Marvel News #15

Tak sme sa dočkali. Event Civil War II je ukončený a my môžeme začať rekapitulovať. Záverečného ôsmeho čísla hlavnej série sme sa dočkali pár dní po Vianociach, čo znamenalo opäť niekoľkomesačné meškanie s uzatvorením veľkého eventu. Ale na fakt, že sledujeme série po nejakom evente, ktorý sa ešte vlastne neskončil, sme si u Marvelu už určite zvykli. Oplatilo sa vôbec čakať? Podľa môjho názoru nie.

 

 

Civil War II je stručne povedané veľmi odfláknutý event. Začiatok ale nevyzeral zle. Hlavná myšlienka, či budúcnosť chrániť alebo meniť, nebola síce úplne najoriginálnejšia, ale to nie je najvážnejší problém. Štartovacie pozície boli definované jasne a Ulysses, ako postava zodpovedná za tento rozpor, bola zaujímavá. Dokonca mi nevadilo ani skôr konverzačné dianie z úvodu série. Zomierali alebo boli prizabité dosť dôležité postavy a chystalo sa veľké finále. Niekde okolo 5-6 čísla však bublina spľasla. Veľká mela, na ktorú všetci tak túžobne čakali, bola zlá a keďže jednotlivé názorové skupiny nie sú futbalové mužstvá s jednotným dresom, bola aj neskutočne neprehľadná. Nasledovali kecy, kecy a ešte raz kecy.

 

 

A záver? Bendis mal údajne veľkú potrebu príbeh rozšíriť a preto k pôvodne 7-dielnej sérii pribudol ešte jeden zošit. Nemyslím si ale, že to pomohlo. Skôr naopak. Keby sa v tomto evente zostrihal všetok nepotrebný balast a prestupovanie na mieste, vystačili by sme si možno so štyrmi zošitmi. Plus netreba zabúdať, že záver je neuveriteľne toporný a prakticky nič nerieši. Po dočítaní som sa pýtal sám seba, či mám čakať aj 9. diel alebo či to je fakt všetko. Škoda premárnenej šance, ale zase sa iba potvrdilo to, čo sa predpokladalo už počas ohlásenia tohto eventu. Bendis už dávno stratil svoj talent pre veľké príbehy a fanúšikovia sú už trochu unavení z eventov založených na tom, že časť hrdinov chce A a druhá B. A najmä keď takáto výmena názorov zasiahne všetky série a Civil War II sa tak nedá skoro vyhnúť.

 

 

Jedným z pozitívnych momentov boli niektoré tie-iny, ktoré mali v sebe viac kvality ako hlavný event. Či už sa bavíme o ukončení série Invincible Iron Man, o ktorom sme hovorili v Marvel News #4, sérii Ms. Marvel, pár dojemných momentov v sérii Nova alebo twisty v All-New Wolverine. Samozrejme, bolo toho viac, ale tu to už záleží od osobných preferencií, či vám nabúranie do vašej obľúbenej série vadilo, alebo ste to privítali ako vítané oživenie.

 

 

Asi jediným pozitívnym a zaujímavým momentom v čísle #8 boli Ulyssesove vízie v závere čísla. Na každej z nich sa podieľal iný kreslič tak, ako to bolo avizované už dávnejšie. V niektorých je možné nájsť náznaky plánovaných eventov, niektoré sú zahalené rúškom tajomstva a otázne teda je, či ide iba o falošnú stopu alebo o nejaké relevantné vodítko k ďalším udalostiam v Marvel Univerze.

Úprimne verím, že nedávno rozbehnutý event Inhumans vs. X-Men dopadne lepšie, prebiehajúca The Clone Conspiracy neskazí finále a že Monsters Unleashed bude tiež oveľa kvalitnejšia zábava.

 

 

Finále Civil War II je samozrejme vysoko aj v rebríčku odhadov predajnosti podľa portálu BleedingCool. Tento titul sa vyšplhal až na druhé miesto, kde ho predbehol len Dark Knight III: The Master Race #7. Spoločnosť CW II robí iba jediný Marvel titul a to Star Wars #26. Zaujímavé bude určite sledovať, ako to bude vyzerať v rebríčku predajnosti za mesiac december, prípadne január. V poslednej dobe tam totiž Marvel tituly, ktoré mali v odhadoch mizerné čísla, vcelku bodovali. Napríklad štart série Champions.

 

 

Pre dnešok už naozaj posledná správa, ktorá sa týka Civil War II, sa zameria na možný komiksový tease na jednej zo stránok Civil War II #8. Záver čísla funguje ako istá forma sumarizácie toho, čo už nejakú dobu sledujeme, ale sledovať sme mali až po ukončení CWII – napríklad sformovanie Champions, transformáciu She-Hulk a pod. Na jednom paneli však vidíme aj niečo, čo si okamžite mnohí spojili s avizovaným Netflix seriálom The Defenders. Veď prečo nie, keď sú na jednom mieste koncentrované mená ako Daredevil, Luke Cage, Iron Fist a Jessica Jones? Špekuluje sa, že by to mohlo znamenať novú komiksovú tímovku, ktorá by sa zviezla popri už avizovanom seriáli. Nebolo by to prvýkrát, čo Marvel tento spôsob využil, takže to až taký výstrel do tmy nie je. Uvidíme, či sa časom dočkáme aj oficiálnych správ, zatiaľ to sú len špekulácie.

 

 

Série Iron Fist sa dočkáme v marci 2017. Písať ju bude Ed Brisson, ktorý by mal nadviazať tam, kde predošlá séria z pera Kaare Andreswa, Iron Fist: The Living Weapon, skončila. Kresliť bude Mike Perkins, od ktorého sme dostali aj veľmi podarený variant cover.

 

 

Včera si toho pre nás Marvel nepripravil toľko ako minulý týždeň, ale o to zaujímavejšie tituly to sú. Premiéra čaká série The Unstoppable Wasp a U. S. Avengers. Pokračovania sa dočkáme u dobre rozbehnutých sérií Avengers, Champions alebo Nova.

 

Avengers #003
Captain America – Sam Wilson #017
Champions #004
Doctor Strange – The Punisher – Magic Bullets Infinite Comic #005
Guardians of the Galaxy – Awesome Mix Infinite Comic #006
Hawkeye #002
Marvel Universe Avengers – Ultron Revolution #007
Marvel’s Guardians of the Galaxy Prelude 01 (of 02)
Moon Knight #010
Nova #002
Old Man Logan #016
Scarlet Witch #014
Spider-Man 2099 #019
The Unstoppable Wasp #001
The Unworthy Thor #003
U.S. Avengers #001

 

 

Marvel News majú za sebou už 15. diel. Pokiaľ si našu redakciu ako cieľ nevyberú aktuálne sa na skoro všetkých strechách vyskytujúci Assassíni, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

(zdroj: cbr.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
32 ⁄ 16 =