Peninsula: Štyri roky po udalostiach Train to Busan

Juhokórejský horor Busanhaeng, ktorý je v našich končinách známejší ako Train to Busan, bol v roku 2016 veľký hit. Príbeh o prežití útoku zombie v stiesnených priestoroch získaval výhry a nominácie po žánrových, ale aj štandardných filmových festivaloch. Téma pritom nebola úplne originálna, keďže oživené mŕtvoly sme už v klaustrofobickom prevedení videli a ani vlakové horory nie sú úplná novinka. Bola to však dávka ázijskej brutality a dych berúcej akcie, ktorá tento film posunula o level vyššie.

Tento rok sa dočkáme pokračovania menom Peninsula, ale ľudovo sa tento film skôr označuje ako Train to Busan 2. Bude sa odohrávať štyri roky po udalostiach prvého filmu, avšak nebude naň priamo nadväzovať. Bude sa však odohrávať v tom istom svete, takže môžeme hovoriť skôr o spin-offe. Hlavným hrdinom bude Jung-Seok (Gang Dang-won), bývalý vojak, ktorý dostane za úlohu navštíviť polostrov, ktorý sa od udalostí prvého filmu zmenil na pustatinu ovládanú zombie. Komplikácie samozrejme na seba nedajú dlho čakať a dokonca vypláva na povrch fakt, že na polostrove sú stále živí ľudia.

Režisér Sang-ho Yeon už pracuje s podstatne väčším rozpočtom a v prvých ukážkach je to tiež jasne vidieť. Oproti prvému filmu je zmena radikálna a dajú sa tu nájsť podobnosti so svetlejšími momentami série Resident Evil. Dúfajme teda, že neuletel príliš a že nás tento rok čaká kvalitná zombie jazda!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 − 21 =