Marvel News #153 – Gambit, Spider-Rex a Miracleman

Sú tu nové Marvel News a dá sa povedať, že kým sa začne hlavný letný event Judgment day, máme tu menšiu uhorkovú sezónu. Správ nie je síce tak veľa ako v minulom čísle, avšak naše obľúbené vydavateľstvo na nás úplne nezabudlo a pustilo do sveta aspoň niekoľko noviniek.

Planet of the Apes Omnibus

V minulých Marvel News som písal o návrate sveta Planet of the Apes do Marvel Comics. Netrvalo to dlho a Marvel ohlásil vydanie omnibusu s príbehom, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1975. Pôjde o reprint jedenástich zošitov, ktoré adaptujú príbeh prvých dvoch filmov zo série Planet of the Apes.

Keď posádka astronautov stroskotá na podivnom a pustom mieste, objaví spoločnosť opíc so zvýšenou inteligenciou a dokonca rečou. Ľudská rasa tu vystupuje v úlohe nemých otrokov. Dokáže sa veliteľ misie Taylor prebojovať na slobodu a udržať si svoju ľudskosť? Ak chcete tento príbeh spoznať, buď si pozrite film, alebo si počkajte na omnibus, ktorý by mal byť vonku v marci roku 2023. Scenár napísal Doug Moench a o kresbu sa postarali George Tuska a Alfredo Alcala. Obálky pre omnibus nakreslili E. M. Gist a Gil Kane.

Legenda sa vráti s Gambitom a Storm

Legendárny scenárista Chris Claremont sa vracia k X-Menom! Koncom júla odštartuje novú minisériu Gambit, v ktorej sa pozrieme na Gambitovu cestu k tomu, ako sa stal hrdinským X-Manom. Parťáčku mu bude robiť Storm, pre ktorú pôjde tiež o dôležité momenty jej histórie. V období, v ktorom sa tento príbeh nachádza, bola Storm opäť dieťa.

Autori – Whilce Portacio a Alex Sinclair

Na otázku, prečo sa rozhodol opäť navštíviť túto špecifickú éru, Claremont pre AiPT povedal: „Pretože som to považoval za miesto, ktoré poskytlo príležitosť všetkým zúčastneným užiť si množstvo zábavy. Zamyslite sa nad tým: kto si všíma deti? Spôsob, akým sa Remi oblieka, nehovoriac o jeho nádhernom vzhľade, spôsobuje, že všetky oči sa obracajú smerom k nemu. Ororo zostáva prakticky neviditeľná. Cieľ sa pozrie na Remyho a Ororo si nájde jeho vrecko. Ale hlavný dôvod je, že tento príbeh sa takto ukázal byť oveľa zábavnejší.“

Zverejnený bol aj prvý náhľad. O kresbu sa postará Sid Kotian. Obálku nakreslil Whilce Portacio a Alex Sinclair. Prvé číslo bude vonku 27. júla.

Odporúčané čítanie : Rogue & Gambit (2018), Wolverine & Gambit: Victims (1995)

Spider-Rex? V Spider-Verse žiaden problém!

Už v auguste sa vrátime do sveta Spider-Verse. Edge of Spider-Verse bude 5-dielna miniséria, v ktorej sa vrátia starí známi pavúčí hrdinovia ako Araña, Spider-Man Noir, Spider-Gwen a Spider-Man: India. tešiť sa však môžeme aj na nové varianty hrdinov s pavúčími schopnosťami. Už dávnejšie boli zverejnené dizajny Night-Spider (verzia Black Cat, autor Kris Anka), Hunter-Spider (Kraven, autorom je Mark Bagley) a Spider-Laird (hrdina v kilte, autorom je Martin Coccolo).

Najnovším prírastkom do pavúčej rodiny je Spider-Rex, ktorého príbeh nám predstaví scenáristka Karla Pacheco a kreslič Pere Perez. Variant cover s týmto hrdinom nakreslil Leinil Fancis Yu. Prvé číslo bude vonku 8. augusta.

Odporúčané čítanie : Spider-Verse (2014)

Autor: Leinil Fancis Yu
Miracleman sa vracia!

Všetko sa to začalo v roku 1992, keď vo vydavateľstve Eclipse Comics v zošite Miracleman #23 začal príbeh Miracleman: The Silver Age. Napísal ho Neil Gaiman a nakreslil Mark Buckingham. Séria sa dočkala iba dvoch čísiel a vydavateľstvo Eclipse zbankrotovalo. V roku 2016 mal po reprinte runu, na ktorom pracoval napríklad aj Alan Moore, nasledovať aj reprint tejto nedokončenej série, avšak právne problémy to znemožnili. Až teraz sa podarilo všetko doriešiť a na október je pripravený reprint príbehu Miracleman: The Silver Age #1, ktorý bude v novembri nasledovať druhý zošit. Nikdy nevydané tretie číslo bude vonku v priebehu decembra.

Mladý Miracleman – stratený člen rodiny Miraclemanov – je späť! Jeho posledné spomienky plné nevinnosti a radosti sa datujú do roku 1963. Teraz sa dostal do 21. storočia, kde sa z jeho najlepších priateľov stali bohovia a príšery. Ako si hrdina z oveľa jednoduchších čias nájde svoje miesto na svete?

Autor : Mark Buckingham

„Sme späť! A po tridsiatich rokoch je to vzrušujúce a zároveň desivé,“ vyjadril sa kreslič Mark Buckingham. „Tlačil som svoje schopnosti na úplnú hranu, aby som vytvoril niečo špeciálne. Filmový prístup, čistý a elegantný, čerpá to najlepšie z môjho štýlu, ale zároveň vzdáva hold výnimočnému talentu všetkých, ktorí prišli pred nami a formovali základy tejto série.“

Predzvesťou tohto veľkého návratu bude zošiť Miracleman #0, v ktorom nám prinesú príbehy scenáristi Neil Gaiman, Jason Aaron, Mike Carey, Ty Templeton a ďalší. Kresliť budú Mark Buckingham, Ryan Stegman a ďalší. Obálku nakreslil Alan Davis.

Odporúčané čítanie : Miracleman (2014), 

Autor : Alan Davis
Frank je na love

Frank Castle prešiel nedávno veľkou premenou. Už to nie je samotár, ktorý by na vlastnú päsť bojoval proti pouličným gangom alebo diktátorom v krajinách na druhom konci sveta. V sérii Punisher, ktorá začala vychádzať v marci tohto roku, sa z neho stala ústredná postava organizácie The Hand. A čo sa stane, ak dostane človek ako Frank k dispozícii armádu trénovaných zabijakov? To si musíte prečítať už spomínanú sériu Jasona Aarona, ktorá je, len tak mimochodom, zatiaľ skvelá. V akej pozícii je one-shot Blitz?

Plnohodnotnú recenziu zošitu Punisher War Journal: Blitz #1, ktorý vyšiel tento týždeň, si môžete prečítať na našom webe.

Autor: Mahmud Asrar

Marvel News sú na konci. Napokon to nebola úplná uhorka. Novinky z nášho obľúbeného vydavateľstva môžete sledovať aj na mojom Facebookovom profile alebo na Instagrame, kde ich dávam ešte za horúca. Ak máte akúkoľvek otázku, alebo pripomienku, napíšte mi buď cez spomínané sociálne siete alebo mailom na drackula@multiverzum.sk. Najlepšie otázky a reakcie zverejníme priamo v Marvel News a možno sa nájde aj nejaká komiksová drobnosť pre ich autora. Do ďalších Marvel News sa majte krásne a nezabúdajte čítať komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 + 14 =