Komiksové tipy na september 2018

Áno, aktuálne je len júl. Je ale ten najvyšší čas poslať svoju objednávku na september, keďže niektoré komiksy je nutné zarezervovať si v dostatočnom predstihu. Tak načo riskovať? Ak sa v tom množstve komiksov neorientujete, máme tu pre vás pár tipov. Venovať sa budeme väčšine vydavateľstiev a zameriame sa na série, ktoré buď začínajú, alebo by pre vás mohli byť zaujímavé aj z iného dôvodu.

Marvel Comics

Návrat Wolverina je udalosť, ktorou Marvel univerzum žije už relatívne dlho. Napriek tomu, že sme mali k dispozícii kopec iných verzií tejto populárnej postavy, originál je len jeden. A práve originálny Wolverine sa po množstve dohadov, náznakov, minisérií a podobne, vracia vo vlastnej sérii Return of Wolverine. Bude ju písať Charles Soule, kresliť Steve McNiven.

Return of Wolverine #1

Okrem Wolverina sa, samozrejme, v septembri dočkáme aj iných zaujímavých premiér. Scenárista Cullen Bunn nám prinesie štart série Asgardians of the Galaxy, v ktorej budeme sledovať veľmi rôznorodý tím Asgarďanov, ktorý bude nejako zavŕtaný v udalostiach Infinity Wars. Svojho návratu sa dočká Iceman, ktorého sólovka bola síce relatívne nedávno zrušená, ale v septembri sa dočká opätovného štartu. Veľmi zaujímavé covery zmixovnaných hrdinov prinesie Infinity Warps. Konkrétne je k dispozícii Iron Hammer a Soldier Supreme.

DC Comics

Absolútna povinnosť pri vytváraní objednávky na mesiac september je prvé číslo komiksu Batman Damned. Joker je mŕtvy. Či sa ale pod to podpísal Batman alebo nejaká iná sila v Gotham City je záhada. A problém je to, že Batman si nevie spomenúť. Pomôže mu John Constantine? Trojdielnu minisériu zasadenú do alternatívneho vesmíru, ktorá patrí pod nedávno založený DC Black Label, bude písať Brian Azzarello. O kresbu a tento úžasný cover sa postaral Lee Bermejo.

Batman Damned #1

DC hrdinovia sú opäť v kríze. Event, ktorého prvé číslo si môžete objednať, nesie názov Heroes in Crisis. Písať ho bude aktuálna špička svojho remesla – Tom King. Veľké veci sa začnú diať aj vo svete Sandmana. K dispozícii bude štart hneď dvoch sérií. Dreaming, ako už názov napovedá, sa bude venovať ríši snov, ktorá sa ocitá v chaose. V sérii House of Whispers sa zase pozrieme na miesto, kam odchádzajú duše uctievačov Voodoo, keď spia. Čoraz aktívnejší je v DC Brian Michael Bendis, z ktorého dielne nás čakajú hneď dva nové kúsky. V sérii Cover niekoho v spravodajskej komunite napadne, že byť komiksovým tvorcom je ideálne krytie pre top tajné špionážne misie. Séria United States vs Murder Inc nás zavedie do alternatívnej histórie, v ktorej päť rodín organizovaného zločinu získa prakticky absolútnu moc. Obe Bendisove série budú mať 6 dielov.

Image Comics

Rufus šikanoval všetkých naokolo prakticky od škôlky. Odrazu sa však jeho pozícia mení. Zo šikanujúceho sa prestupom na strednú školu stane šikanovaný. To ho donúti vytvoriť spojenectvo s jeho obľúbenými geekmi. Spolu budú musieť nájsť spôsob, ako prežiť niečo podobné Hunger Games. Bully Wars začínajú a víťaz ovládne celú školu! Od scenáristu Skottieho Younga (I Hate Fairyland, Deadpool) a kresliča Aarona Conleyho (Rocket Raccoon & Groot) prichádza nová ongoing séria, vďaka ktorej sa na šikanu už nebudete pozerať tak, ako doteraz.

