Marvel News #31

O crossoveri Milesa Moralesa a Petera Parkera sa stále objavujú nové informácie. Spoločná miniséria dvoch Spider-manov, ktorá bude nadväzovať na ich prvé stretnutie z roku 2012, sa dostane k čitateľom až v júli. Mali by sme zistiť, čo sa Peter dozvedel, keď si zadal do Googla meno Miles Morales. Znie to síce banálne, ale môže z toho byť viac ako zaujímavý twist. Obaja sa totiž stretli v ultimátnej realite, ktorá je domovom Milesa a otázne teda je, čím je Miles v štandardnom vesmíre. Marvel zverejnil prvé náhľady, z ktorých sa síce nič nedozvieme, ale vyzerajú dobre.

 

 

Čoraz viac sa vie aj o pripravovanom projekte Generations. To, čo sa pôvodne javilo ako nejaká obludná snaha vrátiť všetkých hrdinov späť do hlavného univerza, vyústilo do vcelku zaujímavého projektu. Pôjde o desaťdielnu maxisériu, v ktorej bude mať každý diel na starosti iný tím. Budeme tak mať možnosť sledovať celkovo desať team-upov s modernými hrdinami a ich, dá sa povedať, predchodcami. Ako príklad môžete vidieť klasického Wolverina a X-23, prípadne ženskú verziu Thora a jej mužského predchodcu.

Zoznam team-upov je nasledovný:

GENERATIONS: THE BEST – Wolverine a All-New Wolverine

GENERATIONS: THE AMERICAS – Steve Rogers a Sam Wilson

GENERATIONS: THE BRAVEST – Captain Mar-Vell a Captain Marvel

GENERATIONS: THE THUNDER – The Mighty Thor a The Unworthy Thor

GENERATIONS: THE STRONGEST – Bruce Banner a Amadeus Cho

GENERATIONS: THE ARCHERS – Clint Barton a Kate Bishop

GENERATIONS: THE IRON – Iron Man a Ironheart

GENERATIONS: THE MARVELS – Captain Marvel a Ms. Marvel

GENERATIONS: THE SPIDERS – Peter Parker a Miles Morales

GENERATIONS: THE PHOENIX – Phoenix a Jean Grey

 

 

Marvel Legacy bola ďalšia udalosť, ktorej ohlásenie rozvírilo hladinu. Predsa len, zapadlo to do rôznych špekulácií o tom, ako chce Marvel opäť všetko reštartovať a začínať nanovo. Prvou informáciou na túto tému bol návrat k starému číslovaniu. Nsledne sa začalo hovoriť o one-shote z pera Jasona Aarona, ktorý sa bude pravdepodobne volať Marvel Legacy #1. Či bude tento 50-stranový komiks začiatok niečoho ako bola nedávno v DC udalosť Rebirth, sa polemizuje. Hovorí sa ale aj o tom, že by aktuálne dianie Legacy nemalo výraznejšie ovplyvniť. Uvidíme, ako to nakoniec bude.

 

 

Nových X-Men sérií v rámci ResurrXion je hneď niekoľko a jednej novej sa dočkáme aj v júli. Séria Astonishing X-Men, ktorú bude písať Charles Soule, bude špecifická tým, že každé číslo bude kresliť iný tím kresličov. Pre prvé číslo bolo už ohlásené meno Jim Cheung (Young Avengers, Avengers: The Children’s Crusade). Druhé číslo sa ohlásenia svojich tvorcov dočkalo len nedávno a budú to Mike Deaodato Jr. a Frank Martin. A prvé náhľady do druhého dielu tejto série na seba nenechali dlho čakať. Samozrejme, tento náhľad prešiel redakčnou úpravou, aby neuniklo nič spoileroidné.

 

 

Potešil aj zaujímavý cover. Čo sa na ňom odohráva? Podľa mňa našim hrdinom pustili v kine Uncut Directors Cut Super Final 6-hodinovú verziu nejakého DCEU filmu. 😉

 

 

Ak vám náhodou chýba pravidelné Secret Empire okienko, nezúfajte. Keďže včera tento event odštartoval, budeme sa mu o to intenzívnejšie venovať v ďalších Marvel News. Okrem náhľadu do prvého čísla nezabudneme ani na všetky špekulácie a dohady.

 

 

Včera sa toho na nás vyvalilo naozaj veľa. Najzaujímavejším zošitom je určite prvé číslo eventu Secret Empire. Zaujme určite niekoľko premiérových Guardians of the Galaxy. Odštartovali aj dve sólovky, menovite Jean Grey a Black Bolt. Skrátka, je si z čoho vyberať.

 

All-New Guardians of the Galaxy #1
Black Bolt #1
Bullseye #4
Champions #8
Guardians of the Galaxy – Mission: Breakout! #1
Guardians of the Galaxy: Mother Entropy #1
Hawkeye #6
Iron Fist #3
Jean Grey #1
Jessica Jones #8
Marvel Universe Avengers: Ultron Revolution #10
Nova #6
Secret Empire #1
Slapstick #6
Spider-Gwen #19
Spider-Man #16
Spider-Man 2099 #23
Spider-Man/Deadpool #17
Star Wars: Poe Dameron #14
Star Wars: Rogue One Adaptation #2
The Unstoppable Wasp #5
X-Men: Gold #3

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Síce po týždňovej prestávke, keďže niektoré veci človek nenaplánuje, ale sme späť. Pokiaľ nepresedíme celý víkend na Guardians of the Galaxy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

 Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
50 ⁄ 25 =