Marvel News #110: Každý je cieľ!

Práve ste si klikli na najnovšie Marvel News, za čo vám ďakujem. 😉 Čo vás tu dnes čaká? Pozrieme sa na Conana, ktorý bude meniť kreatívny tím. Taktiež sa budeme venovať pripravovanému príbehu Venoma a názorne si ukážeme, že dementi nie sú výnimkou ani v komiksovom fandome. Rob Liefeld sa pochválil novou postavou a to sme samozrejme nemohli nechať tak. A ešte tu je Spider-Ham. Všetci majú radi Spider-Hama.

Asgarians of the Galaxy #9 – Maxx Lim Marvel Battle Lines Cover

Druhá ongoing séria barbara Conana začala vychádzať len nedávno, ale už teraz je jasné, že ju od šiesteho čísla preberie nový kreatívny tím. Savage Sword of Conan majú aktuálne na starosti scenárista Gerry Duggan a kreslič Ron Garney. Od čísla #6 ich ale nahradia Meredith Finch a Luke Ross. Nových príbehov od nového tímu sa dočkáme v apríli, na kedy je plánované vydanie spomínaného zošitu. Zverejnená bola aj akčná obálka.

Savage Sword of Conan #6

Ak patríte medzi fanúšikov Petera Porkera, známeho tiež ako Spider-Ham, mám pre vás dobrú správu. V júni tohto roka bude vydaný Amazing Spider-Man Annual a prasacia verzia Spider-Mana v ňom bude hrať hlavnú úlohu. Scenár napíše Jason Latour (Spider-Gwen) a o kresbu sa postará niekoľko umelcov, medzi ktorých bude patriť napríklad David LaFuente (Ultimate Spider-Man). Príbeh bude sledovať Porkera a niekoľko ďalších zvieracích hrdinov a zloduchov. Zo zverejneného coveru je známy napríklad Eelectro, Buzzard, Mysteriape, Green Gobbler a niečo, čo je interpretované ako Doctor Octopussy Cat.

Amazing Spider-Man Annual

Miniséria Roba Liefelda Major X dorazí na pulty predajní 3. apríla. A Rob ju začína pomaly teasovať. Na svojom instagrame zverejnil koncept postavy menom Aura s niekoľkými poznámkami. Aura má na sebe brnenie zložené z častí Sentinelov, pričom tvár jedného z väčších používa ako štít. Nesmú samozrejme chýbať vrecká na páse, keďže to už je za tie roky Liefeldovo poznávacie znamenie.

Po dvoch rokoch a 50 zošitoch sa dobrodružstvá dvojice Spider-Man a Deadpool končia. Po zverejnení májového edičného plánu, v ktorom číslo #50 figuruje s popisom posledného extra čísla, prišlo potvrdenie aj od Davea Johnsona. Ten prostredníctvom twitteru postol posledný cover, ktorý pre túto sériu urobil, keďže séria končí. Aký je dôvod tohto ukončenia, sa zatiaľ nevie. Na pomery Marvelu bolo ale 50 kontinuálnych čísiel bez reštartov a prečíslovaní vcelku výkonom. Uvidíme, čo ju nahradí, lebo Spider-Man/Deadpool sa tešili všeobecnej obľube a aj v našich končinách sa prekladu tohto komiksu vcelku darí.


Marvel nedávno zverejnil teaser na pripravovaný Venomov príbeh, na ktorom to vyzerá tak, že Carnage si zobral na mušku celé univerzum. Na obrázku, ktorý nakreslil Greg Land, vidíme množstvo najznámejších Marvel hrdinov, ako sú zasiahnutí niečím, čo vyzerá ako Carnage. Nad nimi je Venom, ale je otázne, aká bude jeho úloha. Príbehu sa čitatelia dočkajú v auguste tohto roka a pravdepodobne bude znamenať ďalší vývoj vzťahu medzi Carnagom a Venomom. Scenárista Dony Cates prostredníctvom twitteru zatiaľ úspešne zahmlieva a tak si na ďalšie informácie budeme musieť ešte počkať.

Každý je cieľ.

Donny Cates je súčasťou aj nasledujúcej správy. Tá ale určite nie je z tých, ktoré by sme chceli čítať. Donny prostredníctvom twitteru prezradil, že sa v poslednej dobe stal terčom vyhrážok. A dôvod, prečo sa mu niekto vyhráža ublížením a smrťou? Nech sa to zdá akokoľvek neuveriteľné, je to pre spôsob, akým píše aktuálnu sériu Venom. Tá žne pozitívne reakcie prakticky zo všetkých strán, ale evidentne nie všetci to vidia rovnako. V reakciách pod týmto tweetom sa samozrejme strhla búrlivá debata a našli sa aj reakcie, ktoré síce neschvaľujú tieto vyhrážky, ale priniesli trochu svetla do toho, čo môže týmto indivíduám prekážať. Cates si vraj robí Venoma až príliš po svojom, ignoruje históriu a vrcholom toho bol údajne zošit číslo #11. Donny na to odpovedal jednoznačne: „Svoje plány meniť nemienim.“

 

Ak ste sa náhodou obávali, že dnešné Marvel News budú bez čo i len jedinej zmienky o War of the Realms, tak môžete ostať pokojní. Pokochajte sa variant coverom od Franka Cho k prvému číslu tohto eventu.

War of the Realms

Ako môžete vidieť na priloženom zozname, aj včera bola nádielka nových komiksov vcelku bohatá. Nenájdeme tam síce prvé číslo žiadneho vyloženého trháku, napriek tomu si každý nájde tú svoju už rozbehnutú a etablovanú sériu.

Age Of X-Man The X-Tremists #1
Amazing Spider-Man #16
Avengers: No Road Home #3
Black Panther #9
Black Panther Vs Deadpool #5
Captain America #8
Captain Marvel: Braver And Mightier #1
Cloak and Dagger – Negative Exposure #3
Daredevil #2
Fantastic Four #7
Invaders #2
Marvel Comics Presents #2
Moon Girl And Devil Dinosaur #40
Savage Sword Of Conan #2
Star Wars: Doctor Aphra #29
Superior Spider-Man #3
West Coast Avengers #8
X-Force #3

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si nepovieme, že prestaneme šíriť kultúru dekadentného západu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 ⁄ 5 =