Poznáme mutantov zo snímky New Mutants! Kto je kto?

O chystanom filme New Mutants sme už v minulosti písali, že bude vyzretou snímkou. Žiaľ, ani článok, ktorý sme vám o ňom priniesli, veľa nepovedal. Minimálne sme nevedeli, akých postáv sa dočkáme. To však už neplatí! Režisér snímky Josh Boone prezradil prostredníctvom sociálnej siete Instagram, akých mutantov (Homo superior) sa dočkáme. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

  • Magik – vlastným menom Illyana Rasputina, sestra mutanta známeho ako Colossus. Jej mutantské schopnosti sú teleportácia, zároveň je schopnou kúzelníčkou. Prvý výskyt postavy bol v komikse Giant-Size X-Men #1 v máji 1975.
  • Wolfsbane – mutantka so škótskym pôvodom, známa pod menom Rahne Sinclair. Jej schopnosťou je transfigurácia. Konkrétne zmena z človeka na samotného vlka a tak isto aj do prechodného stavu medzi človekom a vlkom. Ide o pôvodnú členku tímu New Mutants.
  • Danielle Dani Moonstar – tiež známa ako Psyche a neskôr Mirage je mutantka s indianskými koreňmi. Disponuje psychickými schopnosťami, vie telepaticky vytvárať ilúzie obáv či prianí jej oponentov. Tiež ide o pôvodnú členku New Mutants, neskôr členkov X-Force.
  • Cannonball – vlastným menom Samuel Zachary Guthrie, je mutant pochádzajúci z vidieckeho prostredia, uznávajúci tradičné hodnoty. Disponuje schopnosťami lietať rýchlosťou prúdového lietadla a vytvárať okolo seba nepreniknuteľné silové pole.
  • Sunspot – Brazílčan, vlastným menom Roberto de Costa, má schopnosť absorbovať solárnu energiu a vystreľovať lúče žhavej plazmy. Ide o najvýznamnejšieho a najobľúbenejšieho člena tímu New Mutants, zároveň táto postava už bola použitá v snímke X-Men: Days of the Future Past (2014).
  • Warlock – (nemýliť si s postavou Adam Warlock) – ide o mimozemskú kybernetickú formu života, pochádzajúcu z neznámej planéty so schopnosťou meniť svoj tvar a veľkosť.

Ako je na prvý pohľad zrejmé, ide o pestrú paletu národnosti a etník, čo nie je žiadnym prekvapením, keďže komiks New Mutants vznikol podľa úspešného vzoru svojich veľkých bratov X-Menov. Narážam na Giant-Size X-Men, keď sa po neúspešnom začiatku a zrušení série X-Meni vrátili pestrejší.

Postavy sú v každom prípade veľmi zaujímavé. Otázkou však ostáva, ktorí herci postavy stvárnia? V súčasnosti nie je nič oficiálne, ale povráva sa, že Maisie „Arya Stark“ Williams by mohla stvárniť vlčiu ženu a.k.a Wolfsbane. O ďalšej herečke menom Anya Taylor-Joy sa hovorí, že by si mohla strihnúť postavu kúzelníčky Magik. Taktiež sa nezabudlo ani na tím X-menov, tam sa šušká o Alexandre Shipp, ktorá stvárňuje mladú Strom v snímke X-Men: Apocalypse. My v redakcii tipujeme aj účasť Megasonic Teenage Warhead, ktorú sme videli v snímke Deadpool. Dátum a dej filmu sú zatiaľ neznáme. Osobne sa však teším na nových neopozeraných mutantov.

(zdroj: cosmicbooknews.com/instagram.com/marvel.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 + 14 =