Oscar pozná svoje nominácie

Tak a je to vonku. Po odovzdaní Zlatých Glóbusov a nomináciách na Zlaté Maliny sme sa dočkali tých najdôležitejších nominácii a to na zlatého plešatého chlapíka – Oscara. Ktorý zo žánrových filmov si získal najväčšiu pozornosť akademikov?

Pre niekoho je to možno prekvapenie, niekto s malou dušičkou dúfal. Mad Max: Fury Road si svojou zbesilosťou a dynamickou akciou vyslúžil celkovo 10 nominácií. Tou najdôležitejšou je bez pochýb nominácia za najlepší film, kde nie je úplne bez šance, ale boj to bude naozaj tvrdý. George Miller sa dočkal nominácie za najlepšiu réžiu a tiež môže zamiešať kartami. Ďalšie nominácie sú viac menej technického rázu, ale tiež potešia a dá sa predpokladať, že v nich Mad Max nejakých Oscarov získa. Konkrétne ide o najlepšie masky, kameru, strih, kostýmy, vizuálne efekty, výpravu, zvuk-strih a zvuk-mix.

Mad Max Fury Road (2)

Vesmírne dobrodružstvo Marťan Matta Damona si vyslúžilo celkovo sedem nominácií a jedna patrí aj Mattovi za najlepší herecký výkon. Dostal sa však aj do hlavnej kategórie a kategórie adaptovaný scenár. Ostatné nominácie sú rovnako ako u Mad Maxa technického rázu a v Marťanovom prípade to znamená nomináciu za najlepšiu výpravu, zvuk-mix, zvuk-strih a vizuálne efekty.

Star Wars: The Force Awakens sa malo zapojiť najmä to boja o technické kategórie a tak sa aj stalo. Štyri z piatich nominácií sú z tohto súdka. Ide o najlepší strih, zvuk-mix, zvuk-strih a vizuálne efekty. Posledná nominácia neprekvapila asi nikoho a John Williams sa pokúsi získať už 6-teho Oscara za najlepšiu hudbu.

Pre sci-fi Ex Machina sú určite veľkým úspechom dve nominácie a to v kategórii najlepší pôvodný scenár a najlepšie vizuálne efekty. Stojí síce proti veľmi ťažkým váham, ale môže prekvapiť.

Čerstvý animovaný víťaz Zlatého Glóbusu Inside Out získal okrem očakávanej nominácie za najlepší animák aj nomináciu za najlepší pôvodný scenár.

Nových držiteľov najprestížnejšieho filmového ocenenia spoznáme 28. februára.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 − 5 =