Marvel News #13

Reštart série Nova bol jeden z najsledovanejších momentov uplynulého týždňa. Séria Nova v rámci ANAD nebola vyslovene zlá, ale fanúšikovia starých časov aj tak frflali. Sam Alexander je teeneger a v tomto duchu sa niesla aj celá séria. Problémy v škole, problémy doma, hľadanie otca, hľadanie nejakého mentora, ktorý by nebol zaneprázdnený Civil War II a nakoniec hľadanie pôvodu sily Nova. Sam toho v 11 číslach stihol hľadať naozaj veľa a dokonca chvíľu zvažoval koniec svojej superhrdinskej kariéry, ale to hlavné našiel. A to na veľkú radosť už spomínaných frflajúcich fanúšikov. Prvé číslo Nova tak prinieslo aj Richarda Ridera. Je zmätený, nevie poriadne čo a ako, so Samom sa ešte nestretol, ale jeho príchod je viac ako vítaný. A Sam Alexander? Skvele pokračuje v teenage linke a svoju úlohu ochrancu vesmíru berie s maximálnym zápalom. A dokonca sa objaví aj EGO /žiadny stres, objaví sa planéta, ten raper ostal v PN obstarávať CT-čka/. Rozbeh je skvelý, som zvedavý na kooperáciu/možnú konfrontáciu medzi Richardom a Samom. Sériu vrelo odporúčam.

 

 

Séria Avengers v rámci All-New All-Different nestála za veľa. Až na pár svetlých momentov, skôr tápala a nevedela priniesť niečo, čo by čitateľa výraznejšie zaujalo. Celkovo sa séria dočkala 15-tich zošitov a bola nahradená novou verziou Avengers. A tá šliape oveľa presvedčivejšie a kvalitnejšie. Minulý týždeň sme sa dočkali už druhého čísla a Avengers čelia hrozbe, ktorá vyklíčila v ANAD Avengers a aktuálne vďaka nej všetko smeruje ku katastrofe. Kang sa stal mocným, a čo je horšie na scéne nie je jediný Kang. A Kang by najradšej vymazal Avengers definitívne. Podarí sa mu to? Ak stále neviete, či je táto séria pre vás, pozrite sa na video, ktoré vám túto sériu predstaví a ukáže vám aj úžasnú kresbu Michala Del Munda. Ja aj napriek tomu, že neznášam veci okolo cestovania v čase, túto sériu odporúčam.

 

 

Do Top 10 odhadov predajnosti podľa portálu Bleeding Cool sa opäť dostali tri Marvel tituly. Najvyššie sa umiestnil tretí diel Clone Conspiracy (5. miesto) nasledovaný debutom série Star Wars: Doctor Aphra (6. miesto). Siedme miesto ukoristilo druhé pokračovanie minisérie The Unworthy Thor. Menším prekvapením je absencia prvého čísla série Nova. Keďže sa tento rebríček ale zostavuje na základe predajov v stredu a štvrtok v niekoľkých komiksových obchodoch, celkové čísla môžu vyzerať o niečo inak.

 

 

V marci 2017 bude mať na Netflixe premiéru seriálový Iron Fist. A rovnako v marci bude mať premiéru aj nová komiksová séria o tomto hrdinovi. Toto načasovanie určite nikoho neprekvapuje, keďže sa podobné „náhody“ dejú prakticky neustále a musíme si na ne zvyknúť. Scenárista Ed Brisson pre Marvel.com prezradil, že Danny bude čeliť siedmim majstrom, ktorí nechcú nič menej ako Dannyho pád. Podľa Brissona Danny ešte nikdy nečelil takému množstvu silných nepriateľov. Sériu bude kresliť Mike Perkins.

 

 

Scenárista James Robinson sa pre Marvel.com rozhovoril o sólovke Cable, ktorá je v pláne na jar roka 2017. Robinson, ktorý pracoval s touto postavou už v priebehu 90. rokov, označil za dôležitý fakt, že Cable je „time warrior“. Cestovanie v čase je neoddeliteľnou súčasťou tejto postavy a Cable sa údajne pokúsi „opraviť čas“. Hrozí vraj skaza celého Marvel univerza a tak sa Cable vyberie na cestu, aby ho zachránil. Jeho dobrodružstvo bude zahŕňať pôsobenie v Japonsku 15. storočia, prvú svetovú vojnu, dobu kamennú, viktoriánske Anglicko a veľa iného. Zloduch, ktorému sa Cable postaví, dostal meno Conquest a pôjde o technokrata z budúcnosti, ktorého zásahy do času a reality smerujú k tomu, aby realita zodpovedala jeho požiadavkám.

