Deadpool: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.

Antihrdina s liečivým faktorom à la Wolverine má za sebou už tri TPB-čka od Nakladateľstva Crew. Aktuálne sme sa dočkali štvrtého dielu s podtitulom „Deadpool versus S.H.I.E.L.D.“. Oplatilo sa čakať? Vyrovnal sa kvalitou nový Deadpool svojim predchodcom?

Mohol by som vás naťahovať a trápiť, to si však tentoraz odpustím. Štvrtý Deadpool je najslabším článkom série. Scenáristi evidentne melú z posledného a to, čo si pekne rozohrali v predchádzajúcich dieloch, vyprchalo dostratena. „Mrtví prezidenti“ a „Lovec duší“ bol perfektným štartom série. Ukecaný žoldnier bol v jednom ohni a čitateľ si ho užil vo jeho najlepšej forme. Predchádzajúci tretí diel, ktorý som recenzoval, bol o poznanie slabší, pevne som však dúfal, že to bolo len zakopnutie a štvrtý diel nám vytrie zrak. Ostal som sklamaný.

Tak ako v predchádzajúcich dieloch, aj tu som sa dočkal akéhosi retro zošita. Vizuál, kresba a počet bubliniek zodpovedá žánru zo zlatej éry komiksov. Je to zábavná zmena a tieto čísla zakaždým pobavili. Tu prišlo prvé sklamanie. Retro zošit bol hneď na začiatku a mal som pocit, že nijako nesúvisí so zvyškom zošitov, po dočítaní som sa v tom len utvrdil. Nespomínajúc úplne nezmyselnú a na hlavu postavenú zápletku. Bola to nuda a nechránili to ani kozmické postavy, ako napríklad Watcher (pozorovateľ – mohli ste ich vidieť vo filme Guardians of the Galaxy vol.2). Mimochodom, zošit tam bol len preto, lebo Deadpoolovi sa ešte nechcelo po poslednom čísle prísť „na scénu“, a tak si vyžiadal jeden z tých archívnych. No a keďže tam bol zošit len preto, takú aj plnil funkciu – žiadnu.

Príbeh pokračujeme tam, kde naposledy skončil. Znalosť predošlých dielov je viac než žiadaná. Mimochodom, priestory Deadpoolovej hlavy, v ktorých sa niekoľkokrát nachádzame, sú azda tou najlepšou vecou v komikse. Stretávame tam niekoľko druhov Deadpoolov, ktorí sú len kúskami obrovskej mozaiky tvoriacej jeho charakter. Samotné priestory jeho mysle sú ozdobené obrazmi a dielami slávnych umelcov, avšak pozmenené na obraz samotného Wadea. Z postáv sa na scénu vrátil Doctor Strange a dočkali sme sa aj nováčika série agenta Phila Coulsona (Avengers, Agents of SHIELD).

Príbeh bol po celý čas veľmi predvídateľný a čitateľa ničím neprekvapil. Dokonca aj kontrakt na hlavu Deadpoola vydaný S.H.I.E.L.D.O.M. ma nechal chladným. A ako sa to celé vlastne čítalo? Prirovnal by som to k obľúbenému šunkovému sendviču s majonézou, ktorý vyváľaš v pieskovisku a následne pristúpiš k jeho konzumácii. Ten sendvič máš naozaj rád, ale každé sústo škrípe pod zubami a prehĺta sa ešte ťažšie. Nezachránilo to ani množstvo popkultúrnych odkazov. Štvrtý diel ma nakoniec veľmi sklamal, čo je škoda, pretože pokračovanie avizuje účasť Adolfa Hitlera a pozvanie na Deadpoolovu svadbu! Presne tak, piateho čísla sa dočkáme už vo februári, len aby naň ešte bola chuť…

Za recenzný výtlačok ďakujeme Vydavateľstvu Crew.

Podrobné informácie o komikse:

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Počet strán: 136
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 258 x 167 mm
  • Jazyk: český
  • ISBN: 978-80-7449-471-0
  • Rok vydania: 2017
  • Obsahuje čísla: Deadpool (vol. 3) #20 – 25

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
48 ⁄ 24 =