Mladí Titáni do toho! 2 : Boj o pizzu

Môžeme sa pustiť do ďalších šialených dobrodružstiev s komiksom Mladí Titáni do toho! Robin, Starfire, Cyborg, Beastboy a Raven nám podobne ako v prvej knihe – Párty, párty! – pripravili nálož zábavy! Tentoraz sa v 12 príbehoch v komikse Boj o pizzu dozvieme, ako to dopadne, keď sa Robin stane dievčenským idolom, či v boji pomáha mať štýl, či zvládne Robin na Valentína neplakať, alebo či sa môže dobre skončiť rodinné stretnutie v pekle. No to ani zďaleka nie je všetko, čo Mladí Titáni ponúkajú.

Ak som povedala, že ma prvý diel bavil, tak druhý bol neskutočný! Väčšina tvorcov sa nezmenila a v týchto príbehoch predviedli to najlepšie zo seba. Nielenže som sa neprestávala nahlas smiať, príbehy aj kresba boli ešte o niečo vyšperkovanejšie, nie však menej absurdné, takže Boj o pizzu robí Mladým Titánom dobré meno.

Okrem naozaj skvelého situačného humoru sú v komikse aj výborné hlášky. Mnohé z nich boli určené skôr pre dospelé publikum, ale ako som už písala predtým, práve v tom vidím najväčšie čaro Teen Titans, tak komiksu, ako aj vynikajúceho seriálu. Ide len o to, či Titánom dáte šancu. Ak by ste si v prvom momente pomysleli, že je to úplná vtákovina – máte pravdu – po chvíli pochopíte, aké majstrovstvo scenáristi (a v seriáli aj animátori) v titánskych príbehoch predvádzajú.

Veľmi sa mi páčilo, že vydavateľstvo Crew zahraničné reálie adaptovalo pre tunajšieho čitateľa. V americkom humore sa totiž často vyskytujú odkazy na známe osobnosti, udalosti a reálie, o ktorých slovenský a český čitateľ nemá žiadnu predstavu, preto odkaz na Halinu Pavlovskú či Brno boli pre mňa veľmi osviežujúcim a zábavným prekvapením. Kresby umelcov sú svieže, premenlivé a dynamické s výbornými farbami.

Opäť sa tu však nešetrí ani odkazmi na DC či iné známe univerzá. Titáni si robia žarty zo seba aj všetkých ostatných. Viac než proti nepriateľom bojujú medzi sebou a zachraňovanie sveta je až na druhom mieste za zábavou. Perly ako Starfire, ktorá je zhypnotizovaná, aby si myslela, že je stredoveký filozof, odkaz na Sandmana, ktorého nik nepozná, Pavarottiho či podtrhnutie absurdnosti televízneho vysielania, to jednoducho musíte oceniť. Mladí Titáni sú jedna veľká meta jazda multiverzom! 🙂

Mladí Titáni do toho!, či už seriál, alebo komiksy, sú tým najlepším miestom pre tých, ktorí sa chcú v superhrdinskej tematike odreagovať, neberú seba ani nič iné príliš vážne a majú chuť sa dobre pobaviť. A pri komikse Boj o pizzu nemáte prečo váhať, je vynikajúci!

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Crew.

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Scenár: Sholly Fisch, Amy Wolframová, Merrill Hagan
  • Kresba: Jorge Corona, Ben Bates, Lea Hernandezová
  • Preklad: Jiří Pavlovský
  • Počet strán: 128
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 168 x 258 mm
  • Jazyk: český
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 978-80-7449-768-1
Komiks kúpite tu!

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
9 + 22 =