Marvel News #90: Carnage sa vráti na scénu!

Fantastic Four je späť! Asi tak by sa dalo zhrnúť to najpodstatnejšie z minulého týždňa. Od tohto návratu sa toho čakalo veľa. Zväčša ale prevládajú sklamané reakcie. Okrem toho sa dnes pozrieme na to, prečo by mal Mysterio radšej emigrovať do DC Comics a ako sa možno na scénu vráti Carnage. A veľké veci sa chystajú aj pre X-Menov! Pohodlne sa usaďte, Marvel News sa začínajú!

Najčastejšie skloňovanými problémami prvého čísla fantastickej rodinky sú v radoch nespokojných čitateľov zlá kresba a nudný dej. Čo sa kresby týka, tu je to silne individuálne. Stretol som sa aj s názormi, že kresba Sary Pichelli je skvelá a ja s ňou nemám tiež žiadny problém, takže viac to tu rozoberať nebudem. Každý nech si urobí názor sám. Čo sa príbehu týka, tu trochu chápem ten negativizmus. Ľudia asi očakávali bombastický nástup. Pravdepodobne mal prísť ohňostroj a fanfáry. Namiesto toho sme dostali relatívne komorný príbeh, ktorý tlačí na atmosféru beznádeje a emócie Thinga a Johnyho. Respektíve sa tu neustále nepriamo poukazuje na to, že Fantastic Four je zjav, ktorý Marvel univerzum naozaj potrebuje. A to je v kombinácii s faktom, že Fantastic Four je asi definitívne preč, dosť frustrujúce. Podobnú náladu sme mohli sledovať aj v komikse Marvel Two-in-One, ktorý sa zameriaval práve na situáciu ohľadom nezvestnej časti legendárneho tímu.

Bol to veľkolepý návrat?

Dan Slott to ale podľa mňa začal dobre. Veľmi podobne to urobil aj v prvom čísle Iron Mana, ktorý mnohých tiež sklamal. V tomto prípade tu bol dôraz na to, čo je vlastne Iron Man zač. A prvom čísle FF to bolo podobné. Naštartovať náladu a vytýčiť základnú myšlienku sa Slottovi podarilo a tak tu máme, podľa môjho názoru, skvelý základ pre dobrú a postupne gradujúcu sériu. Druhé číslo tu bude 12. septembra a dovtedy môžeme len držať palce, že sa Slott a vlajková loď Marvelu naozaj rozbehne.

Uvidíme, či sa séria v druhom zošite rozbehne.

Ešte chvíľku ostaneme pri Fantastic Four, keďže je známy prvý vážnejší problém, ktorému bude musieť táto rodinka čeliť. Ak teda nerátame fakt, že sú niekde na druhom konci vesmíru a nevedia sa vrátiť späť na Zem. Vo štvrtom zošite by sa mal zjaviť tím Fantastix, ktorý by mal okupovať Baxter Building, kam sa asi naši hrdinovia budú chcieť vrátiť. Vizuál Fantastix môžeme vidieť na covery štvrtého zošita série. Nie je asi náhoda, že sa na Fantastic Four vcelku podobajú. Otázkou je, kde bol tento tím doteraz, ak naozaj okupuje Baxter Building, a prečo s nimi Thing alebo Human Torch nikdy neprišli do styku. Vysvetlenia sa asi dočkáme až 28. novembra, keď toto číslo pôjde do predaja.

Kto sú Fantastix?

Sériu Marvel Two-In-One sme už spomínali. A logicky sa jej návrat Fantastic Four bude bytostne týkať. Chip Zdarsky sa pre jedného fanúšika na Reddite vyjadril, že ohľadom budúcnosti tejto série prebehlo množstvo diskusií. Podľa jeho vyjadrení nie je jasné, či bude séria po dvanástom zošite ukončená, ale jeho myšlienka, že Fantastic Four potrebuje svoj priestor na „dýchanie“, sa dá interpretovať aj týmto smerom. Isté ale je, že si táto séria prejde nejakou zmenou, keďže status quo sa návratom superhrdinskej rodinky zásadne zmenil. Naskytá sa ešte možnosť, že by séria pokračovala, ale s iným obsadením. Predsa len, dvojíc má Marvel v talóne hneď niekoľko. Sú to však len špekulácie a tak vydržme, určite sa čoskoro dozvieme viac.

