Marvel News #134: Winter Soldier a Falcon versus Hydra!

Komiks všeobecne zažíva veľmi plodné obdobie. Keď sa pozrieme na októbrové predaje, komiksy dosiahli najlepšie čísla za posledné tri roky a ak by sme časový úsek natiahli na desaťročie, patrila by októbru 2019 štvrtá pozícia. Pre fanúšika Marvelu je pozitívne, že komiksy z tohto vydavateľstva dosahujú na trhu prvé miesta, nech sa pozrieme na akýkoľvek rebríček. A čo nás čaká v najbližších dňoch, respektíve mesiacoch? Odpoveď vám, ako to už býva, dajú Marvel News!

Nebula pôjde sólo

Vlastnej série sa z postáv, ktoré sú spájané s Guardians of the Galaxy, dočkala už asi väčšina. Nedávno to bol napríklad Yondu. Vo februári 2020 sa vlastnej limitovanej série dočká Nebula. Tento kybernetický zabijak vyrastal vždy v tieni Thanosa a Gamory, ale to by sa malo zmeniť. Zverejnená synopsa prezrádza, že Nebula sa vyberie na misiu, kde sa jej cesty skrížia s nemilosrdným kozmickým lovcom odmien. O koho pôjde, ale zatiaľ nevieme.

„Vďaka filmom, ktoré zvýšili záujem o túto postavu, sme sa s ňou mohli stretávať v komiksoch stále viac a viac. A teraz tu máme jej vlastnú sólovku, v ktorej všetko, čo robíme, bude o tom, aby sme preskúmali, prečo Nebula robí, čo robí a prečo je taká, aká je. A na to sa teším,“ vyjadrila sa scenáristka Vita Ayala. Táto Američanka má na konte napríklad scenár ku komiksu Xena: Warrior Princess alebo príbeh v rámci série Shuri. O kresbu sa postará Claire Roe (Fearless) a prvú obálku nakreslila Jen Bartel (Eisner za obálky k sériám Blackbird a Submerged).

Nebula #1
Doctor Strange opäť doktorom

Séria Doctor Strange: Surgeon Supreme je už ohlásená dávnejšie, avšak len nedávno k nej bol vydaný aj trailer, ktorý o tejto novinke prezrádza o niečo viac. Strange by sa mal okrem svojej čarodejníckej dráhy venovať aj dráhe lekára, keďže sa mu podarí dať si dokopy dlhodobo zranené ruky. Získa tak dva životy, ako väčšina superhrdinov. Pôsobiť by mal v nemocnici, v ktorej sa vyskytuje aj Jane Foster – Valkyrie a ako zaznie aj vo videu, nemocnica by sa mala stať novým miestom, kde sa hrdinovia budú stretávať a kde sa budú diať zásadné veci. Sľubovaná je tiež hororová atmosféra, čo je veľmi pozitívna správa. O scenár sa postará Mark Waid (Daredevil, Captain America, Spider-Man), kresliť bude Kev Walker (Avengers Arena, New Avengers). Komiks je naplánovaný na december.

Abrams nestíha

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov J. J. Abramsa, respektíve Spider-Mana, ktorého píše spolu so synom, mám pre vás zlé správy. Tretí a štvrtý zošit tejto série bol posunutý. Spider-Man #3, ktorý mal byť vydaný 27. novembra, sa posunul na 18. decembra. Oveľa výraznejšieho až 10 týždňového posunu sa dočkalo štvrté pokračovanie – z 11.decembra na 19. februára budúceho roka. Posúvať sa bude pravdepodobne aj piaty zošit, keďže je asi pravdepodobné, že v januári vonku nebude. Príbeh, v ktorom vyvádza záhadný Cadaverous, pravdepodobne doplatil na Abramsov nabitý program, ktorý je aktuálne plný blížiacich sa Star Wars.

Spider-Man od dua Abramsovcov
Hydra opäť nebezpečná!

Falcon & Winter Soldier sa čoskoro dočkajú svojho vlastného seriálu na platforme Disney+ a tak je vcelku logické, že sa táto dvojka dočká aj vlastnej minisérie. V príbehu, ktorý napíše Derek Landy (Black Order, Secret Empire: Uprising), budeme sledovať dvoch bývalých držiteľov titulu Capitan America, ako prenasledujú organizáciu Hydra a jej nového lídra. Ten má so svojou teroristikou skupinou, ako inak, v pláne útoky, ktoré môžu viesť k masívnym stratám na životoch. Kresliť bude Federico Vicentini (Absolute Carnage: Miles Morales) a cover nakreslil Dan Mora. Prvé číslo je naplánované na február.

Falcon & Winter Soldier #1
Záhadná vražda!

