Inhumans zrušený, budúcnosť v MCU ohrozená!

Dostala sa k nám nečakaná správa! Disney oficiálne stiahlo snímku Inhumans zo zoznamu chystaných filmov MCU (Marvel Cinematic Universe)! Film bol pôvodne stanovený na 12. júl 2019, no v súčasnej dobe nemá dátum!

Čo môže byť dôvodom? Šíria sa správy, že zato môžu spory priamo v Marveli. Ako vieme, Kevin Feige dal v minulosti ultimátum Bobovi Igerovi (CEO Disney), že buď dostanú väčšiu voľnosť, alebo opustí Marvel. Samozrejme Bob Iger si zrátal dve a dve a Marvel Studios prešlo priamo pod vedenie Disney, kde jej tvorcovia dostali väčšiu tvorivú voľnosť. Dôvodom tohto ultimáta bol Ike Perlmutter, ktorý bol chorobne šetrný, čo síce Marvelu v minulosti pomohlo, no samotné MCU brzdilo. Aktuálne to vyzerá tak, že filmovej divízii šéfuje Kevin Feige a televíznej zas Ike Perlmutter. No a tu sa už dostávame k jablku sváru.

Seriál Agents of SHIELD, ktorý je súčasťou MCU a stavia na jeho pevných základoch, sa čoraz hlbšie a hlbšie vnára do mytológie Inhumans. To však nemusí hrať do kariet Kevina Feigeho a filmovej divízie. Možno už seriál prekročil pomyselnú hranicu, kde je nemožné naň naviazať filmom s rovnakou tématikou. Sú to len dohady, ale riešenia by mohli byť dve. Prvé, menej pravdepodobné, je zrušenie filmu Inhumans. To druhé, ktoré začína byť stále reálnejšie, je ignorovanie udalosti v seriálovom univerze. Samozrejme, možno len prílišne teoretizujeme a ide len o akési preorganizovanie v zozname MCU filmov, ako tomu bolo už v minulosti.

inhumans_marvel_comics
Inhumans (zdroj: Marvel Comics)

Aby sme však vyčerpali všetky možnosti, uvoľnenie tohto dátumu (12.júl.2019), dáva opäť priestor konšpirátorom, ktorý už niekoľko týždňov doslova bombardujú internet teóriami o chystanom crossoveri medzi Avengermi a X-menmi. Nebudem sa k týmto správam vyjadrovať, nakoľko ide o mokré sny ľudí, ktorý nechápu slovám ako „autorské práva“ či „zmluvy“. Samozrejme aj ja by som si rád pozrel takúto snímku, ale uvedomujem si, že sa tu bavíme o naozaj nereálnej možnosti. Môžete síce oponovať, že ani Spider-Man v MCU nebol pár rokov dozadu možný a dnes je tam. To áno, ale to bola iná situácia, keďže Sony nevedelo postavu uchopiť tak, aby mala úspech.

Budúcnosť snímky/rasy Inhumans v MCU je nateraz otázna a na odpovede si budeme musieť počkať. Čo však vravíte vy? Bolo by vám ľúto snímky Inhumans? Ste zástanca prepojeného filmovo-seriálového univerza alebo naopak ste za úplne oddelenie?

(zdroj: disney/marvel/comicbook)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
33 ⁄ 11 =