The Shape of Water ovládol oscarové nominácie

Včera boli ohlásené oscarové nominácie za rok 2017 a sme radi, že ani žánrové filmy sa v tvrdej konkurencii nestratili. Ba čo viac, The Shape of Water dominoval nomináciám aj pri tomto ocenení. Poďme ale pekne poporiadku.

(zdroj: Fox)

Po dvoch Zlatých Glóbusoch a 12 nomináciách na ocenenie BAFTA si najnovší počin Guillerma Del Tora odniesol celkovo 13 nominácií na zlatú sošku. Okrem hlavných kategórií za réžiu a najlepší film sa The Shape of Water nestratil ani v hereckých kategóriách. Sally Hawkings dostala nomináciu za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. Richard Jenkins bol nominovaný za mužský a Octavia Spencer za ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Del Tora a Vanessu Taylor určite potešila nominácia za najlepší originálny scenár. Ostatné kategórie sú už čisto technického rázu, ako napríklad kamera, kostýmy, dve zvukové kategórie, strih a výprava. Naprázdno nevyšiel ani Alexandre Desplat, ktorý do tohto filmu prispel hudbou a tiež si vyslúžil nomináciu. Bola to skrátka nominačná žatva, ktorá sa ale vzhľadom na množstvá nominácií, ktoré tento film zbiera, dala čakať.

(zdroj: Blumhouse)

Prekvapením bol určite počet nominácií hororového hitu Get Out (Uteč). Na Glóbusoch mal dve, z ktorých nepremenil ani jednu, a uvidíme ako sa mu bude dariť s BAFTA. Oscarov ale môže získať štyroch. Je síce málo pravdepodobné, že by ovládol hlavnú kategóriu za najlepší film, ale v ostatných kategóriách by mohol prekvapiť. Daniel Kaluuya získal nomináciu za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe a Jordan Peele za réžiu a scenár. Bude z Get Out čierny kôň tohtoročných Oscarov?

(zdroj: Fox)

Trochu nás mrzí, že náš obľúbenec Logan získal len jednu nomináciu. Scott Frank, James Mangold a Michael Green sa pokúsia v ťažkej konkurencii získať sošku na najlepší adaptovaný scenár. Na Hugha Jackmana, prípadne na iné aspekty tohto filmu, ktoré by si nejakú nomináciu určite zaslúžili, sa tak trochu zabudlo.

(zdroj: Columbia)

Blade Runner 2049 hviezdil v technických kategóriách. Získal nomináciu za kameru, vizuálne efekty, strih a mix zvuku a najlepšiu výpravu. Päť nominácií je pre tento film určite úspech. Nomináciu za najlepšiu výpravu a najlepšie kostýmy získal megahit Kráska a zviera. Nestratili sa ani nové Star Wars. The Last Jedi (Poslední Jediovia) podľa očakávaní získal nomináciu za vizuálne efekty, ďalej obe zvukové kategórie a John Williams klasicky za najlepšiu hudbu.

(zdroj: Lucasfilm)

Okrem už spomenutého Blade Runnera 2049 a Star Wars získali v kategórii vizuálnych efektov nominácie aj Guardians of the Galaxy 2 (Strážcovia galaxie 2), Kong: Skull Island (Ostrov lebiek) a War of the Planet of the Apes (Vojna o planétu opíc). Pre všetky tri spomenuté filmy ide o jedinú nomináciu.

V kategórii animovaný film boli nominované filmy Coco, Ferdinand, Loving Vincent (S láskou Vincent), The Boss Baby (Baby šéf) a The Breadwinner.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
3 − 2 =