Marvel News #73

Novinky ohľadom pripravovanej udalosti Fresh Start sa stále nezastaviteľne valia a preto aj tieto Marvel News budú prepchané novými ohláseniami. V Marvel News #71 sme písali o relaunchi sérii Avengers, Black Panther a Venom. O týždeň neskôr v Marvel News #72 sme písali o novom začiatku pre Thora, Captaina Americu, vzkriesení Multiple Mana, Hulka, o sólovke Quicksilvera a dvojici Ant-Man a Wasp. Ale ani toto nie je všetko. Je toho pripraveného oveľa viac.

 

 

Ďalšou sériou, ktorá sa pridala do zástupu noviniek, je titul The Life of Captain Marvel. Ako už názov napovedá, bude to séria venovaná Carol Danvers, inak známej ako Captain Marvel. Scenáristka Margaret Stohl, ktorá písala pôvodnú Might Captain Marvel, prezradila, že Carol týmto komiksom získa aktualizáciu svojho originu. Pôvodný vznik Captain Marvel, spojený s rasou Kree, samozrejme ostane nosnou časťou príbehu, avšak Carol má vraj v šatníku kostlivcov, ktorí by mali pohľad na niektoré veci zásadne zmeniť. Na sérii bude s Margaret Stohl spoupracovať kreslič Carlos Pacheco. Prvého čísla sa dočkáme 4. júla.

 

 

Nového začiatku a dá sa povedať, že aj smerovania, sa dočká aj Doctor Strange. A Marvel ho vyšle do vesmíru! Áno, znie to ako neuveriteľná kravina a ja, ako veľký fanúšik tohto čarodejníka, ktorý v rukách Jasona Aarona bol úplne úžasný, krútim hlavou. Na druhej strane, ako scenárista bol ohlásený Mark Waid, ktorého prácu mám vcelku rád. Promo texty od Marvelu tvrdia, že ak vám zlyhá astrálne cestovanie, je treba využiť vesmírne. Plus stihli Strange titulovať ako „Space-Explorer Supreme“. Séria, ktorú bude kresliť Jesus Saiz, odštartuje 6. júna.

 

 

Dan Slott, ktorý pomaly opúšťa po dlhých rokoch Spider-mana, a kreslič Valerio Schiti, budú spolu pracovať na nedávno ohlásenej sérii Tony Stark: Iron Man. Slott oznámil, že aj keď ide o novú sériu, ktorá je súčasťou Fresh Startu, nepôjde o úplný reboot. Udalosti, ktoré sa Starkovi v minulosti stali, ostávajú stále v platnosti. Nezabudol však poznamenať, že pokiaľ poznáte Iron Mana iba skrz filmy z MCU, môžete touto sériou pokojne začať, keďže má byť napísaná tak, aby sa chytali aj úplní nováčikovia. Séria je ohlásená na jún. O covery sa postará Alexander Lozano.

 

 

Jeff Lemire je frajer. Naposledy som sa rozplýval nad sériou Thanos, ktorú po 12. číslach opustil. Chvíľu to vyzeralo tak, že u Marvel Comics končí, ale opak je pravdou. V rámci Fresh Startu Lemire odštartuje sériu Sentry, ktorá sa bude venovať rovnomennému hrdinovi. Ten nepatrí v rámci Marvelu práve k starým mazákom, keďže debutoval až v roku 2000, ale bezpochyby je to zaujímavá postava. Sentry je známy ako hrdina, ktorý má na jednu stranu obrovskú moc, na druhú stranu má psychické problémy. Myslím si, že táto postava bude Lemirovi neskutočne sedieť. O kresbu sa postará Kim Jacinto. Séria je ohlásená na jún.

 

 

Fresh Start neobíde ani Deadpoola. V júni odštartujú scenárista Skottie Young (Rocket Raccoon) a kreslič Nic Klein (Drifter) sériu tohto hubatého blázna od čísla #1.

 

 

Vo včerajších novinkách je najzaujímavejším titulom asi štart Infinity Countdown, veľa sa však čaká aj od pokračovania série X-Men: Red.

 

Amazing Spider-Man #797
Black Bolt #11
Captain America #699
Doctor Strange: Damnation #2
Hawkeye #16
Iceman #11
Infinity Countdown #1
Marvel Studios Ant-Man and The Wasp Prelude #1
Rise of the Black Panther #3
Rogue & Gambit #3
She-Hulk #163
Spider-Man #238
Star Wars #44
The Avengers #683
Venom #163
X-Men: Gold #23
X-Men: Red #2

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ po besede s Valentínou Sedilekovou nebudem namiesto komiksov, čítať Young Adult romány, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 + 29 =