Marvel News #117: Carnage rozpúta peklo!

Blíži sa leto a to pre Marvel znamená jeden z vrcholov sezóny. Hlavnou udalosťou bude event Absolute Carnage, ale zásadné veci sa budú diať aj okolo X-Menov. Príjemným spestrením bude určite duelovka Acts of Evil a svoje miesto v Marvel univerze si nemilosrdne nárokuje Conan. A nebol by to Marvel, keby sme niečo nenapísali aj o nejakom pečíslovaní, reštarte a podobne.

Conanovi sa v jeho novom domove, ktorým sa stalo vydavateľstvo Marvel, evidentne darí. Po ongoing sériách Conan the Barbarian a Savage Sword of Conan, sa stal svetoznámy barbar aj súčasťou tímovky Savage Avengers. A od augusta sa môžeme tešiť na novú sériu Conan the Barbarian: Exodus, ktorú kompletne vytvorí Esad Ribic. Tento chorvátsky kreslič, ktorého mnohí považujú za jedného z najlepších kresličov súčastnosti, toho má na konte naozaj veľa. Za všetko sa oplatí spomenúť prácu na sérii Thor: God of Thunder, minisérii Loki alebo obrovské množstvo coverov, ktoré má v portfóliu. Exodus však bude niečo nové aj pre Ribica. Tentokrát zastreší komiks kompletne, vrátane scenára. Príbeh by mal sledovať 15-ročného Conana, ktorý sa učí, ako prežiť v divočine. A je nám asi jasné, že jednoduché to určite nebude.

Conan the Barbarian: Exodus

Vo svete Conana sa zdržíme aj pri ďalšej novinke. Cez leto sa dočkáme novej 5-dielnej minisérie, ktorej hlavnou postavou bude klasická conanovská hrdinka Valeria. Príbeh by mal byť zasadený pred udalosti Howardovej novely Red Nails, v ktorej sa táto pirátka objavila. Scenáristka Meredith Finch má v pláne vytvoriť niečo ako origin tejto postavy. Kresliť bude Aneke. Zošit Age of Conan: Valeria #1 pôjde do predaja v auguste.

Valeria

Pripravovaná udalosť Acts of Evil bude pravdepodobne číra zábava, ktorá nám spestrí obdobie od júla do septembra. Ako sme už písali, pôjde o niekoľko one-shotov, v ktorých sa hrdinovia stretnú v súbojoch so zlosynmi, s ktorými sa doteraz nemali šancu konfrontovať. Doteraz boli známe iba prvé tri dvojice, avšak Marvel už zverejnil kompletný zoznam súbojov. Zverejnené boli aj dve nové obálky.

Ghost-Spider, nedávno ešte známa aj ako Spider-Gwen, alebo Spider-Woman, sa dočká ďalšieho reštartu. Pre túto postavu to bude za relatívne krátku dobu už druhý. V Decembri 2018 totiž sériu Spider-Gwen nahradila séria Spider-Gwen: Ghost-Spider. Táto séria bude v júli ale po desiatich číslach zrušená a nahradí ju séria Ghost-Spider. Jej premiéra je naplánovaná na august. Príbeh by mal byť zameraný na Gwen Stacy, ktorá sa snaží rozdeliť si svoj čas medzi dve reality. Jej domovskú Earth-65 a hlavnú Earth-616. Sériu bude písať Seanan McGuire a kresliť Takeshi Miyazawa.

V auguste odštartuje event Absolute Carnage a Marvel zverejňuje stále viac detailov. Na začiatku reklamnej kampane bola táto udalosť promovaná prostredníctvom tézy, že všetci sú cieľ. A po zverejnení zoznamu zošitov, ktoré budú tohto eventu súčasťou, je jasné, že zainteresovaných bude množstvo hrdinov. S Carnageom, ktorý sa pravdepodobne odtrhne z reťaze, sa stretnú napríklad Venom, Deadpool, Miles Morales alebo Iron Fist. Minisériu dostane napríklad aj Venomova dcéra Scream. Absolute Carnage bude výsledkom práce zaujímavých mien ako napríklad Saladin Ahmed, Cullen Bunn, Marcelo Ferreira alebo Alberto Jimenez Alburquerque.

Absolute Carnage Checklist

A zverejnené boli aj obálky titulov, ktoré budú súčasťou eventu Absolute Carnage.

Detaily ohľadom pripravovaného projektu Jonathana Hickmana, ktorý má redefinovať univerzum X-Menov, prenikajú na verejnosť veľmi pomaly. Isté je zatiaľ len to, že sa Hickman pokúsi vrátiť mutantov opäť na výslnie. Prvým krokom bolo rozhodnutie, že cez leto budú ukončené všetky doterajšie x-Menovské série. Podľa Hickmana ide o logický a potrebný krok. House of X a Powers of X by mali byť spolu previazané a bude sa v nich riešiť mutantská história. Sľubuje sa nový začiatok a na stole je množstvo podobných, nič nehovoriacich vyjadrení a tak si radšej počkajme na ďalšie zverejnené informácie. A keďže by malo ísť o naozaj veľkú vec, Marvel sa rozhodol vydávať videá, ktoré mapujú históriu X-Menov. Prvé video už je vonku a je plné zaujímavých informácií.

 

Zoznam komiksov, ktoré nám včera vydavateľstvo Marvel doprialo je naozaj dlhý a tak by nemal problém si vybrať.

Age Of X-Man – The Amazing Nightcrawler #4
Asgardians Of The Galaxy #9
Avengers #19
Doctor Strange #14
Miles Morales – Spider-Man #6
Moon Girl And Devil Dinosaur #43
Mr. And Mrs. X #11
Runaways #21
Shuri #8
Star Wars – Age Of Rebellion – Jabba The Hutt #1
Star Wars Galaxy’s Edge #2
Tony Stark – Iron Man #11
Unstoppable Wasp #8
Venom #14
War Of The Realms – Journey Into Mystery #3
War Of The Realms – New Agents Of Atlas #2
War Of The Realms – Punisher #2
War Of The Realms – Strikeforce The Land Of Giants #1
War Of The Realms – Uncanny X-Men #2
Wolverine – Infinity Watch #4
X-Force #8

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ autora Marvel News nezožerie v spánku jeho nový pes, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 × 29 =