Vianočné prekvapenie od Multiverza odhalené!

Opäť prichádza vianočný čas, ktorý milujeme, a preto máme pre vás ďalšie vianočné prekvapenie. Pred dvoma rokmi, na druhé narodeniny Multiverza, sme pre vás spolu s našimi partnermi vyhlásili veľkú narodeninovú súťaž o 40 darčekových balíčkov. Minulý rok sme usporiadali zbierku fantastických kníh a popkultúrnych predmetov pre deti v núdzi. Takmer 300 darov, ktoré sme spoločne s vami vyzbierali, sme rozdelili Detskému domovu Nádej v Bernolákove, občianskemu združeniu Deti s rakovinou a finančne podporili Detský domov a občianske združenie Studienka.

Je to tu! Odhaľujeme, čo sme si pre vás tento rok na Vianoce prichystali.

Takže, pripravení?

3

.

.

.

2

.

.

.

1

.

.

.

Vianočné darčekové kartičky s originálnymi ilustráciami od slovenských umelcov!

Je to tak! Spojili sme sily so šiestimi úžasnými slovenskými umelcami a umelkyňami, ktorí pre Multiverzum a Fantasy knihy vytvorili nádherné ilustrácie na darčekové kartičky. Také, ako sú tieto, nikde inde nezoženiete! Je to absolútny vianočný must have pre všetkých geekov, nerdov a nadšencov fantastiky!

A keďže si vás, našich fanúšikov, naozaj vážime, radi by sme vám ako odmenu za vašu vernosť, podporu a sledovanie darovali 50 sád darčekových kartičiek, v ktorých nájdete 6 kartičiek, každú s ilustráciou od iného umelca. Týchto 50 sád venujeme naším najvernejším – TOP fanúšikom, ktorí to s nami ťahajú buď dlho, alebo intenzívne, alebo oboje! 🙂 Naozaj sme za vás nesmierne vďační a aj vďaka vám vytvárame skvelú popkultúrnu komunitu!

TOP fanúšikov budeme kontaktovať na Facebooku v súkromných správach, tak sledujte schránku!!!

Ako sa k sadám darčekových kartičiek môžu dostať ostatní?

Za symbolickú cenu budú dostupné v predajni alebo e-shope Funtastic.sk od pondelka 9. 12.! Okrem našich kartičiek u nich nájdete celú kopu skvelých darčekov, na ktoré ich potom môžete zavesiť. ? Celá suma, ktorú z toho Multiverzum získa, poputuje naším charitatívnym partnerom na podporu detí v núdzi. Takže nielenže získate 6 krásny kartičiek a originálnymi obrázkami, navyše spolu opäť podporíme dobrú vec, tak ako po minulé roky!

Tu však nekončíme! Zasúťažíme si o printy týchto ilustrácií v rozmere A4! Sledujte náš Facebook a zapojte sa!

Ktorí ilustrátori a ilustrátorky majú na svedomí tieto skvelé arty?

Klára Štefanovičová (art: Wonder Woman)

Momentálne dokončuje štúdium na VŠVU v ateliéri voľnej grafiky. Okrem tradičných grafických techník sa Klára venuje kresbe, komiksu, grafickému dizajnu a ilustrácii. Vo voľnej tvorbe uprednostňuje minimalizmus a abstrakciu. Inšpiráciu čerpá zo študijných pobytov v zahraničí – z Japonska a Anglicka, z literatúry a architektúry.

Klára pravidelne prispieva do komiksového zborníka Pomimo a svojou tvorbou prispela aj do projektu Svetlo pod perinou či do detského časopisu Slniečko. Nedávno vyšiel jej ilustrátorský knižný debut – komiks Čierna oslava, ktorý napísal Michal Hvorecký.

Klárinu tvorbu nájdete tu.

Sledujte Kláru na Instagram.

 

Dávid Marcin (art: Baby Yoda)

Je ilustrátor a pedagóg. Tvorí prevažne digitálne za pomoci grafických programov. V spolupráci s Jurajom Čorbom dokončil rozsiahlu grafickú novelu „POLyS: All Those Worlds“, ktorá vyšla v slovenčine pod názvom „Všetky tie svety“ vo vydavateľstve Slovart. Okrem toho spolupracuje so scenáristkou Soňou Balážovou na detskej komiksovej sérii Zlatý zub, ktorá vychádzajú v časopise Slniečko. Zlatý zub vyšiel v lete 2019 aj v knižnej podobe. So Soňou taktiež prispeli do komiksovej série Nežný komiks tretím číslom pod názvom Pé Er Dé.

Sledujte Dávida na Instagrame.

 

Klaudia Bulantová (art: Hermiona)

Je ilustrátorka a concept artistka. Tvorí digitálne. Navrhuje dizajny pre postavičky a svety do počítačových a mobilných hier a tvorí aj knižné obálky. Klaudia je tiež brutálna knihomoľka a coffee addict.

Klaudiinu tvorbu nájdete na ArtStation.

Sledujte Klaudiu na Instagrame.

 

Matej Holub (art: Mojo Jojo)

Je skúsený animátor a ilustrátor. Vytváral animované seriály pre Lokal TV a pracoval na prvom slovenskom animovanom celovečeráku Lokal Filmis. Pracuje na animovanom seriáli Haluškové Slovensko.

Matejovu tvorbu nájdete na ArtStation.

Matejov a Klaudiin projekt Street Pack môžeš sledovať tu.

 

 

Martin „Cuco“ Luciak (art: Godzilla)

Som ako Jon Snow, som ako Steve Rogers, som ako Peter parker. Neoháňam sa však mečom, ale ceruzou, štetcom a perom. Namiesto štítu mám paletu. Namiesto pavučín vrhám línie čiernych kriviek a ťahov, pospájaných do figurálnych obrazcov nahých ľudských tiel, zvierat, bytostí. Mysľou som neustále v cudzích svetoch, príbehoch a zložitých figurálnych kompozíciách. Pokorne tvorím nadrozmerné plátna či miniatúrne medailóniky, komiksové postavy alebo fantazijné ilustrácie. Kto teda som? Som Martin Cuco Luciak.

Sledujte Cuca na Instagrame.

 

Brian Terrero (art: Goku)

Je ilustrátor, komiksový kreslič a grafik. Najradšej tvorí tradične pomocou štetcov a inku, no blízka mu je aj digitálna kresba. Má za sebou množstvo knižných obálok a ilustrácií, napríklad pre vydavateľstvá Slovart a Albatros, venuje sa hernej grafike, no z médií mu je najbližší komiks. Je tiež súčasťou redakcie Multiverza a Fantasy kníh, na čo sme nesmierne hrdí! ?

Brianovu tvorbu nájdete na ArtStation.

Sledujte Briana na Instagrame.

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

2 thoughts on “Vianočné prekvapenie od Multiverza odhalené!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 × 9 =