Marvel News #121: J. J. Abrams napíše Spider-Mana!

Minulý týždeň to vďaka teaseru s názvom Ultron Agenda vyzeralo tak, že sa na scénu vráti legendárny zlosyn Ultron. Krátko na to však Marvel zverejnil detaily a minimálne v začiatku tohto príbehu bude hrať hlavnú úlohu iná postava. Povstanie robotov by mal podľa všetkého viesť android Machine Man. Aspoň tak je to uvedené v anotácii zošita Tony Stark: Iron Man #16, ktorého sa dočkáme v septembri. Dôležitú úlohu by v tomto príbehu mala zohrať aj Jocasta, ktorá je pôvodne Ultronovým výtvorom, ale má už za sebou dlhú históriu či už s Avengers alebo so samotným Starkom. Otázne teda je, ktorú stranu si vyberie.

Tony Stark: Iron Man #16

Scenárista a kreslič Erik Larsen je v komiksových vodách známe meno. Bol to práve on, kto v roku 1992 spolu s Toddom McFarlaneom, Robom Liefeldom, Jimom Lee, Whilce Portaciom, Marcom Silverstim a Jimom Valentinom založili vydavateľstvo Image. Svoju púť tam začal komiksom Savage Dragon, ale my sa ešte vráťme k jeho pôsobeniu v Marvel Comics. V roku 1990 v zošite Amazing Spider-Man #329 nahradil na pozícii kresliča Todda McFarlanea. Počas svojho pôsobenia pri tejto sérii sa zapísal najmä pri Venomovi. Môžeme mu byť vďační napríklad za „zubatý“ úsmev a predĺžený jazyk. Jeho púť pri Spider-Manovi sa skončila číslom #350, keď ho nahradil Mark Bagley. A práve s ním a s Gerrym Conwayom sa k pavúčiemu mužovi vrátia v one-shote Amazing Spider-Man: Going Big #1. Ten je súčasťou špeciálov pri príležitosti 80. výročia Marvel Comics. Larsen sa bude podieľať na kresbe aj scenári. Zošit pôjde do predaja v septembri.

ASM: Going Big

Dlhú históriu so sériou Amazing Spider-Man má aj Roger Stern. Ten ale pri príležitosti už spomínaného 80. jubilea vydavateľstva Marvel napíše one-shot Avengers: Loki Unleashed! #1, ktorý sa, ako už vyplýva z názvu, bude točiť okolo legendárneho majstra klamu. Predpoklad na dobrý príbeh tu samozrejme je, keďže Stern písal Avengers prakticky celé 80. roky (čísla 227-279, 280-288) a tak bude pri tejto zostave na domácej pôde. Zo Sternom bude na tomto zošite spolupracovať kreslič Ron Lim, cover nakreslil Patch Zircher.

Loki Unleashed

Tím Agents of Wakanda debutoval v sérii Avengers, kde jej dal priestor Jason Aaron. Ak je vám táto zostava okolo Black Panthera sympatická, dobrou správou určite bude oznámenie novej série, ktorá bude venovaná práve tomuto tímu. Okrem Panthera v ňom nájdeme Wasp, Okoye, Ka-Zara, Gorilla-Mana, prípadne výpomoc priamo od Avengers. „Black Panther and the Agents of Wakanda bude Kirbyho štýlom poháňaná Mission: Impossible v Marvel univerze. Aspoň takto sa vyjadril scenárista série Jim Zub. O kresbu sa postará Lan Medina. Série bude debutovať v septembri.

Marvelu unikli tajné dokumenty! Aspoň tak bol prezentovaný teaser na pripravovaný one-shot Wolverine & Captain America: Weapon Plus #1. Na troch dokumentoch vidíme zretušované popisy troch subjektov projektu Weapon Plus. Weapon I je v tomto prípade Steve Rogers, čo potvrdzuje aj dátum narodenia 1918 a bydlisko v Brooklyne. A samozrejme nájdeme tu aj veľa ďalších odkazov na históriu tohto hrdinu. Weapon X je rodený Kanaďan s adamantiom na kostre a povestnou schopnosťou sa vyliečiť skoro zo všetkého. Áno, tento dokument sa týka Wolverina. Tretí dokument je označený ako Weapon XIII a venuje sa postave Fantomexa.

O sérii videí, ktoré mapujú históriu X-menov, sme už niekoľkrát písali (celý playlist nájdete na tomto odkaze). Minulý týždeň pribudlo video o ére New X-Men a naposledy sme sa dočkali videa, ktoré sa už priamo venuje pripravovanej udalosti House of X/Powers of X. A my sa tak máme možnosť dozvedieť opäť o niečo viac o tomto údajne veľmi zásadnom momente, ktorý nás čaká.

 

 

V rámci promovania House of X/Powers of X boli zverejnené aj dizajny niekoľkých charakterov, ktorých autorom je R. B. Silva. Všetky postavy už boli predstavené prostredníctvom predošlých materiálov a coverov, ale veľa detailov sa o nich nevie. A všetko zásadné je zakryté.

Posledné dni sa niesli v znamení špekulácií, keďže Marvel teasoval niečo spojené so Spider-Manom. Na prvom teaser obrázku bolo číslo 4 vytvorené pavučinou. Hneď sa objavili správy o crossoveri Fantastic Four a pavúčieho hrdinu. Tieto teórie však išli bokom, keď sa na druhý deň objavila rovnako vytvorená číslica 3. Odpočítavanie pokračovalo a na jeho konci nás čakalo ohlásenie komiksu Spider-Man #1. Túto 5-dielnu minisériu napíše J.J. Abrams (áno, ten Abrams), spolu so synom Henrym Abramsom. O kresbu sa postará Sara Pichelli. Séria by nám mala predstaviť nového zlosyna menom Cadaverous. Zverejnená bola aj obálka, ktorú nakreslil Olivier Coipel. Prvý zošit bude vydaný v septembri.

Spider-Man #1

Aj keď včera nebola v novinkách žiadna vyslovene nová séria, vyvrcholilo hneď niekoľko minisérií, ktoré sa dočkali svojho rozuzlenia. Či už ide o udalosť Age of X-Man, alebo event War of the Realms.

Age Of X-Man – Nextgen #5
Age Of X-Man – The Amazing Nightcrawler #5
Captain America #11
Captain Marvel #7
Daredevil #7
Deadpool #14
Guardians Of The Galaxy #6
Marvels Annotated #4
Marvel’s Spider-Man – City At War #4
Miles Morales – Spider-Man #7
Savage Sword Of Conan #6
Shuri #9
Star Wars #67
Star Wars – Doctor Aphra #33
Star Wars – Tie Fighter #3
Tony Stark – Iron Man #13
Uncanny X-Men #20
Unstoppable Wasp #9
War Of The Realms – Journey Into Mystery #5
War Of The Realms – Spider-Man And The League Of Realms #3
War Of The Realms – War Scrolls #3
Wolverine – Infinity Watch #5
X-Men Grand Design – X-Tinction #2

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nám nezavolajú rodičia, že s nimi máme napísať Spider-Mana, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 × 30 =