Marvel News #92: Najlepšou obranou sú Defenders!

Aj napriek tomu, že ešte stále prebieha letná uhorková sezóna, máme tu pre vás niekoľko správ z univerza Marvel Comics. Najzaujímavejšou správou je určite návrat klasického tímu Defenders zo 70. rokov. Niekoľko sérií sa, žiaľ, dočká odkladu a zistíme, že nové Wolverinove schopnosti sú skvelé na párty. A budeme tu mať tiež dôkaz, že Marvel číta Marvel News a riadi sa našimi odporúčaniami! 😉

Deadpool sa stará o ústnu hygienu!

Posledné dni Marvel zverejňoval teaser obrázky, na ktorých sme mohli postupne vidieť Hulka, Namora, Silver Surfera a Doctora Strangea. Všetkých sprevádzal text „The Best Defense“ a všetkým tak bolo veľmi rýchlo jasné, že sa pripravuje návrat značky Defenders. Tá sa síce vrátila už dávnejšie prostredníctvom Daredevila a jeho partie, avšak v tomto prípade nejde o tímovku známu aj z Netflixu. Pôvodný tím, ktorý debutoval na začiatku 70. rokov totiž pozostával práve z teasovaných postáv.

Po potvrdení, že pôjde naozaj o návrat klasických Defenders bolo oznámené aj to, že pôjde o štyri one-shoty, ktoré sa budú pravdepodobne venovať jednotlivým hrdinom, aby dianie následne vyvrcholilo v zošite Defenders: The Best Defense. Známe sú už aj kreatívne tímy. Zošit Immortal Hulk: The Best Defense bude písať Al Ewing a kresliť Simone Di Meno. O Namor: the Best Defense sa postará scenárista Chip Zdarsky a kreslič Carlos Magno. Scenár pre Doctor Strange: The Best Defense napíše Gerry Duggan a kresliť bude Greg Smallwood. Json Latour bude mať na starosti kresbu aj scenár zošita Silver Surfer: The Best Defense. Finálny one-shot napíše Ewing a nakreslí Joe Bennet, ktorí aktuálne vytvárajú sériu The Immortal Hulk. Všetkého by sme sa mali dočkať v decembri.

Klasika sa vrátila.

Dva komiksy zapadajúce do tzv. Infinity Warps sú odložené. Infinity Wars: Arachknight #1 a Infinity Wars: Soldier Supremre #2 boli pôvodne avizované na 3. respektíve 10. októbra. Oba zošity budú po novom pustené do predaja až 24. októbra. Dôvody odkladu zverejnené neboli. Dúfajme, že to bude ojedinelý moment a nenastane štandardný folklór ohľadom odkladania jednotlivých čísel v rámci letného eventu. Ak neviete, čo sú Infinity Warps zač, len pripomeniem, že sa v rámci eventu Infinity Wars dočkáme kombinácii rôznych hrdinov. V prípade uvedených titulov pôjde o kombináciu Spider-Mana a Moon Knighta (Arachknight) a v druhom prípade Captaina Americu a Doctora Strangea (Soldier Supreme).

Ďalšie zdržanie sa bude týkať série Tony Stark: Iron Man. Vydanie odložili rovno trom zošitom. Zošity #4 a #5 sa presunú na 3. respektíve 17. október. Číslo #6 sa na pulty dostane až 21. novembra. Znamená to tiež, že v septembri sa čitatelia nedočkajú žiadneho nového čísla tejto série. Ako bude vydávanie pokračovať, záleží od toho, či sa dodrží tento kalendár. Aké sú dôvody týchto rošád, sme sa nedozvedeli ani od autora scenára Dana Slotta, prípadne od niekoho z Marvel Comics. Dúfajme, že to budú ojedinelé problémy tejto vcelku slušne rozbehnutej série.

Tony sa trochu zdrží.

Návrat barbara Conana do Marvelu je už relatívne dlho známou vecou. Séria odštartuje v januári 2019 a známy už je aj kreatívny tím. Scenár bude písať Jason Aaron, ktorý je na túto postavu, podľa môjho názoru, úžasná voľba. Toto meno bolo mojím súkromným želaním už pri ohlásení tohto projektu (január 2018) 😉 .  Kresliť bude Mahmud Asrar, ktorého ak nepoznáte, prečítajte si náš rozhovor s týmto autorom. Covery bude kresliť Esad Ribic, dohliadať na tento projekt bude editor Mark Basso. Viac podrobností zatiaľ zverejnených nebolo.

Conana bude písať Aaron!

Čo by to boli za Marvel News, ak by sa v nich neobjavila správa o Wolverinovi. Zošit Return of Wolverine #1 pôjde do predaja 19. septembra. Existuje už niekoľko variant coverov, avšak ten z dielne Todda Naucka je trochu iný. Ide o tzv. party variant a Wolverine na ňom demonštruje svoje novonadobudnuté schopnosti. Wolverinove pazúry budú žeravé nielen do grilovania a to je na párty viac ako vhodné. 😉

Kto je hladný?

Včera si bolo opäť z čoho vyberať. Či už ide o Wolverina alebo o komiksy týkajúce sa Venoma. Vyvrcholenia sa zase dočkala miniséria New Mutants.

Daredevil – Annual #1
Deadpool Assassin #6
Edge Of Spider-Geddon #2
Exiles #7
Extermination #2
Hunt For Wolverine: Dead Ends #1
Jessica Jones #2
Marvel Two-In-One #9
Moon Knight #198
Ms. Marvel #33
New Mutants: Dead Souls #6
Runaways #12
Star Wars: Lando – Double Or Nothing #4
Star Wars: Poe Dameron – Annual #2
Venom: First Host #1
Web Of Venom Ve’Nam #1
X-23 #3
X-Men Blue #34
X-Men Grand Design: Second Genesis #2

Venom sa valí zo všetkých strán!

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nám nezavolajú z Marvelu, aby sme im vybrali ďalších scenáristov, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 × 23 =