Bully Wars #1

To však, samozrejme, v ponuke vydavateľstva Image nie je všetko. Od scenáristu Warrena Ellisa prichádza séria Cemetery Beach, v ktorej budeme sledovať príbeh profesionálneho sprievodcu a mladej neúspešnej vrahyne. Táto dvojica sa spolu vydá na útek, ale čaká ich ten najhorší možný scenár. Musia uniknúť pešo cez rozľahlú tajnú kolóniu mimo civilizácie, ktorá je plná šialencov. Úplne bežné situácie nebudú na programe dňa ani v sérii Man-Eaters. Mutácia spôsobí, že z menštruujúcich žien sa stanú krvilačné, mačkám podobné stvorenia. Scenár napíše Chelsea Cain, ktorá má na konte nomináciu na Eisnera za sériu Mockingbird. V sérii MCMLXXV budeme zase sledovať príbeh Pamely Evans, ktorá sa z bežnej taxikárky zmení na lovca monštier. Súčasťou jej výbavy bude čarovný kľúč na pneumatiky. Fanúšikom série Gideon Falls by nemal ujsť Director’s Cut prvého čísla.

BOOM! Studios

Fanúšikov morfujúcich hrdinov určite poteší novinka Go Go Power Rangers: Back to School, v ktorej by mal každý člen tejto zostavy vyraziť na svoju vlastnú, týždeň dlhú dovolenku. Bude to prvýkrát, čo budú Rangers rozdelení, a mali by sa naučiť, že byť hrdinom nie je len o morfovaní. V minisérii Low Road West sa zase ocitneme v postapo prostredí, v ktorom jadrový útok zničil východné pobrežie a to sa tak stalo neobývateľným. Pätica hrdinov bude vyslaná na západ, ale cesta to nebude určite jednoduchá. Scenár bude písať Phillip Kennedy Johnson (Aquaman) a kresliť bude Flaviano (America, Grayson).

Dark Horse Comics

Pre fanúšikov okultného detektíva z pera Mikea Mignolu si „čierny kôň“ pripravil novú sériu Joe Golem, ktorá bude mať, ako inak, paranormálne a mysteriózne pozadie. Fanúšikovia netflixového seriálu Stranger Things majú určite radosť zo štartu rovnomennej série, ktorú napíše Jody Houser a nakreslí Stefano Martino. Príbeh by sa mal odohrávať počas Willovho pobytu v Upside Down v rámci prvej série seriálu. Ak máte radi Margaret Atwood, ktorá má na konte napríklad knihu The Handmaid’s Tale, určite vás bude zaujímať novinka War Bears pod ktorou je podpísaná. Budeme sledovať Oursonette, fiktívnu hrdinku bojujúcu s nacistami, a jej tvorcu, Ala Zurakowskiho, ktorého veľkým snom je preraziť na komiksovej scéne v jej zlatej ére.

Dynamite Entertaiment

Najzaujímavejšou novinkou z dieľne Dynamite je určite James Bond: Origin. V tomto príbehu, ktorý sa odohráva v roku 1941, čiže počas druhej svetovej vojny, by sme sa mali dozvedieť, aké boli začiatky najlepšieho agenta jej veličenstva. Vidieť Jamesa Bonda ako nepokojného sedemnásťročného študenta bude určite zaujímavé. Najmä ak berieme do úvahy fakt, že James sa bude chcieť stať súčasťou diania a zároveň sa vyskytne šanca dostať sa do tajného vládneho programu. Sériu bude písať Jeff Parker (Thunderbolts, Batman ’66), kresliť Bob Q (The Green Hornet).

James Bond: Origin

IDW Publishing

V rámci vydavateľstva IDW ma zaujali dva veľmi divoké crossovery. V tom prvom sa stretnú Batman a The Maxx. Vydavateľstvo sľubuje sureálny, nepredvídateľný a zároveň nádherný crossover, aký sme ešte nevideli. A asi vás neprekvapí, že dianie sa odštartuje na pôde Arkham Asylum. Sériu bude kresliť aj písať Sam Kieth (Sandman, Wolverine), ktorý sa tak vráti k svoju výtvoru – The Maxx. Asistovať mu bude držiteľ Eisnera John Layman (Chew). Druhá záležitosť spojí dva animované seriály z 80. rokov. Posádka vesmírnej lode Enterprise sa tu stretne s Tranformers. Scenár budú písať John Barber (Optimus Prime, Transformers: Bumblebee Movie Prequel) a Mike Johnson (Star Trek).

V prípade, že vás nejaký komiks zaujal a radi by ste si objednali prvé číslo, prípadne začali odoberať celú sériu, kontaktuje Komiksový raj. Ideálne e-mailom na info@comic.sk.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
44 ⁄ 22 =