Marvel News #143 : X of Swords

X of Swords je ďalšia plánovaná udalosť vo svete mutantov. Pozrieme sa ale aj na to, že Black Panthera čaká koniec a naopak Silk sa môže tešiť na nový začiatok. Detailne sa nám predstavil aj tím The Union a Spider-Man poriadne šliapne na pedál, keďže pôjde non-stop. Všetko zásadné zo sveta Marvel univerza nájdete vo svojej obľúbenej komiksovej rubrike!

Koniec Black Panthera

Ta-Nehisi Coates a jeho práca pri sérii Black Panther sa pomaly blíži k svojmu koncu. Počas C2E2 bolo oznámené, že záverečným zošitom bude číslo #25. Ta-Nehisi Coates bol pri Black Pantherovi od roku 2016 a už od začiatku s touto postavou žal úspechy. Black Panther sa v jeho podaní oveľa viac venoval politike, ľudským právam a Wakande ako komplexnej spoločnosti. Okrem hlavnej línie Black Panther Coates napísal aj spin-off série Black Panther & The Crew, Black Panther: World of Wakanda a Rise of the Black Panther. Tie síce nezaznamenali až taký veľký úspech a zväčša boli ukončené o niečo skôr ako sa plánovalo, avšak aj v nich sa Coates prejavil ako niekto, kto podrobne skúma všetky reálie a sféry Wakandy. V aktuálne prebiehajúcom príbehu napríklad zapojil intergalaktické impérium Wakanda a Black Panther tak putuje vesmírom. Vzkriesený bol aj Erik Killmonger, ktorý je aktuálne spojený so symbiontom.

Black Panther #24
Predstavili sa členovia The Union

Najnovší superhrdinský tím v Marvel univerze bude mať britský charakter. Už dávnejšie ohlásená tímovka The Union zverejnila menoslov, ale aj vizuály svojich členov. Okrem už ohláseného Union Jacka sa ukážu ďalší hrdinovia, ktorí budú reprezentovať jednotlivé lokality Veľkej Británie. Za Severné Írsko tu bude Snakes, Škótsko bude reprezentovať Kelpie, The Choir zastupuje Wales a na poste lídra sa ukáže Britannia.

The Union

„Mám veľmi rád stredovekú tematiku. Pri Brittanii a Kelpie som sa snažil, aby vyzerali ako stredovekí bojovníci, ale zároveň som sa snažil, aby vyzerali jednoducho a moderne,“ vyhlásil autor vizuálov R. B. Silva (Powers of X). „Snakes mal vyzerať ako kat, ako niekto, koho sa bude nepriateľ báť iba už na pohľad. A Choir som sa snažil vytvoriť ako niekoho, kto je schopný sa rýchlo hýbať. Na jej noži sú tri dračie hlavy. Poznám waleskú zástavu a viem, že je tam drak, a preto som si povedal, prečo nepoužiť troch?“ The Union bude previazaná s blížiacim sa eventom Empyre a prvého čísla sa dočkáme už v máji.

Spider-Man pôjde non-stop!

„Nick Lowe má superschopnosť. Zodvihne telefón, zavolá mi a povie presnú kombináciu slov, po ktorých mám chuť všetko pustiť z rúk a okamžite sa ponoriť do Marvel univerza. Naposledy to boli slová Spider-Man, Deadpool, Ed McGuinness. Okamžite som povedal áno,“ opisuje scenárista Nick Kelly komunikáciu s editorom Nickom Loweom. „Teraz mi povedal Spider-Man, Non-Stop, Chris Bachalo. Tiež som povedal áno, ale non-stop?“

Non-Stop Spider-Man je nová ohlásená séria pavúčieho hrdinu, ktorú napíše Nick Kelly a nakreslí Chris Bachalo. A tak ako sa dá vyčítať z názvu, Spider-Man bude vo víre non-stop akcie a plný adrenalínu. Zverejnenú obálku nakreslil David Finch.

Non-Stop Spider-Man
Nová séria pre Silk

V roku 2014 sme sa dozvedeli, že Peter Parker nebol jediný, koho uhryzol rádioaktívny pavúk. Pavúčie superschopnosti získala aj Cindy Moon a Marvel univerzum tak spoznalo Silk. Nedávno bolo na akcii C2E2 oznámené, že na júl tohto roka sa pre túto hrdinku chystá nová samostatná séria. V nej ju čaká napríklad mačací démon Kasha, ale to určite nebude všetko.

„Nikdy som si nemyslela, že niekedy dostanem možnosť písať kórejsko-amerického hrdinu a k tomu ešte ženu. Som nadšená a teším sa na vytváranie nových príbehov pre moju obľúbenú hrdinu – Silk,“ vyjadrila sa Maurene Goo, ktorá sériu napíše. O kresbu sa postará Takeshi Miyazawa, cover nakreslil Stonehouse.

Silk #1
X of Swords

Mutant Massacre, Age of Apocalypse, Messiah Complex sú priam klasické udalosti vo svete X-Menov a všetky boli realizované vo forme veľkých crossoverov. A niečo podobné nám bolo sľúbené na akcii C2E2 pri predstavovaní najnovšej udalosti vo svete mutantov X of Swords. Pôjde o 15-dielny crossover naprieč všetkými dôležitými sériami a veliť tomuto projektu bude Jonathan Hickman. Nedávno vzniknutý domov mutantov na ostrove Krakoa bude čeliť neznámemu útoku. Desať mutantov bude musieť povstať na obranu svojho domova. A všetci budú musieť byť vyzbrojení legendárnymi mečmi, novými aj už známymi. Ak sa Hickmanovi podarí niečo podobné ako v House of X/Powers of X, tak sa máme určite na čo tešiť!

X of Swords

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
6 + 14 =