Marvel News #122: Návrat ultimátneho univerza

O 80. výročí Marvel Comics píšeme relatívne často, keďže Marvel pri tejto príležitosti pripravil a stále pripravuje nové špeciálne príbehy. Najnovšie to bude zošit Alpha Flight: True North, v ktorom uvidíme tento legendárny kanadský tím. Zaujímavosťou je určite fakt, že sa príbehov v tomto one-shote zhostia výhradne kanadskí scenáristi a kresliči. Konrétne sa pre tri avizované príbehy hovorí o menách Jim Zum (Champions), Jed MacKay (Daughters of the Dragon) a Ed Brisson (Dead Man Logan). O kresbu sa postará zostava Max Dunbar (Champions), Djibril Morssette-Phan (All-New Wolverine) a Scott Hepburn (Spider-Man/Deadpool). Cover nakreslí Nick Bradshaw, ktorého môžeme poznať napríklad vďaka jeho práci na Guardians of the Galaxy. Príbehy by mali byť situované minulosti a vyskytnúť by sa mali všetky zásadné postavy, ktoré sa s týmto tímom spájajú – Puck, Snow-bird, Talisman, Northstar, Marrina, Guardian a Vindicator. Komiks bude v predaji v septembri.

Alpha Flight: True North

Ďalšou špecialitou, ktorú si pre nás Marvel na september pripravil, je návrat značky Crazy a jej dvorného maskora menom Obnoxio the Clown. Originálny magazín Crazy bol prvýkrát publikovaný v roku 1953, vtedy ešte pod značkou Atlas Comics. Išlo o satirický magazín, ktorý sa zameriaval najmä na paródie pop kultúry. V tomto duchu sa bude pravdepodobne uberať aj tento plánovaný návrat, keďže anotácia prezrádza, že žiadny superhrdina nie je v bezpečí a že žiadny komiksový event nie je posvätný. Na obsahu 40-stranového one-shotu sa budú podielať Gerry Duggan, Frank Tieri, Jon Adams a ďalší. O kresbu sa tiež postará viac kresličov, medzi ktorých môžeme zaradiť Dona Simpsona alebo Scotta Koblisha. Obálku nakreslil John McCrea.

Crazy #1

Pred tromi rokmi to vo finálnych momentoch Secret Wars vyzeralo tak, že sme sa s Ultimátnym univerzom definitívne rozlúčili. Vyzerá to však tak, že v zošite Miles Morales: Spider-Man #10 sa toto populárne univerzum dočká návratu. Potvrdil to aj scenárista Saladin Ahmed, ktorý sa pre portál Newsarama vyjadril, že to bude veľká vec, ale nechcel byť príliš konkrétny. Podľa coveru od Mahmuda Asrara a anotácie, ktorá bola zverejnená, sa však dá vyčítať niekoľko zaujímavých detailov. Na obálke vidíme ultimátneho Green Goblina, respektíve Normana Osborna v jeho nie práve sympatickej forme. Záhadná postava v pozadí je označovaná ako Ultimatum a podľa prvých špekulácií by mohol byť ultimátny Hank Pym alebo niekto, kto nosí jeho kostým. Taktiež by sme sa mali pozrieť aj na Milesove začiatky a malo by nám to dať odpoveď na otázku, kto je vlastne tajomný zlosyn a prečo sa stal jeho úhlavným nepriateľom. Komiks bude v predaji 11. septembra.

Miles Morales

Vyzerá to tak, že aktuálna séria Doctor Strange sa v septembri dočká konca. Na túto tému síce nezaznelo žiadne oficiálne vyhlásenie, avšak oficiálna anotácia túto situáciu priamo predpovedá. Zošit Doctor Strange #20 by mal byť podľa zverejneného sprievodného textu posledný. Je teda otázne, či ide naozaj o koniec, respektíve, či môžeme čakať nejakú formu reštartu. Uvidí sa tiež, či pri tejto postave ostanú Mark Waid a Jesus Saiz, alebo nastane zmena aj v kreatívnom tíme.

Doctor Strange #20

Ak sa nejaký komiks neukáže v edičnom pláne dva mesiace, s veľkou pravdepodobnosťou sa tak dá hovoriť o zrušenom titule. Séria Shuri absentovala v augustovom aj septembrovom, a tak sa začalo počítať s najhorším. Fanúšikov tejto série však upokojoval scenárista Nnedi Okorafor, ktorý jej zrušenie poprel. Vyjadril sa však, že on už pri nej pokračovať nebude, keďže má rozpracovaných niekoľko seriálových projektov a román a pokračovať by skrátka nestíhal. O tejto situácii údajne informoval Marvel v dostatočnom predstihu, a tak je otázne, čo pre kontinuálne pokračovanie tejto série Marvel urobil. Na stole je samozrejme aj možnosť zrušenia, ale Marvel zatiaľ nič oficiálne nepotvrdil, ani nevyvrátil, a tak môžeme o budúcnosti Shuri len špekulovať.

Shuri

Začiatok House of X a Powers of X je tu už o niekoľko týždňov a ak ste náhodou o tejto udalosti zatiaľ nič extra nezachytili, Marvel zverejnil trailer, v ktorom vám všetko podstatné povie šéf Marvel Comics C.B. Cebulski, respektíve autor série Jonathan Hickman.

 

 

Okrem traileru vyšlo aj niekoľko zaujímavých teaserov, ktoré len potvrdzujú, čo v ňom zaznelo. V tejto udalosti by si mal nájsť niečo každý fanúšik mutantov, bez ohľadu na jeho obľúbenú éru. Plus sa možno dočkáme aj vcelku zaujímavého romániku.

Hlavným ťahákom noviniek tohto týždňa je určite ukončenie eventu War of the Realms. Finále sa tiež dočkala miniséria Roba Liefelda Major X.

Age Of X-Man The X-Tremists #5
Amazing Spider-Man #24
Avengers #20
Black Panther #13
Conan The Barbarian #7
Doctor Strange #15
Fantastic Four #11
Friendly Neighborhood Spider-Man #8
Magnificent Ms. Marvel #4
Major X #6
Marvel Comics Presents #6
Marvel Previews Volume 4 #24
Marvel Rising #4
Moon Girl And Devil Dinosaur #44
Mr. And Mrs. X #12
Runaways #22
Spider-Man Annual #1
Spider-Man Reptilian Rage #1
Star Wars Age Of Rebellion Darth Vader #1
Star Wars Galaxy’s Edge #3
Superior Spider-Man #8
Thanos #3
Thor #14
War Of The Realms #6
War Of The Realms New Agents Of Atlas #4
War Of The Realms Punisher #3
War Of The Realms Uncanny X-Men #3
Wolverine Exit Wounds #1

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 − 4 =