Všade samá krv! #1

Aj keď to tak na prvý pohľad podľa nadpisu vyzerá, nemajte strach, v našej novej rubrike nebudeme kopírovať spravodajstvo našich bulvárno-komerčných televízií. Pozrieme sa totiž na horor a to v jeho filmovej forme. Áčkové kinotituly sa tu stretnú s Déčkovou študentskou produkciou. Útočiť na vašu odolnosť budú osvedčené série, ale aj nové objavy. Preto sa pohodlne usaďte a pripravte sa na šialenú jazdu. V našom panoptiku hrôzy bude všade samá krv!

Je konečne tu! Z hlbín pekla sa vráti Pinhead! Od posledného filmu zo série Hellraiser už uplynulo pekných pár rokov. Niet sa čomu čudovať, keďže séria bola v roku 2005, keď vyšli hneď dva diely – Deader a Hellworld –  v neskutočnom bahne. Nepomohol tomu ani film Revelations z roku 2011, ktorý štúdio Dimension Film natočilo len preto, aby nestratilo filmové práva. A aj najväčšia hviezda série, Doug Bradley, odmietla na tomto filme participovať. Popularita Pinheada je ale nesmrteľná, a tak sa ju rozhodli v Dimension Films opäť oprášiť. Príbeh sa bude točiť okolo troch detektívov, ktorí sa snažia zastaviť šialeného sériového vraha. Nechtiac sa však stanú súčasťou niečoho oveľa desivejšieho. Po zhliadnutí nedávno vydaného traileru musí byť každému jasné, že ide o čisté Béčko. Podporuje to aj fakt, že 13. 2. 2018 pôjde film rovno na DVD. Jediná škoda je, že legendárneho Pinheada nebude hrať ani v tomto filme Doug Bradley. Okrem toho sa však môžeme tešiť na staré známe veci ako kocku, reťaze, Cenobitov a pod. Muhaha!

 

 

Ak nebudete poslúchať, Nicolas Cage si vás nájde! V hororovej komédii Mom and Dad budeme sledovať, čo nastane, keď sa na celom svete rodičia tak trochu zbláznia a obrátia sa proti vlastným deťom. A ako máte možnosť vidieť nižšie, hroziť im nebudú zákazom televízie alebo domácim väzením. Okrem Nicolasa Cagea vo filme uvidíme Selmu Blair (Hellboy), Anne Winters (13 Reasons Why) a Zackaryho Arthura. Film má naplánovanú premiéru na 19. januára 2018, čo je prakticky za rohom. Kto sa teší na Nicolasove démonické oči?

 

 

V roku 2008 traja cudzinci v maskách ukázali vo filme The Strangers Liv Tyler, že ani doma nie je tak úplne bezpečne. Mňa tento home invasion film sklamal, ale našli sa určite aj fanúšikovia, ktorých dostatočne zabavil. Najmä oni aktuálne čakajú na dátum 9. marec, keď bude mať premiéru pokračovanie s podtitulom Prey at Night. Hlavná zápletka bude pravdepodobne rovnaká, aj keď už sa nebude točiť len okolo jedného domu a maniaci budú mať širšie pole pôsobnosti. Ústredné vraždiace trio sa nezmenilo a trailer vyzerá vcelku nádejne. Uvidíme teda, či sa comeback po 10 rokoch podarí.

 

 

Na opustenom mieste, ďaleko od San Francisca, stojí najstrašidelnejší dom na svete. Aspoň to tvrdí film, ktorý by mal byť inšpirovaný skutočnými udalosťami. Budeme v ňom sledovať excentrickú Sarah Winchester, ktorú stvárni skvelá Helen Mirren, ako dedičku známeho výrobcu zbraní. Tá je presvedčená, že ju prenasledujú duše ľudí, ktorých zabila legendárna opakovacia puška. Svetová premiéra je naplánovaná na 2. februára, k nám sa film dostane približne o mesiac neskôr.

 

 

Blumhouse Productions je štúdio, ktorému sa relatívne často darí s filmami za pár miliónov zarábať stovky miliónov. V roku 2017 do tejto kategórie patrili napríklad Split alebo Get Out. Pred pár dňami vyrazila do kín novinka tohto štúdia Insidious: The Last Key, a tak sme sa dočkali upútavky na horor, ktorý je naplánovaný na apríl 2018. Truth or Dare, po našom Pravda alebo odvaha, nám ponúkne partiu tínedžerov, ktorí zistia, čo sa môže stať, ak pri tejto hre podvádzate. Podľa trailera to vyzerá vcelku zábavne, tak prečo nie.

 

 

Ďalší Cloverfield film sa podľa očakávaní odsúva. Keďže sme ešte nevideli ani jedinú fotku, trailer a dokonca ani názov nie je úplne jasný, bola februárová premiéra viac ako nereálna. Film, ktorý predbežne nesie názov God Particle, sa bude odohrávať na vesmírnej stanici, ktorej zmizne po nepodarenom experimente Zem z dohľadu. Ako bude tento film prepojený s Cloverfield univerzom sa tiež nevie, ale určite nepôjde po skúsenostiach s 10 Cloverfield Lane o nič zásadné. Nová premiéra je avizovaná na 20. apríla 2018. Ak si film 10 Cloverfield Lane nepamätáte, pripomenie vám ho naša recenzia.

 

 

Slender Man je pravdpodobne jedna z najpopulárnejších urban legend, ktorú vytvoril internet. Všetko sa začalo ako dve strašidelné čiernobiele fotografie s desivou postavou v pozadí, ktoré boli odpoveďou na výzvu na diskusnom fóre Something Awful. Fotky sa stali prakticky okamžite hitom a rôzne ďalšie koláže na seba nenechali dlho čakať a Slender Man sa stal súčasťou popkultúry. Žiaľ, v roku 2014 si tento fenomén vybral svoju daň, keď dve Američanky pobodali svoju spolužiačku v mene tohto stvorenia. Nedávno bol zverejnený trailer na horor, ktorý sa týmto fenoménom inšpiroval. Mnohí hovoria, že Slender Man má svoje zlaté obdobie dávno za sebou, a tento film ide tak trochu po funuse. Uvidíme, či dokáže zaujať. Podľa aktuálneho rozpisu premiér sa v máji 2018 bude musieť pobiť o priazeň s posunutými New Mutants, ktorí chcú tiež brnkať na hororovú strunu.

 

 

To je pre dnešok všetko. Na záver sa môžete ešte pokochať postermi k všetkým spomínaným novinkám. Ktorý sa vám páči najviac?

 

 

Ak pôjde všetko podľa plánu a vy budete túto rubriku dostatočne čítať a šíriť, o dva týždne sa dočkáte pokračovania. 😉 Veľa zimomriavok prajem.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 + 24 =