Zoznámte sa s Captain Marvel

Po udalostiach Avengers: Infinity War sa najmä vďaka potitulkovej scéne začalo veľmi intenzívne hovoriť o novej postave v rámci MCU. Univerzum potrebuje posilu, a tou by mala byť prvá Marvel superhrdinka so špeciálnymi schopnosťami – Captain Marvel. Ale kým príde k samotnému zachraňovaniu vesmíru, musí sa táto postava, ako to už v MCU býva, dočkať vlastného originu.

Ten bude zasadený do 90. rokov a budeme mať tiež možnosť vidieť niečo z minulosti aj iných postáv. Nick Fury (Samuel L. Jackson) a Phil Coulson (Clark Gregg) budú digitálne omladení a stanú sa tak prvými postavami, ktoré budú omladené pre celý film. Táto technológia už bola úspešne použitá vo filmoch Ant-Man, Captain America: Civil War alebo Guardians of the Galaxy Vol. 2, ale vždy išlo len o flashbackové scény.

Po zverejnení traileru sa zniesla vlna posmeškov a vtipov na adresu hlavnej predstaviteľky Brie Larson, pre jej údajne slabý herecký výkon. Toto konštatovanie však nemôže byť ďalej od pravdy. Brie začala študovať herectvo už ako 6-ročná a stala sa tak najmladšou študentkou, aká kedy navštevovala American Conservatory Theater v San Franciscu. Má teda väčšie herecké zázemie ako väčšina dnešnej popkultúrnej scény. Ak sa vám to stále nezdá, odporúčam film Room z roku 2015. Brie za herecký výkon v ňom dostala Oscara, Zlatý Glóbus a ocenenie Bafta. O množstve festivalových ocenení nehovoriac.

Vráťme sa ale k traileru. Ten nám ukazuje Zem, ale nevynecháva ani vesmír, a tak by sme sa mohli dočkať oveľa väčšej interakcie týchto sfér oproti ostatným filmom. Veľmi príjemne potešila aj rasa Skrullov a v závere vyzerala Carol Danvers, skoro akoby ňou pulzovala Phoenix Force. O Captain Marvel sa už dlhodobo hovorí ako o jednej z najsilnejších postáv MCU a trailer tomu nahráva. Vzniklo, samozrejme, aj množstvo otázok, ale na ich zodpovedanie budeme musieť vydržať do 8. marca 2019, keď Carol vletí na strieborné plátna.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
20 ⁄ 10 =