Všade samá krv! #2

Po dvoch týždňoch sme späť! Aj vďaka vašim pozitívnym ohlasom naša hororová rubrika prežila do svojho druhého čísla. A čo vás tu čaká? Pestrá zmes noviniek a herecká mŕtvola Nicolas Cage, ktorej nevyšiel ďalší film. Držte si klobúky, naša prehliadka sveta, v ktorom je všade samá krv, začína!

 

 

Dr. John Watson bude mať opletačky s duchmi! Teda nie priamo tento Sherlockov kolega, ale jeho seriálový predstaviteľ Martin Freeman. Ten je jedným z hlavných hereckých predstaviteľov hororu Ghost Stories. Kovaný skeptik Profesor Phillip Goodman sa pustí do hľadania odpovedí na tri nevysvetliteľné duchárske udalosti. A jedna sa točí práve okolo postavy, ktorú stvárni Freeman. O scenár a réžiu sa postaralo duo Jeremy Dyson a Andy Nyman. Tento britský horor pôjde do kín 13. apríla 2018.

 

 

Myslíte si, že séria Saw filmom Jigsaw skončila? Nie, to v žiadnom prípade. Keďže film zarobil pri rozpočte 10 miliónov dolárov desaťnásobne viac, prečo by sa táto séria zastavovala? Aktuálne prebiehajú rozhovory medzi zainteresovanými, avšak je viac ako pravdepodobné, že sa dianie čoskoro rozhýbe v konkrétnejších kontúrach. Isté je údajne len to, že režisérske duo Michael a Peter Spierigoví na film Jigsaw nenadviažu a opúšťajú túto sériu. Ak sa vám ich práca páčila, čoskoro bude mať premiéru film Winchester, ktorý tiež režírovali.

 

 

Pred dvomi týždňami sme aktualizovali to minimum informácií, ktoré sú dostupné o ďalšom prírastku do Cloverfield univerza, ktorý aktuálne nesie názov God Particle. Aktuálny šum okolo tohto filmu špekuluje o tom, že by išiel priamo na streamovaciu službu Netflix. Údajne prebiehajú rokovania medzi touto spoločnosťou a štúdiom Paramount, ktoré by tak mohlo zopakovať situáciu, ktorá nastala s filmom Annihilation. Pripomeňme si, že tento film si budú môcť pozrieť len diváci v USA, Kanade a Číne, zvyšok sa bude musieť spoliehať na Netflix. Stále však ide len o dohady, a tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

 

Na úvod tejto noviky si dovolím požičať skonštatovanie Jasona McDonalda, redaktora portálu horror-movies.ca. Ten vyhlásil, že na svete sú isté konštanty, ktoré sa nikdy nezmenia: musíme platiť dane, všetci raz zomrieme a stále dostaneme ďalší diel Children of the Corn. Séria, ktorá odštartovala v roku 1984 a bola inšpirovaná krátkym príbehom od Stephena Kinga, sa celkovo dočkala už 9 dielov. Môj kamarát svojho času vyhlásil, že si Deti kukurice pozrie, až keď bude vonku 14 dielov. No, stále viac a viac sa to blíži.

 

 

Jubilejného desiateho pokračovania by sme sa mali dočkať 13. marca tohto roka a k dispozícii už máme trailer. S podtitulom Runaway budeme pravdepodobne sledovať generické pokračovanie s detským kultom niekde v zapadákove USA a kopu poľnohospodárskych plodín, ktoré ovláda zlý démon. Teší sa na to ešte niekto?

 

 

Opustená psychiatrická liečebňa je miesto, kde skupina radikálnej divadelnej skupiny experimentuje s nespavosťou, aby sa pripravili na svoju najnovšiu hru. Keď čas, ktorý strávia bez spánku, narastá, začnú sa diať zvláštne veci. Znie to ako obrovské klišé a úprimne povedané, neznášam filmy o zakliatych domoch, ale Španielom na druhú stranu verím. You Shall Not Sleep, alebo ak chcete v origináli No dormirás, ešte nemá presne stanovenú premiéru, ale filmu by sme sa mali dočkať už čoskoro. Ako ochutnávka nám zatiaľ môže slúžiť zverejnený trailer.

 

 

V prvom čísle našej hororovej rubriky sme informovali o horore Mom and Dad. Ten premiéroval približne pred týždňom a predpokladám, že mnohí z vás ho už videli. Ako to s ním teda dopadlo?

 

 

Tešil som sa na herecké duo Nicolas Cage a Selma Blair. Meno Lance Henriksen muselo potešiť asi každého fanúšika žánra. Základná premisa, v ktorej sa snažia rodičia zlikvidovať svoje deti, vyzerala tiež zaujímavo. Zväčša sú nám totiž ponúkané filmy, v ktorých je to naopak. Kde to teda zlyhalo? Poďme sa najskôr pozrieť na pozitíva. Musí sa nechať, že akčné scény boli zvládnuté skvele. Mali dynamiku, dokázali strhnúť, skvele im sekundoval soundtrack. Scéna v pôrodnici bola naozaj desivá a aj scéna, v ktorej zobrali rodičia útokom školu, stála za to. Keď ale napätie gradovalo a tempom sa to začalo podobať voľnému pádu, Brian Taylor, scenárista a režisér v jednom, nepochopiteľne vložil do deja flashback. Absolútne nepotrebný flashback, bez pridanej hodnoty, ktorý pôsobil ako ručná brzda. V príbehu je celkovo cítiť scenáristickú nemohúcnosť, ktorá vyvrcholí absentujúcim záverom. A nezachránil to ani Nicolas Cage a jeho šialené kreácie. Oveľa viac sa mi herecky páčila Selma Blair. Ak teda nie ste fanatickí obdivovatelia Nicolasa Cagea, ruky preč. Z rúk anonymnej obete osekávam šesť prstov, keďže výsledné hodnotenie je 4/10.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 + 25 =