Rok 2019 sa v Marvel Univerze niesol v znamení hneď niekoľkých udalostí. War of the Realms, Absolute Carnage alebo House of X boli viac ako úspešné projekty. Marvel sa už ale pomaly pripravuje na rok 2020 a všetko to začne už koncom decembra v zošite Incoming #1.  Ten bude mať pod palcom Al Ewing (Immortal Hulk), ale tešiť sa môžeme aj na hviezdy ako Dan Slott, Saladin Ahmed, Jonathan Hickman, Matt Rosenberg a ďalších. Predostrená by nám mala byť záhadná vražda a jej vyšetrovanie. Nevieme, kto bude zavraždený a samozrejme ani to, kto je vrah, ale zamotaný v tom budú Daredevil, Valkyrie, Fantastic Four, Avengers a ďalší. Čaká nás údajne obrovská a katastrofická kríza naprieč celým univerzom, takže sa môžeme tešiť na veľké veci. Atmosféru plánovanej udalosti, ale aj niekoľko nových záberov, prinieslo priložené video.

Pick of the Week – Punisher: Soviet

Garth Ennis patrí k Punisherovi ako Fico/Babiš ku korupcii. Jeho najnovší príbeh s podtitulom Soviet pošle Franka na cestu, ktorá je lemovaná mŕtvolami. Ale nespôsobil ich on. Niekto robí jeho prácu rovnako efektívne a kvalitne. A všetci si myslia, že zodpovednosť nesie práve Castle. Punisher je tu tak skôr v pozícii vyšetrovateľa a nie klasického kombajnu. Samozrejme, prídu aj chladnokrvné momenty, pre ktoré Punishera máme radi, avšak nie sú nosné. Dočkáme sa prestrelky, automobilovej naháňačky a drsného vypočúvania, avšak zaujímavejšie je zisťovanie, kto je osoba, ktorá Punishera predbieha v eliminimácii ruského gangu. V prvom čísle sa to napokon dozvieme, ale je to len záverečný cliffhanger. Čitateľ sa totiž nedozvie nič zásadné.

„You evil f***g piece of s**t, you’re worse than us…!“čoskoro mŕtvy gangster

Ako úvodné číslo funguje Punisher: Soviet skvelo. Príbeh je už v tomto momente predvídateľný, keďže konfrontácia Punishera a záhadného zabijaka je neodvratná, avšak vôbec to neprekáža. Punishera nečítame kvôli filozofickým úvahám, ale pre kvalitnú a krvavú akciu. A pre tú je to solídny základ. Vrelo odporúčam!

Punisher: Soviet #1
Morbius a jeho trápny štart

Filmový Morbius, ktorý asi nikoho nezaujíma, príde do kín v polovici budúceho roka. Marvel však už teraz začína využívať tento blížiaci sa film a oprášil tak postavu, ktorá sa relatívne dlho držala v úzadí. Prvý zošit začína parádne. Úvodné scény sú hororové a plné strachu. Zločinci sa boja o život a ten visí na vlásku, keď sa okolo nich mihá nemilosrdný tieň. Počas prvých stránok som bol nadšený, keďže podobný pocit som mal naposledy pri čítaní série Immortal Hulk. Kresba Marcela Ferreiru, ktorý nedávno podpísal s Marvelom exkluzívnu dohodu, bola úžasná a ja som sa tešil z novej hororovej série, ktorú budem hltať ako nedávno Hulka. Avšak potom prišiel problém.

Po akčnej pasáži sa začalo skôr civilné dianie a tu scenár priam amatérsky vybuchol. Filozofický upír je zvláštny, príbeh je ťažkopádny, neprehľadný, chaotický a divný. Na poslednej stránke som si ťukal na čelo a bolo mi ľúto premárneného potenciálu. Ak ste sa s Morbiusom nikdy nestretli, tak tento zošit vám túto postavu veľmi nepredstaví, keďže dostávame len malý šplech, ktorý je na predstavenie málo. Kresba tento zošit neuveriteľne zachraňuje, ale nezvláda to sama. Najmä ak je príbeh tak neskutočne slabý. Škoda nevyužitého potenciálu.

Morbius #1

Tento týždeň nás čaká nový začiatok pre Deadpoola, ktorého si vezme do parády Kelly Thompson a Chris Bachalo. Odštartuje tiež udalosť 2099 zošitom Alpha #1. Zaujímavé tiež môže byť odštartovanie koncoročného eventu Annihilation v zošite Scourge Alpha #1. V ďalších Marvel News sa určite pozrieme na to, ako tieto udalosti dopadli. Dovtedy čítajte komiksy a nezabúdajte, že Marvel News sú aj na Youtube.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
5 − 3 =