Zberateľské okienko #1 – Doctor Strange Omnibus

Musím sa priznať, že Doctor Strange bola pre mňa relatívne dlho dosť neznáma postava. Respektíve, vnímal som ju len ako akýsi doplnok. Vždy, keď nejaký hrdina potreboval poradiť ohľadom magických záležitostí, išlo sa za Strangeom. Prvú sólovku som čítal až tú aktuálnu od Jasona Aarona a veľmi sa mi páčila. Keďže minulý rok premiéroval film o magickom exchirurgovi, bolo logické, že Marvel vydá aj nejaký Omnibus. A začalo sa pekne od začiatku, príbehmi z komiksov Strange Tales.

 

 

Keď bol tento komiks vydaný, trochu som zaspal. Na Amazone sa stal čoskoro vypredaný a tak neostávalo nič iné, ako si ho kúpiť na Bookdepository. Prvá objednávka bola zrušená, lebo komiks sa vraj vypredal. Peniaze putovali späť na účet. Keď však deň na to bol Omnibus opäť dostupný, objednávku som opäť zrealizoval. Situácia sa však opakovala. A nie raz. Časom som to bral skôr ako vtipný výskum, na koľkýkrát sa mi to podarí. Po siedmych neúspešných pokusoch som to vzdal. Strangea naskladnil na Amazone ARTSnCRAFTS~Books a nebolo čo riešiť. Objednávka prišla približne po mesiaci, cca týždeň po avizovanom termíne, ale u ARTS to nie je nič zvláštne. Rokmi som si na to zvykol.

 

Aktuálne je kniha je na BD opäť dostupná, ale za prepálenú cenu.

 

Zásielka dorazila zabalená v kartóne. Aj keď ide oficiálne o Omnibus, vlastnú, bublinkami vystlanú krabicu si asi nezaslúžil a bol zabalený ako štandardné OHC. Bez jedinej bublinky. Evidentne to ale nevadilo, keďže aj napriek tomu, že bol obal trochu otlčený, Strange to prežil bez jediného škrabanca.

 

 

Spracovanie sa mi veľmi páči. Cover od Alexa Rossa nemá chybu, ale je pravda, že pod prebalom sa mohli pokúsiť o niečo viac. Obyčajný nápis na čiernom podklade vyzerá zbytočne jednoducho.

 

Čo sa obsahu týka, ide v prvom rade samozrejme o prvý výskyt Doctora Strangea v komikse Strange Tales #110. Tomu predchádza úvodné slovo od Stana Leeho a Deana Mullaneyho (editor, vydavateľ). Každý si určite všimne, že príbehy sú relatívne krátke. Zväčša na niekoľko strán. Je to spôsobené tým, že Strange Tales nebola, aj keď k tomu názov trochu zvádza, výsostne séria o Doctorovi Strangeovi. Mágovi sa venoval jeden zo štandardne štyroch príbehov a tak covery často nekorešpondujú s obsahom príbehu, ktorý je z daného čísla iba vybraný. Ostatné príbehy z jednotlivých zošitov Strange Tales tu nie sú.

 

Nick Fury na obálke a Doctor Strange spomenutý iba v texte dole.

 

Po samotných príbehoch nasleduje doslov Stana Leeho a množstvo bonusového materiálu. Originálne skice Steva Ditka, potlače na tričká, rôzne reprinty a varianty coverov, či už na zošity alebo súborné vydania, naozaj potešili.

 

 

Obsahuje: STRANGE TALES (1951) 110-111, 114-146; AMAZING SPIDER-MAN ANNUAL (1964) 2

Počet strán: 456

Rozmery: 19 x 2.5 x 28.6 cm

Váha: 1,293g

Dátum vydania: 4. október 2016

Vydavateľ: Marvel Comics

Jazyk: Angličtina

 

 

Aktuálne (13.03.2017) sa Doctor Strange Omnibus predáva na amazon.co.uk za vcelku sympatických £33.87. Spolu s poštovným je to približne 45€, čo je od vydania jedna z najnižších cien, aké som zaznamenal, takže ak rozmýšľate nad kúpou, práve teraz sa to oplatí.

 

 

Ak vás zaujal tento Omnibus, prípadne máte radi túto postavu, možno bude pre vás zaujímavá informácia, že na júl tohto roka je už ohlásený Doctor Strange Sorcerer Supreme Omnibus Vol. 1. Ten prinesie príbehy z prelomu 80. a 90. rokov, takže to môže byť dobré čítanie. Pre dnešného konzumenta o niečo prístupnejšie ako Strange Tales zo 60. rokov.

 

Toľko pre dnešok. Na ceste už sú samozrejme ďalšie prírastky do mojej zbierky a tak dúfam, že sa už čoskoro s vami podelím o ďalšie strasti a radosti zberateľa Omnibusov. Pre viac info sledujte môj Facebook, Instagram alebo Twitter 😉

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
18 × 9 =