Čaká nás koniec Marvel Two-In-One?

Séria Old Man Logan sa pomaly, ale isto, blíži k svojmu záveru. Pred týždňom už vyšiel 45. zošit a finále nás čaká v tom päťdesiatom. Príbehy alternatívneho Wolverina sa však nekončia. Respektíve scenárista Ed Brisson a kreslič Mike Henderson chcú, aby sa Logan dočkal dôstojného záveru, ako tomu bolo napríklad v jeho filmovej verzii. Ohlásená bola teda 12-dielna séria Dead Man Logan, ktorá by mala príbehy tohto hrdinu uzavrieť. Brisson sa pre web newsrama doslova vyjadril, že umierajúci Logan má stále nejaké nevybavené účty, ktorým sa bude chcieť určite venovať. Jedno z mien na jeho zozname bude určite Mysterio, ktorý ho v legendárnom Millarovom príbehu doviedol k zabitiu 40 X-Menov, keď bol v domnení, že ide o zlosynov. Úprimne povedané, byť na Mysteriovom mieste, radšej emigrujem do DC Comics.

Loganova rozlúčka bude plná pomsty!

Cletus Kasady je od minisérie Venomized považovaný za mŕtveho. Podľa posledných správ však Marvel stále má pre sériového vraha a jeho krvilačného symbionta nejaké plány. Scenárista Donny Cates a kreslič Danilo Beyruth spolu vytvoria one-shot Web of Venom: Carnage Born. Tento zošit by mal sledovať kult, ktorý je oddaný Carnageovi. Otázne je, či bude mať toto zoskupenie dosť sily na to, aby priniesli Carnagea späť medzi živých. Veľmi pozitívne na tejto správe je, že tento one-shot bude písať práve Cates, ktorý aktuálne neskutočne valcuje ongoing sériou Venom. Symbiont by mu mohol teda sedieť aj v tomto prípade. Séria je naplánovaná na november.

Carnage sa vráti.

Návrat značky Uncanny X-Men bolo ohlásené na nedávnom Comic Cone v San Diegu a je skvelé, že pomaly presakujú ďalšie a ďalšie informácie o tom, čo sa bude v tejto novej mutantskej sérii odohrávať. Prvého čísla sa dočkáme v novembri a Marvel na nás vysype 10-dielny story arc s názvom Disassembled, ktorý bude vychádzať na týždennej báze. Mali by sme sledovať príbeh, v ktorom budú musieť spojiť sily všetci zostávajúci mutanti na ich finálnu misiu. Čo to znamená, sa zatiaľ nevie a možná je spojitosť s plánovaným „upratovaním“ vo svete X-Menov.

Disassembled.

Marvel tiež zverejnil hneď trojicu scenáristov a rovnaký počet kresličov, ktorí sa o Uncanny X-Menov budú starať. Príbeh napíšu Ed Brisson, Kelly Thompson a Matthew Rosenberg. Vizuál tomuto príbehu vytvoria Mahmud Asrar, R. B. Silva a Yildiray Cinar. Na zverejnenom covery prvého čísla máme možnosť vidieť naozaj silnú zostavu. Bishop, Nightcrawler, Psylocke, Storm, Jean Grey, X-23, Beast, Iceman, Jubilee a Cannonball sú prísľubom ozaj veľkých vecí, ktoré Marvel sľubuje. Tvorcovia do toho podľa slov Rosenberga dávajú všetko, ako keby išlo o úplne posledný X-Men príbeh v histórii. Tak uvidíme.

Uncanny X-Men #1.

Včera toho vyšlo naozaj veľa. Odštartoval Edge of Spider-Geddon a zároveň aj Extermination. Ak vás zaujal príbeh Infinity Wars, určite vás zaujmú udalosti druhého čísla.

Astonishing X-Men Annual #1
Cable – Deadpool Annual #1
Deadpool: Assassin #5
Doctor Strange #4
Edge of Spider-Geddon #1
Extermination #1
Hunt for Wolverine Claws of a Killer #4
Infinity Wars #2
Multiple Man #3
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #308
Star Wars: Beckett #1
Star Wars: Poe Dameron #30
Thor #4
Tony Stark: Iron Man #3
Weapon H #6
Weapon X #22
Luke Cage #1

Začalo sa veľké upratovanie!

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás neprestane baviť vymýšľať záverečné pokiaľ, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
11 − 11 =