Kráľovská rodina Inhumans pozná svoje obsadenie!

Hneď na začiatku vás chcem upozorniť, že sa nebudeme vracať k hrozivej správe spred pár mesiacov a ani k vyjadreniam, že miesto filmu dostaneme seriál. O tom sme si už čo-to popísali/prečítali. Prejdeme rovno k novinkám a obsadeniu tohoto stále viac očakávaného seriálu. Prečo očakávaného? Pretože v seriáli sa nakoniec skutočne dočkáme kráľovskej rodiny (Royal Family of Attilan) Inhumans! Presne tak!

Prvým pánom na holenie, a pre mňa najočakávanejšou postavou, je samotný kráľ Inhumans – mocný Black Bolt. Postava kráľovskej krvi, ktorá nemôže vydať ani len hlások bez toho, aby to nemalo katastrofické následky. Jeho výkrik spôsobí nárazovú vlnu so silou atómového výbuchu. Okrem toho disponuje nadľudskou silou a schopnosťou manipulovať častice atómov. V komiksovej predlohe je tiež jeden z členov skupiny The Illuminati – tajnej organizácie najmocnejších hrdinov sveta. Postavu mlčiaceho Inhumana stvárni herec Anson Mount, ktorého poznáme z filmov Mr. Right (2015), Non-Stop (2014), no predovšetkým z westernového seriálu Hell on Wheels.

Anson Mount – Black Bolt

Čím by však bol kráľ bez svojej kráľovnej? Mocnú a rešpekt vzbudzujúcu manželku Medusu stvárni herečka Serinda Swan, ktorú si môžete pamätať napríklad z filmu Tron Legacy (2010). Postava manželky kráľa Black Bolta oplýva nadľudskou silou a psychickými schopnosťami, ktoré v komiksovej predlohe používa na čítanie myšlienok svojho manžela, a tým pádom funguje ako jeho hovorca. V komiksoch tiež viackrát zasadla na trón a nahradila tak Black Bolta. Tou najväčšou zaujímavosťou sú práve jej výrazne červené vlasy, ktorými dokáže hýbať iba silou myšlienky.

Serinda Swan – Medusa

ThorLokiho no a Black Bolt zas Maximusa (nie je nad bratskú lásku, nech už je akokoľvek zvrátená). Maximus je pokrvným bratom Black Bolta a ich vzťah je skutočne veľmi podobný tomu, ktorý panuje medzi spomínanými severskými bohmi. Black Bolt, rovnako ako Thor, uväznil svojho brata do väzenia. Učinil tak samozrejme z čistej bratskej lásky. No a Maximus? Ten sa podobne ako Loki cíti byť nedocenený a pevne verí, že napríklad smrť jeho brata či možnosť zasadnúť na trón určite uľaví jeho zvrátenej duši. Maximus, rovnako ako väčšina Inhumans, oplýva nadľudskou silou a tiež schopnosťou ovládať myseľ. Avšak jeho najväčšou super-schopnosťou je geniálna inteligencia, vďaka čomu je perfektný stratég a manipulátor. Najväčším prekvapením je, že postavy Maximusa sa chopí herec Iwan Rheon známy zo seriálu Game of Thrones, kde stvárnil postavu Ramsayho Boltona! Wow, perfektná voľba!

Iwan Rheon – Maximus

Ďalším členom kráľovskej rodiny Inhumans je postava menom Crystal. Ide o najmladšiu členku a zároveň sestru Medusy. V komiksovej predlohe mala milostný pomer s členom Fantastic Four (Human Torch), ale nakoniec sa stala manželkou Quicksilvera, ktorému porodila dcéru menom Luna Maximoff. Okrem štandardných schopností bežného Inhumana, dokáže Crystal ovládať všetky druhy elementov. Postavu v seriáli stvárni sympatická herečka Isabelle Cornish známa zo seriálu Puberty Blues. V komiksoch sa po boku Crystal často objavuje pes menom Lockjaw. Áno, pes. Obrovský tonu vážiaci pes schopný sa teleportovať, či teleportovať členov kráľovskej rodiny. Potvrdené máme, že Lockjawa sa v seriáli dočkáme tiež!

Isabelle Cornish – Crystal

Každá kráľovská rodina potrebuje svojho poradcu a filozofa. Tieto dve úlohy v komiksovej predlohe zastáva postava menom Karnak, ktorá je zároveň bratrancom kráľa Black Bolta. Lenže post poradcu nezastáva len tak náhodou. Jeho špeciálnou schopnosťou je predpovedať chyby – v konaní ľudí, v plánoch nepriateľa, v štruktúrach vesmíru – jednoducho vo všetkom. Táto schopnosť z neho robí perfektného stratéga a nepostrádateľného bojovníka po boku Black Bolta. Postavu poradcu si zahrá herec Ken Leung, ktorého poznáme zo seriálu Lost a filmov Star Wars: The Force Awakens (2015) či X-Men: Last Stand (2006).

Ken Leung – Karnak

Možno sa pýtate, kto vedie vojsko kráľovskej rodiny Inhumans v prípade konfliktu, napríklad s ľudstvom. Možno vás prekvapím, ale je to ďalší bratranec Black Bolta, známy ako Gorgon. V komiksoch oplýva vodca Attilanskej armády super silnými nohami s kopytami a tak dokáže jediným dupnutím vyvolať deštruktívnu seizmickú vlnu. Tohoto kopytníka nám v seriáli stvárni herec Eme Ikwuakor, ktorý si zahral napríklad vo filme Concussion (2015).

Eme Ikwuakor – Gorgon

Ďalším členom/inhumanom/bratrancom Black Bolta (vážne?) je postava známa pod menom Triton. Schopnosťami sa podobá princovi Namorovi či Aquamanovi – dokáže zotrvať vo vode dlhšie, ako je normálne a zrejme okrem pohybov podobných rybe zvláda aj ich reč. Samozrejme sa jedná o skutočne akrobatického a skúseného bojovníka. Tritona – „kópiu vodníkov“ z Marvelu a DC Comics stvárni herec Mike Moh, ktorého ste mohli vidieť v seriáli Empire.

Mike Moh – Triton

Na záver boli ohlásené ešte dve herečky: tmavovlasá Sonya Balmores, ktorá stvárni vedúcu kráľovskej gardy a blondína Ellen Woglom, ktorej postava ešte nebola zverejnená.

Toto sú aktuálne všetky novinky ohľadom obsadenia chystaného seriálu s názvom Marvel’s The Inhumans. Mimochodom, o prepojení s MCU toho veľa nevieme, avšak dozvedeli sme sa, že seriál nie je spin-off už zabehnutého Agents of S.H.I.E.L.D., čo považujem za veľmi pozitívnu správu. Skutočnosť, že budeme sledovať kráľovskú rodinu, je tiež pozitívna správa a účasť Lockjawa je už len čerešnička na torte.

Mimochodom, ak ešte stále patríte do skupiny, ktorá aj po prečítaní tohoto článku neverí, že seriál je skutočne v príprave, máme tu pre vás prvé zábery z natáčania v centre mesta Honolulu, na ktorých môžeme vidieť Black Bolta a už spomínaného Lockjawa! Máme obrovskú radosť!

Osemdielny seriál Marvel’s The Inhumans bude mať premiéru už 1. septembra 2017. Prvé dve časti budú zároveň premietať v kinosálach IMAX-u (či sa toho dočkáme aj na Slovensku, je aktuálne otázne).

(zdroj: cosmicbooknews.com/movieweb.com/Twitter – Reel News Havai)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
15 ⁄ 5 =