Thought Bubble Festival čakajú veľké zmeny

Festival Thought Bubble v UK sa pomaly ale isto stáva komiksovým fenoménom európskeho významu. O tom, prečo nás tak očaril a prečo je taký výnimočný, som písal v reporte po návšteve posledného ročníka. Vtedy sme ešte netušili, aké šťastie sme mali, že sme festival mohli zažiť v centre Leeds. Zmeny, ktoré pred pár dňami organizátori zverejnili, sú zásadné a niekomu po nich bolo možno trochu smutno. Ja si ale myslím, že je to obrovský krok vpred. O čo teda ide?

Centrum Leeds

Prvou informáciou, ktorú organizátori vypustili do sveta, bol dátum konania festivalu. Z pôvodného septembrového bloku sa festival presunul na november. Konkrétne na dátumy 4. – 10. 11., pričom hlavný festivalový program sa bude odohrávať cez víkend 9. – 10. 11. 2019. Mnohých tento krok potešil, keďže v septembri je festivalová sezóna v UK v plnom prúde, a tak boli kalendáre tvorcov a vystavovateľov vždy nabité. Účasť alebo neúčasť na TBF bola vždy tak trochu na hrane. Pre festival to nie je ale úplná novinka. V septembri sa konalo iba posledných 5 ročníkov, všetky predošlé sa odohrávali v novembri.

Po tomto ozname sa niektorí fanúšikovia chystali rezervovať si hotel, ale organizátori ich stopli, nech počkajú na ďalšie info. A tak sa dalo očakávať to, čo prišlo, aj keď zmena adresy festivalu sa predpokladala skôr v rámci Leeds. Z Leeds sa ale festival presunul a svoj nový domov našiel v Harrogate. Toto mestečko, ktoré sa nachádza približne 25 km od Leeds, ponúklo festivalu neuveriteľné možnosti. Je síce škoda, že z mestského festivalu sa presunieme do hál, ale organizátori to zdôvodnili problémami, ktoré im spôsobovala organizácia v centre mesta. Radnica im síce vychádzala v ústrety, ale isté limity tu neustále boli, a ak chcel festival rásť, jednoducho sa musel presunúť. Harrogate Convention Centre sľubuje väčšie a komplexnejšie priestory a vyzerá to tak, že sa všetko bude odohrávať pod jednou strechou. Medzi prednáškami, podpisovými akciami a víkendovou párty tak nebude nutné absolvovať presuny po celom centre mesta. Sľúbený je tiež väčší počet vystavovateľov, hostí a sprievodného programu. Ako som už spomínal v úvode, je to obrovský krok vpred, a preto dúfajme, že to organizátori opäť zvládnu na jednotku a využijú ponúknutý potenciál.

Pre návštevníkov zo zahraničia sa nič zásadné nemení. Letecké spojenie do Leeds ostáva najlepším možným variantom. Organizátori sľubujú zľavnené cestovné lístky na dopravu, či už vlakom, alebo autobusom z ktoréhokoľvek blízkeho mesta. Celkovo má Harrogate dobré napojenie na všetky okolité mestá, takže nech budete chcieť prísť z akéhokoľvek smeru, nemal by to byť problém. Otázne bude ubytovanie, ale aj tu organizátori fanúšikov upokojujú a sľubujú zvýhodnené ceny od lokálnych ubytovacích zariadení. Zároveň s týmito novinkami bol spustený aj predaj lístkov, ktorých ceny ostali v podobnej výške ako po minulé roky.

Predstavená tiež bola prvá várka hostí a už teraz to vyzerá zaujímavo. Tvorca Walking Dead Charlie Adlard, Kieron Gillen, Jamie McKelvie, Jock alebo Lee Garbett sú hostia, ktorí si svoju účasť po roku zopakujú. Určite potešilo aj ohlásenie mien ako Jillian Tamaki, Choo alebo Pernille Ørum. Na guest liste sú, samozrejme, aj mená pre lokálneho fanúšika neznáme, avšak o to zaujímavejšie bude spoznávať ich tvorbu. Určite to ale nie je všetko a nejaké ťažké kalibre majú organizátori ešte v zálohe. Podrobnejšie sa však hosťom a priebežnej aktualizácii ich zoznamu budeme venovať v ďalšom z článkov, ktoré sa bude venovať tomuto festivalu.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 × 6 =