Knižné novinky december 2018

Najzásadnejšie tituly vianočné trhu museli byť pripravené už v novembri, no netreba zúfať. Vydavateľstvá vám napriek tomu aj v tomto čase prinášajú tituly, z ktorých si určite vyberiete, prípadne si prelistujte ich katalógy a nechajte sa darčekovo inšpirovať už vydanými knihami.

Nezabudnite si preklikať všetky záložky vydavateľstiev, a ak si budete chcieť knižku rovno kúpiť či predobjednať, stačí kliknúť na obrázok. 🙂

AlbatrosArtis OmnisBrokilonCrewHostSlovartJosef Vybíral

Neil Patrick Harris: Iluzionisti 1

Z pera oceneného herca a bestsellerového autora Neila Patricka Harrisa vychádza prvá magická kniha z novej série s množstvom trikov schovaných v rukáve.

Keď sa dá malý pouličný kúzelník Carter na útek, ani mu na um nezíde, že si v ospalom mestečku v Novom Anglicku nájde piatich kamarátov, podobne zmýšľajúcich iluzionistov. No ako to už pri každom dobrom triku býva, veci sa zmenia v tom najnečakanejšom okamihu… Nenásytný B. B. Bosso a jeho podvodnícka skupina karnevalových zabávačov prídu ukradnúť všetko, na čo položia svoje lepkavé prsty. Kúzelnícka banda sa za použitia kúzel a tímovej práce vydáva na pomoc mestečku Mineral Wells.

 

Marrisa Meyerová: Iko

Prvá časť komiksovej série zo sveta Mesačných kroník.

Krehké spojenectvo Zeme a Mesačného kráľovstva je v ohrození. Svorky zmutovaných vlčích vojakov, ktorých stvorila kráľovná Levana, as ani po jej smrti nevzdali a stále útočia na všetko živé. Prostoreká androidka Iko sa preto rozhodne vziať všetko do vlastných rúk a dolapil ich vodcu. S neľahkou úlohou jej pomáha sympatický strážca paláca, ktorá čoskoro prinúti Iko prehodnotiť všetko, čo doposiaľ vedela o vernosti, láske a vlastnej ľudskosti.

 

 

Návrat Mary Poppins

Prečítaj si príbeh s fotografiami z nového filmu spoločnosti Disney!

Príbeh nadväzuje na slávnu knižnú predlohu a film o kúzelnej pestúnke Mary Poppins. Detskí hrdinovia Michael a Jane Banksovci už vyrástli. Stále žijú v dome na Čerešňovej ulici a Michael, ktorý pracuje v rovnakej banke ako kedysi jeho otec, sám vychováva tri deti. Rodinu postihlo nešťastie, a keď je najhoršie, opäť sa u nich, ako kedysi, objaví tajomná Mary Poppins, ktorá im svojimi kúzelnými schopnosťami vnesie do života radosť a šťastie.

 

Disney – Mickeyho najkrajšie rozprávky

„Nezabudnime, že na začiatku všetkého bol myšiak!“

Zažite spolu s legendárnym myšiakom Mickeym jeho najslávnejšie dobrodružstvá! Chopte sa kormidla na parníku Willie, postavte sa zoči-voči obrovi, vyskúšajte si prácu pomocníka u slávneho čarodejníka alebo sa vyšplhajte po fazuľovej stonke vysoko do oblakov.

 

Matt MacNabb: Ralph Rozbi-to 2 – Príbeh podľa filmu

Zloduch Ralph a roztomilá Vanellope vyrážajú do akcie, aby zachránili Sugar Rush!

Vydajte sa so zloduchom Ralphom a jeho neodolateľnou kamarátkou Vanellope na zaujímavú cestu do neprebádaných hlbín internetu. Obľúbení hrdinovia, ktorí majú srdce na pravom mieste, budú musieť riskovať, aby získali náhradnú súčiastku k videohre Sugar Rush. Podarí sa nerozlučnej dvojici úlohu splniť?

 

 

Simon Stalenhag: Pasáž

Osamelá cesta postapokalyptickou krajinou.

Rok 1997. Michelle a jej malý žltý robot unikajú naprieč dystopickou Amerikou. Cesty lemujú vraky obrovských vojnových dronov a všadeprítomný technologický odpad rozkladajúcej sa konzumnej spoločnosti. Ako sa blížia k pobrežiu, v čoraz rýchlejšom slede sa za nimi rúca svet, akoby sa napokon za obzorom prepadlo prázdne jadro civilizácie.

Prelistujte si katalóg vydavateľstva Artis Omnis jeseň – zima 2018/2019.

Juraj Červenák: Hradba západu

Pátá část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660 – 1664.

Uherské vojsko utrpělo drtivou porážku u Parkánu. Hordy osmanských válečníků pod velením samotného velkovezíra překročily Dunaj a obklíčily pevnost Újvár – Nové Zámky. Tu v křesťanském světě nazývají Hradba západu a vědí, že pokud padne, bude ohrožena celá říše. Obránci jsou odhodláni bojovat do posledního dechu, čelí ale mnohonásobné přesile.

Na zdech otřásajících se pod tureckou dělostřelbou stojí i kapitán Kornel Báthory. Více než o pevnost se však obává o osud svého syna Michala, přítele Voronina a milované Juliany. Ti se ztratili kdesi v zemi zachvácené nepřátelským drancováním. Navíc jejich stopu zachytila obávaná baronka Rónayová, přezdívaná Vlčice.

Zkušený autor Juraj Červenák ve spletitém románu o nejkrvavější válce, jaká se kdy odehrála na území dnešního Slovenska, uzavírá příběh několika postav z epické ságy o dobrodružstvích kapitána Báthoryho.