 


 

Ak ste stratili prehľad kto je kto a odkiaľ prichádza v rámci nových ohlásených X-Men tímoviek v rámci ResurrXion, prinášame vám malý prehľad, aby ste v tom mali jasno.

X-Men Gold – Marc Guggenheim a Ardian Syaf

Kitty Pryde (prichádza z  Guardians of the Galaxy)
Old Man Logan (prichádza z Extraordinary X-Men a Old Man Logan)
Storm (prichádza z Extraordinary X-Men)
Colossus (prichádza z Extraordinary X-Men)
Nightcrawler (prichádza z Extraordinary X-Men)
Prestige/Rachel Grey (vracia sa)

 

X-Men Blue – Cullen Bunn a Jorge Molina

Magneto (prichádza z Uncanny X-Men)
Jean Grey (teenage verzia, prichádza z Extraordinary X-Men)
Iceman (teenage verzia, prichádza z All-New X-Men)
Cyclops (teenage verzia, prichádza z All-New X-Men)
Angel (teenage verzia, prichádza z All-New X-Men)
Beast (teenage verzia, prichádza z All-New X-Men)

 

Weapon X – Greg Pak a Greg Land

Old Man Logan (prichádza z Extraordinary X-Men and Old Man Logan)
Sabretooth (prichádza z Uncanny X-Men)
Domino (vracia sa)
Warpath (vracia sa)
Lady Deathstrike (vracia sa)

 

Generation X – Christina Strain a Amilcar Pinna

Jubilee (vracia sa)
Quentin Quire (vracia sa)
Bling! (vracia sa)
Eye-Boy (vracia sa)
Benjamin Deeds (vracia sa)
Nature Girl (vracia sa)

Hindsight (nový)
Dani Moonstar (vracia sa)
Magik (prichádza z Extraordinary X-Men)
Chamber (vracia sa)
Husk (vracia sa)

 

 

 

Okrem hore uvedených tímoviek nesmieme zabúdať ani na sólovky Jeane Grey, Ice-Man a už spomínaného Cablea. A aby toho nebolo málo, nedávno bol ohlásený aj oneshot X-Men: Prime, ktorý má byť spojovacím mostíkom medzi eventom Inhumans vs. X-men a novými sériami v rámci ResurrXion.

 

 

Včera nás Marvel opäť zásobil dostatočným množstvom noviniek. Najzaujímavejším kúskom je určite začiatok eventu Inhumans vs. X-Men. Štartuje tiež Hawkeye a zaujímať by vás mohlo pokračovanie sérii Jessica Jones alebo Mosaic. Vo videu si môžete pozrieť obálky všetkých noviniek.

 

Marvel NOW! has begun. Check out all the NEW Marvel titles arriving in stores December 14th!

Uverejnil používateľ Marvel Piatok 9. decembra 2016

 

All-New X-Men #016
Amazing Spider-Man – Renew Your Vows #002
Daredevil #014
Deadpool – Back in Black #05 (of 05)
Foolkiller #002
Guardians of the Galaxy – Awesome Mix Infinite Comic #003
Gwenpool Holiday Special – Merry Mix-Up #01
Hawkeye #001
Inhumans vs. X-Men #001
Jessica Jones #003
Marvel Universe Avengers – Ultron Revolution #006
Mosaic #003
Old Man Logan #015
Poe Dameron #009
Power Man and Iron Fist #011
Silk #015
Spider-Man #010
The Dark Tower – The Drawing of the Three – The Sailor #03 (of 05)
The Totally Awesome Hulk #013
The Unbeatable Squirrel Girl #015
Uncanny Avengers #017

 

A sme na konci 13. dielu Marvel News. Pokiaľ nás v nejakej veľmi temnej uličke neutlčú veľmi temní DC Fanboyi nejakým veľmi temným komiksom, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

(zdroj: cbr.com)

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
11 − 5 =