Punisher War Journal : Brother #1 – Frank proti celému svetu!

Podsvetie toho má už plné zuby. Mafiáni, šéfovia teroristických organizácií a dokonca aj mnohé skorumpované vlády nestíhajú rátať škody, ktoré im Punisher spôsobil. A tak sa všetci dohodnú, že spoja svoje zdroje a vypíšu na hlavu Franka Castla obrovskú odmenu – 500 miliónov dolárov. A získať ju môže naozaj každý. Ale nie všetkým zabijakom ide iba o peniaze.

Séria one-shotov War Journal pokračuje ďalším príbehom, v ktorom sa síce Punisher bude opäť snažiť zabiť niekoho zo svojho zoznamu zločincov, avšak štandardná operácia sa veľmi skomplikuje.

Základná kostra príbehu pripomína film John Wick 3, kde sa to na Keanu Reevesa valí z každej strany. Scenáristka Torunn Gronbekk mu však dokázala dodať aj niečo navyše. Zapojila do poľovačky aj verejnosť a technológie, ktoré sú v dnešnej dobe úplne bežné. Vypísaná odmena totiž funguje ako rozpočet, z ktorého si môže aj náhodný okoloidúci odkrojiť svoju trošku. Odhalili ste polohu Punishera? Pošlite fotku ako dôkaz a na účte vám pristane 500-tisíc dolárov. Máte priamy prenos, vďaka ktorému zabijaci zistia, ako je Punisher ozbrojený? Cink a na účte máte o 250-tisíc viac.

Nápad a aj jeho realizácia je dobrá, avšak minimálne za zamyslenie stojí fakt, že tento lov, o ktorom vedia aj bežní civilisti, akosi ušiel Punisherovi a jeho armáde ninjov z organizácie The Hand. Vážnejší problém mám so záverom, ktorý namiesto toho, aby uspokojivo ukončil hlavný motív zošita, na scénu vcelku nezmyselne prináša ďalšiu výraznú postavu, s ktorou si Frank musí niečo doriešiť. Veľký lov a historické spojenie podsvetia na celom svete tak vyšumí trochu do prázdna.

Mal by Frank zabíjať aj civilistov, ktorí sa na love spolupodieľajú? Je aj v nich zlo, ktoré musí Punisher zlikvidovať? Ako si vlastne Frank vyberá svoje ciele? Toto zamyslenie celkový dojem trochu zachraňuje a v závere tak čitateľ dostáva okrem krvavého masakru aj niečo navyše.

Scenár – Torunn Grønbekk
Kresba – Rafael Pimentel
Obálka – Morry Hollowell / Leinil Francis Yu
Koloring – Matt Mila
Lettering – Cory Petit
Vydavateľstvo – Marvel
Dátum vydania – 12. októbra 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
12 − 8 =