostal z dimenzie Quantum Realm?! Vieme predsa, že vo filme Ant-Man and the Wasp v nej ostal uväznený. Hmm… minimálne si môžeme byť istí, že zazvonil na správne dvere!

Tak a tu trailer končí. Popravde, veľa toho neukázal, naopak len vykreslil situáciu, ktorá po Thanosovom lusknutí medzi hrdinami panuje. Netreba však strácať nádej či hneď zatracovať MCU, Marvel či celé Disney, pretože ide len o prvý trailer. Pevne verím, že na epické scény a strhujúcu osudovú akciu ešte len príde. Skutočnosťou je, že Marvel si pri posledných filmoch dáva skutočne pozor na prezrádzanie deja vo svojich traileroch. Informácie vypúšťa postupne a v malých dávkach. Na záver článku si treba ešte zopárkrát pozrieť trailer a môžete začať odpočítavať dni do toho ďalšieho, to predsa fanúšikovia robia v poslednom čase najradšej… poprípade skúsiť alternatívu, akoby povedal Drackula (a ja sa prikláňam všetkými desiatimi): čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 ⁄ 7 =