Marvel News #79: Thanos nakope aj komiksové univerzum

Séria Exiles už má svoj štart úspešne za sebou. V treťom čísle sa však už teraz dosť rôznorodá zostava dočká novej posily. Bude ňou agentka Peggy Carter, ale nie vo svojej klasickej verzii. Pôjde o Captaina Americu z inej reality, kde je Steve Rogers mŕtvy a sérum super-vojaka namiesto neho dostala práve Peggy. Postava Captain Carter, ktorá vznikla v rámci hry Marvel Puzzle Quest, vyzerá naozaj sľubne.

 

(Marvel Puzzle Quest)

Scenárista Saladin Ahmed sa pre Entertainment Weekly vyjadril, že tretie číslo Exiles sa bude odohrávať na scéne II. svetovej vojny a prítomný bude aj Red Skull a tak je viac ako potrebné mať k dispozícii aj nejakého Captaina. A Captain Carter sa mu pozdávala od momentu, keď ju v spomínanej hre videl. Tretí zošit bude v ponuke od 9. mája.

 

 

V rámci Fresh Startu včera odštartovala tímovka Avengers opäť od začiatku. Prvé hodnotenia sú zatiaľ opatrné. Na jednu stranu kritici oceňujú zostavu, ktorá sa v komikse sformovala. Príbeh je vraj epický, v pozadí je cítiť akési ospravedlnenie fanúšikom, avšak ťažko je odhadnúť, či čaro prvého čísla nepominie. V rámci Marvel News sa na štart série, ktorú píše Jason Aaron a kreslí Ed McGuinness, pozrieme pravdepodobne až o týždeň. Do pozornosti vám ale zatiaľ dáme náhľad na druhé číslo, kde to vyzerá tak, že akcia poriadne šliapne na plyn. Niet sa čomu diviť. Dark Celestials vyzerajú ako tuhý nepriateľ. Druhý zošit pôjde do predaja o dva týždne.

 

 

Zostava teenagerského tímu Champions sa čoskoro rozrastie o ďalšieho zaujímavého člena. Snowguard, civilným menom Amka Aliyak, je Inuitka, ktorá debutovala v komikse Champions #19. Toto číslo bolo prvé aj pre kreatívny tím Jim Zub a Sean Izaashe. Amka sa do diania zaplietla vyšetrovaním zvláštnej továrne v jej domovine. Neskôr zistí, že záhadný zlosyn využíva spirituálnu energiu jej krajiny a to samozrejme nemôže nechať len tak. Popri tom všetkom objaví svoje superschopnosti – využívať zvieracie schopnosti a premieňať sa na ne.

 

 

Pre CBC sa Zub vyjadril, že Amka môže získať silu, vytvrvalosť a rýchlosť spolu s kožušinov, pazúrmi, mocnými čelusťami, parohmi a dokonca krídlami. Amka sa pripojí k tímu Champions ako Snowguard v čísle #21, ktoré ide do predaja v júni.

 

 

Šialený titán Thanos zvalcoval MCU. Zvalcoval tiež pokladne kín, kde aj vďaka nemu Avengers: Infinity War prekonáva jeden rekord za druhým. A jeho spanilá jazda bude pravdepodobne pokračovať aj v rámci Marvel Comics. Aspoň tak to vyzerá podľa teaseru na komiks Infinity Wars: Prime #1. Text „Thanos Wins“ neznamená pre univerzum vyslovene dobrú správu. Alebo áno? Tento one-shot, ktorý by mal byť úvodom k udalostiam Infinity Wars, bude písať Gerry Duggan a kresliť Mike Deodato. Na pulty sa dostane v júli.

 

 

Len pred pár hodinami Marvel zverejnil ďalší teaser týkajúci sa Infinity Wars. Vidíme na ňom charakter, ktorý sa podľa obrázka volá Requiem a ktorý Marvel teasuje ako „Death Incarnate“ – Inkarnovaná smrť. Špekuluje sa o tom, že kapucňa, ktorú má Requiem na hlave predznamenáva, že by mohlo ísť o už známy charakter, ktorý ale prešiel veľkou zmenou. Autorom obrázku je Frank Martin.

 

 

Je to už stará správa, ale myslím si, že by mala zaznieť aj v rámci Marvel News. V poslednom čísle chýbala, keďže cover na štart Fantastic Four zverejnili hodinu po zverejnení článku. A potom sme si dali nútenú týždňovú prestávku. Esad Ribic má svojský štýl a nie každému sedí. Thing bol okomentovaný ako Hulk s nejakou kožnou chorobou a z Reada urobili okamžite vďaka brade hipstera. Nech je to ako chce, ja považujem tento cover za podarený a na komiks z pera Dana Slotta, ktorý nakreslí Sara Pichelli, sa teším. Vyčkať bude nutné do augusta.

 

 

Z noviniek, ktoré včera Marvel vypustil do sveta, asi najviac vyčnieva nový štart Avengers, o ktorom sme už písali vyššie. Za zmienku určite stojí aj miniséria Weapon Lost v rámci udalosti Hunt for Wolverine.

 

Astonishing X-Men #11
Captain America #701
Hunt for Wolverine: Weapon Lost #1
Infinity Countdown #3
Rise of the Black Panther #5
Rogue & Gambit #5
Spider-Man #240
Star Wars #47
The Avengers #1
Venomized #5
Weapon X #17
X-Men: Gold #26
You Are Deadpool #1

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nebudeme celý víkend sledovať Avengers: Infinity War, lebo je to neskutočná pecka, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 15 =