Marvel News #113: V znamení noviniek z C2E2

Muliverzum uplynulý víkend spúšťalo veľký knižný projekt Fantasy knihy a pre Marvel News to znamenalo nútenú prestávku. Vaša obľúbená rubrika je ale späť a s ňou opäť nálož noviniek. Tie budú tentokrát najmä z akcie C2E2, ktorá sa konala v Chicagu a Marvel na nej nešetril novinkami. Pripomenieme si však aj udalosti zo včera, keďže odštartovali série, na ktoré sa dlho čakalo.

Oficiálny poster akcie C2E2

Top udalosťou C2E2 bolo z pohľadu Marvelu ohlásenie toho, čo bude pre toto vydavateľstvo robiť navrátilec Jonathan Hickman. Po krátkom teasovaní sa čakalo všetko možné, vrátane série Eternals, ale nakoniec nám budú musieť stačiť X-Meni. Ohlásené boli totiž dve minisérie House of X a Powers of X. Prvú menovanú nakreslí Pepe Larraz a o druhú sa postará R. B. Silva. O farby sa postará pre obe série Marte Gracia.

Ťažko sa nejako hodnotí to, čo bolo nakoniec predstavené. Nejde o nič vyslovene nové a to minimum, čo bolo zatiaľ prezradené, sa dá zhrnúť ako klasické PR frázy plné entuziazmu, sľubov o niečom veľkom, spomínaní novej éry… zív. Jonathan Hickman má talent pre veľké veci a tak neostáva nič iné len dúfať, že sa mu podarí X-Menov tak trochu rehabilitovať, keďže ich povesť je momentálne dosť biedna. Obe série sa začnú v júli a zverejnený bol aj prvý promo art.

House of X a Powers of X

O niečo viac rozruchu ako ohlásenie Hickmanových sérií vytvoril na akcii C2E2 Donny Cates a ohlásenie eventu Absolute Carnage. Ten už bol teasovaný a jeho headlinom bolo, že každý je cieľ. Štartovacím bodom by mal byť zošit Spider-Man/Venom #1, ktorého sa dočkáme približne o mesiac. Je ale vysoko pravdepodobné, že Cates bude stavať na príbehoch, ktoré doteraz ohľadom Venoma a Carnagea napísal. Samotný event odštartuje v auguste. O čom bude, vám najlepšie povie sám Donny Cates na videu, ktoré bolo pri príležitosti ohlásenia zverejnené. A na záver spomeniem už len poznámku, ktorú utrúsil kreslič Ryan Stegman ohľadom možných predajov tohto eventu. Vraj verí, že prekonajú predaje X-Men #1 od Jima Leeho. Ak náhodou neviete, ide o zošit, ktorý drží rekord za najpredávanejší komiks všetkých čias (cca 8,1 milióna ks).

 

 

Ako aktuálne vyzerá vydavateľský plán Marvelu na rok 2019 po týchto dvoch ohláseniach? Prehľadne si ho môžete pozrieť na priloženom obrázku. Čo nás čaká v decembri, je zatiaľ tajomstvom.

Plán na rok 2019

V rámci C2E2 bola ohlásená aj séria Valkyrie, ktorá sa zameria na túto postavu. Séria by mala vychádzať z udalostí War of the Realms a keďže event začal len včera, je ťažké špekulovať nad tým, o čo v ňom pôjde. Isté je len to, že ju budú písať Jason Aaron a Al Ewing. Kreslič ohlásený nebol.

V rámci C2E2 sa konal aj panel Women of Marvel a práve na ňom bol ohlásený návrat intergalaktického lovca odmien menom Death’s Head. Sériu vytvoria Tini Howard a Kei Zama. Zverejnený bol aj fakt, že sa tento hrdina spojí s dvojicou Hulkling a Wiccan, ktorých fanúšikovia poznajú najmä ako členov Young Avengers. Prvé číslo by malo byť vydané v júli.

Ak ste si v rámci Infinity Wars obľúbili mixnuté verzie hrdinov, ktoré spadali pod označenie Infinity Warps, správy z Chicaga vás určite potešia. Na júl sa totiž plánuje nová šesťdielna séria, ktorá nám opäť ponúkne tieto charaktery. Konkrétne budú zošity označené ako annual a každý z nich by sa mal zamerať na jednu postavu. Secret Warps: Arachknight Annual #1 nakreslí Carlos Villa a Carlos Gomez nakreslí covery ku všetkým zošitom. Na záver len zrekapitulujem, že medzi šesť alternatívnych hrdinov patrí Soldier Supreme, Weapon Hex, Arach-Knight, Ghost Panther a Iron Hammer.

Aj na horeuvedenom pláne môžete vidieť, že apríl už patrí eventu The War of the Realms. Ten odštartoval včera a prvému zošitu sa budeme pravdepodobne venovať o týždeň. Ak sa ho iba chystáte čítať, mám pre vás tip. Marvel nedávno zverejnil oficiálny soundtrack k tomuto eventu. Skomponoval a nahral ho Jimmy Urine z kapely Mindless Self Indulgence a produkovala ho spoločnosť Marvel Entertainment. Istý kreatívny vklad do neho údajne vložil aj scenárista Jason Aaron. Ako hudobný podmaz na čítanie môže byť, nemyslíte?

 

 

Top udalosťou včerajšieho dňa bolo bez pochýb odštartovanie eventu War of the Realms. Ak patríte medzi fanúšikov Roba Liefelda, nemala by vám ujsť jeho novinka Major X.

Age Of X-Man Prisoner X #2
Amazing Spider-Man #18.HU
Avengers No Road Home #8
Captain America #9
Champions #4
Conan The Barbarian #5
Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History #2
Deadpool #11
Domino Hotshots #2
Immortal Hulk #16
Major X #1
Marvel Team-Up #1
Punisher #10
Solo A Star Wars Adaptation #7
Spider-Gwen Ghost-Spider #7
Star Wars #64
Uncanny X-Men #15
War Of The Realms #1

Event War of the Realms odštartoval!

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si všetci nepovieme, že radšej ideme recenzovať Young Adult romány na Fantasy knihách, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
46 ⁄ 23 =