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist – Ocelový alchymista 5

Bratři Elricovi se konečně setkávají se svou starou učitelkou a ukáže se, že jejich obavy byly na místě – skutečně je nevidí dvakrát ráda a její přesvědčení navíc napovídá, že jim nebude ochotna s hledáním kamene mudrců pomoci. Winry zatím náhodné střetnutí se zlodějem přivede na stopu mechanika, který s automailem dokáže pravé zázraky.

 

Anthony Del Col, PJ Kaiowa: Assassins Creed5: Origins

Egypt – bouřlivá poslední léta éry Ptolemaiovců. Nebezpečný tajný spolek začíná prosazovat svoji moc, Aya, původem z Alexandrie, se proto rozhodla zasvětit svůj život vybudování Bratrstva, které by mu mohlo vzdorovat. Jeho členové, známí jako „Skrytí“, pracují ve stínech a zabíjejí ty, kteří by se mohli pokusit ovládnout svobodnou vůli lidí. Za svoji základnu si Aya zvolila Řím a vybrala si nový cíl – diktátora Julia Caesara, který stále víc prahne po moci…

Vydejte se s námi na cestu k samotným začátkům asasínského Bratrstva ve vzrušujícím dobrodružství autorů Anthonyho Del Cola (Kill Shakespeare) a PJ Kaiowy (Pacific Rim), založeném na veleúspěšné videohře z dílny Ubisoftu.

Obsahuje Assassin’s Creed Origins č. 1 – 4.

 

Stephen King, Peter David, Sean Phillips: Temná věž – Pistolník 1: Pouť začíná

Nová kapitola slavné ságy!

Od bitvy v Jericho Hill uplynulo dvanáct let. Odboj proti Johnu Farsonovi je už jen vzdálenou minulostí. Všichni, kdo stáli při Rolandovi Deschainovi jsou mrtví… ale sám Roland přežil. A teď kráčí pouští a pronásleduje přízračného Muže v černém, na cestě k Temné věži!

 

Hubertus Rufledt, Helge Vogt: ALISIK 2 – ZIMA

Napínavý i romantický komiks o gotické lolitě pokračuje, přesně ve stylu Tima Burtona.

Na hřbitov dopadají první sněhové vločky. A živé i mrtvé čekají další velká nebezpečí. A Alisik možná i její první velká posmrtná láska.

 

 

Steven Moffat, Mark Gatiss, Jay.: Sherlock 1: Studie v růžové

Bývalý vojenský lékař John Watson se vrací z Afghánistánu do Londýna a vzhledem k nepříliš uspokojivé výši své penze nutně potřebuje spolubydlícího.

Toho shodou okolností shání i Sherlock Holmes, detektivní poradce – jediný na světě, alespoň to sám tvrdí! – a veskrze podivuhodný člověk, který při přemýšlení hraje na housle, někdy celé dny nepromluví ani slovo a jeho dedukční schopnosti pravidelně zachraňují reputaci Scotland Yardu. Jejich setkáním pak začíná nejen jedno z nejslavnějších přátelství v dějinách literatury, ale též vynikající japonská adaptace neméně vynikajícího britského seriálu „Sherlock“.

 

Hiroja Oku: GANTZ 21

Není čas na truchlení. Začíná nová mise a tým – nedobrovolně obohacen o dva z Kuronových vrahů – se poprvé dostává za hranice domovského města. Nové prostředí však není jediným překvapením a kromě bizarních nepřátel připomínajících tradiční japonská strašidla tu na ně čeká ještě někdo, o jehož existenci doposud neměli tušení.

 

Jan Hamouz: Poloviční král

„A když voda Bělavé zešedne, věz, že se v království stalo něco zatraceně špinavého…“

Pohraničie Erenézie obsadil nepriateľ. Trat’Hys vyráža na čele svojej armády, aby ukončil vlečúce sa susedské vojny raz a navždy. Zatiaľ však netuší, že sa svoju najťažšiu bitka neodohrá na bojisku, ale s jeho vlastným synom.

Na severe bola nastolená krutá vláda. Stačí jeden nešťastný večer, jediné zakopnutie, a Lheiwen je chytená v sieti jej nezmyselných pravidiel. Prvá láska ju síce naplní neuveriteľným šťastím, ale bude ho musieť vykúpiť viac ako jednou jazvou.

Garro brázdi vody Tórskeho mora a hľadá lode s bruchami naplnenými zlatom. Dokáže bojovať s kýmkoľvek, ale na jedno pripravený nie je – stretnutie s mŕtvou láskou ho zasiahne omnoho hlbšie, než by mohlo ostrie šable.

A navyše – nikto z nich netuší, že sa ďaleko za morom zbiera obria armáda Rohatých, bojovníkov väčších a silnejších, než sú ľudia…

 

Prelistujte si katalóg vydavateľstva Slovart jeseň – zima 2018/2019.

 

Xavier Dorison, Ralph Meyer: Asgard

Ďalší strhujúci príbeh scenáristu Xaviera Dorisona s kresbou Ralpha Meyera.

Z vôle bohov sa narodil ako mrzák, ktorým Vikingovia hovoria „skraëling“. Volá sa Asgard Železná noha… Býval bojovníkom kráľovskej Hildy, teraz je nejväčším lovcom Fjörlandu.

Je obrovský morský dravec len zviera alebo naozaj had zo sveta Jörmundgand, syn bohov z dávnych proroctiev? Navyše, nevyriešené účty s bohmi chce vyrovnať hlavou ich syna! Netuší však, že to bude najťažší súboj jeho života.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
9 + 9 =