Marvel News #39

Do kín sa už každú chvíľu vyrúti Spider-Man a je preto logické, že sa Marvel chce na tejto vlne zviezť. Aktuálne Spider-Man univerzum je pre úplného nováčika prakticky nečitateľné. Naskakovacích bodov je tam minimálne, preto ak chce niekto začať čítať dobrodružstvá Petera Parkera, musí si toho dosť doštudovať. Marvel to ale vyriešil klasicky a priniesol nováčikom novú sériu. Tá bola svojho času ohlasovaná ako niečo, čo by malo uspokojiť dopyt po Parkerovi v street level podaní, keďže jeho aktuálne korporátne prevedenie mnohým nesedí. Myslím ale, že motív pre vydanie tejto série je oveľa prozaickejší a spomenul som ho v úvode. Spectacular Spider-Man si odbil svoje prvé číslo minulý týždeň a dá sa povedať, že splnil očakávania.

 

 

Opäť sa raz, aj keď na malom priestore a s milou dávkou irónie, rozpovedal zrod pavúčieho muža. S veľmi milými žmurknutiami na čitateľa je pomaly definované, kto Peter je a v akom duchu sa bude komiks uberať. Zápletka, ktorá sa načne nie je vôbec megalomanská, a tak si myslím, že je na úvod vhodne zvolená. Čitatelia, ktorí čítajú aktuálne série, ako napríklad ASM, síce môžu polemizovať nad klasickým – a kedy by to akože stihol – ale nováčikom to môže byť ukradnuté.  A myslím si, že práve pre nich je tento komiks určený. Ak teda chcete Spider-Mana vyskúšať, toto je ideálny spôsob. Je tam humor, akcia a štandardný cliffhanger na záver. Po dočítaní je potom otázne, ktoré žmurknutie autorov bude na vás fungovať a čo ďalšie si prečítate.

 

 

Ďalšou udalosťou, ktorá minulý týždeň po veľmi intenzívnom a zaujímavom teasovaní oštartovala, je crossover Weapons of Mutant Destruction. Ten skrížil cestu tímovke Weapon X a sólovke The Totally Awesome Hulk. Dostali sme tak kombináciu zabijakov a génia. A ako to funguje? Príbeh nie je nič extra. Štandardná story o tajnom a prísne stráženom projekte, ktorý sa snaží vytvoriť ultimátnu zbraň. A naša zostava hrdinov sa tomuto projektu snaží prísť na stopu. Nič viac, nič menej. Pridanou hodnotou je interakcia medzi Amadeom Cho a zvyškom tímu, špeciálne s Lady Deathstrike. A tiež musím uznať, že Logan má svoje družstvo pevne pod kontrolou a vždy vie, čo povedať. Samozrejme, príde aj na akciu, ale tá ma príliš neuchvátila. Pre takúto zostavu si prosím nebezpečnejšieho protívníka ako nejaké robotické mačky. Začiatok je to teda rozporuplný a tak sa to dúfam v už spomínaných sériách, kde príbeh pokračuje, poriadne rozbehne.

 

 

O pripravovaných rockových variant coveroch sme vás informovali v Marvel News #38. K už ohláseným štyrom (Nirvana, Blondie, Clash, Guns N Roses) coverom sa pridala obálka inšpirovaná albumom od Queen. V galérii môžete porovnať variant cover a pôvodný obal albumu News of the World.

 

Prvé one-shoty z antológie Generations dorazia už v auguste a už na prvý pohľad je jasné, že polovica starších hrdinov je mŕtva. Tieto team-upy však nebudú problematické vo všetkých prípadoch. Hawkeye, či už Clint alebo Kate, sú obaja nažive a ich interakcia nie je vôbec vzácna. Scenár k tomuto príbehu bude písať Kelly Thompson a kresliť bude Stefano Raffaele. Už na prvých náhľadoch je jasne vidieť, že pôjde minimálne zo začiatku o kvalitný súboj lukostrelcov.

 

 

Marvel Legacy pomaly dávkuje jednu novinku za druhou. Jedna z nich sa týka aj Sama Wilsona, ktorý pred pár rokmi prebral titul Captain America. Marvel ale zverejnil titulku k novej sérii Falcon, v ktorej by sa mal Sam vrátiť k pôvodnému „povolaniu“. Falcon mal doteraz jedinú sólovú sériu a to minisériu z roku 1983. Obálka je inšpirovaná coverom Invincible Iron Man #71.

 

 

V rámci Marvel Legacy sa dočkáme aj návratu série Spirits of Vengeance. Bude to tímovka, ktorá nám prinesie mená ako Ghost Rider – Johny Blaze, Blade, Satana alebo Daimon Hellstrom. Je to ďalší jasný dôkaz toho, že Marvel sa veľmi značne hrabe v minulosti. Zverejnený cover je odkazom na legendárny Giant-Size X-Men #1.

 

 

To, čo sme v Marvel News #38 považovali za možný návrat Fantastic Four, sa nakoniec ukázalo ako znovuzrodený team-up titul Marvel Two-In-One, v ktorom Thing skrížil svoje cesty s množstvom hrdinov. Tentokrát pôjde o team-up Human Torcha a Thinga. Cover je odkazom na obálku Fantastic Four #159.

 

 

Ak patrí medzi vašich obľúbencov Jane Fosterová, ktorá je aktuálne Thor (Thorica 😛 ), mám pre vás zlé správy. Vyzerá to tak, že ju v minisérii Death of The Mighty Thor Jason Aaron zabije. Inak sa asi ponúkaný cover interpretovať nedá.

 

 

Ako máte možnosť vidieť, noviniek bolo včera neúrekom. Asi najzaujímavejšou je štart série Edge of Venomverse. Avšak aj pokračovania už rozbehnutých sérií určite stoja za pozornosť.

 

All New Guardians of the Galaxy Annual #1
Amazing Spider-Man #29
Ben Reilly: The Scarlet Spider #4
Black Panther #15
Cable #2
Deadpool vs. The Punisher #5
The Defenders #2
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #9
Edge of Venomverse #1
Elektra #5
I Am Groot #2
Infamous Iron Man #9
Jean Grey #3
The Mighty Captain Marvel #6
Moon Girl and Devil Dinosaur #20
Occupy Avengers #8
The Punisher #13
Secret Empire #5
Spider-Gwen #21
Star Wars: Doctor Aphra #8
Star Wars: Droids Unplugged #1
Star Wars: Poe Dameron #16
The Totally Awesome Hulk #20
X-Men: Blue #6

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás aktuálne teplo nezmení na partiu Human Torchov, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 − 12 =