Venom nemal byť R-ko, Dark Phoenix a Gambit sa presúvajú

Všetci sme v to dúfali. Adaptácia Venoma si na plátne priam pýtala R-kový rating. A pôvodné správy trochu tvrdšej a krvavejšej verzii nahrávali. Potom však kúzelníci zo Sony začali špekulovať a R-ko sa postupne stávalo už iba snom fanúšikov. Venom nakoniec získal rating PG-13, a to znamená, že monštrum sa bude musieť na plátne trochu krotiť. Tvorcovia si za to vyslúžili vlnu kritiky, a tak prišla zaujímavá reakcia.

Producenti Avi Arad a Matt Tolmach sa nedávno vyjadrili, že R-ková verzia Venoma nebola nikdy v pláne. Údajne sa od začiatku snažili vytvoriť film, ktorý by bol verný komiksovej predlohe a zároveň by bol prístupný aj pre 13- až 14-ročných divákov. Za pravdu im dal aj režisér Ruben Fleischer, ktorý vraj o tomto filme vždy uvažoval ako o PG-13. Taktiež sa vyjadrili, že R-kový strih filmu tiež nie je vôbec na programe.

Ak práve lovíte v pamäti a hľadáte tam spomienky na niečo, čo by vyvrátilo tieto tvrdenia, pravdepodobne budete úspešní. Venom bol od začiatku prezentovaný ako R-ko a až relatívne nedávno prišlo Sony so snahou začleniť sa do MCU, a tak si povedali, že s R-kom bude táto cesta zarúbaná. Správy o alternatívnej R-kovej verzii filmu, ktorý pôjde na fyzické nosiče, sa tiež objavili relatívne nedávno. Preto vyjadrenia o tom, že fanúšikovia čakali niečo, čo nikdy nebolo v pláne, vyznievajú trochu zmätočne.

Sony sa bojí neúspechu, predsa len, plány na univerzum sú obrovské, a tak sa snaží vyzerať v očiach fanúšikov čo najlepšie. Či im k tomu pomôžu vyjadrenia tohto druhu, je otázne. Premiéra filmu sa dá odpočítavať už na dni, uvidíme teda, ako to nakoniec dopadne. A keď už budete 5. októbra v kine, vydržte do konca. Venom by mal obsahovať až dve potitulkové scény.

Nie, krv nebude.

Marketingoví čarodejníci nie sú len v Sony. Svoje o tom vedia aj fanúšikovia štúdia Fox. Pred pár dňami sme mali možnosť vidieť trailer na pripravovaný X-Men film Dark Phoenix. Jean Grey sa v ňom bude musieť vyrovnať so svojím temnejším ja a do udalostí budú opäť zasahovať aj známe postavy ako profesor Xavier alebo Magneto. Ak ste si po zhliadnutí traileru radostne povedali, že premiéra filmu je za rohom, máme pre vás zlú správu.

Fox sa krátko po jeho zverejnení rozhodol, že film presunie z dátumu 14. február až na 7. júna 2019. Pripomeňme si, že Dark Phoenix mal podľa pôvodných plánov do kín doraziť už tento rok. O tom, čo sa za týmto rozhodnutím skrýva, sa môžeme len dohadovať. Relatívne nedávno prebehli dotáčky a stále sa rieši presun pod Disneyho – tieto dva faktory mohli mať na odsunutie premiéry dopad. Rovnaký presun sa týka aj filmu Alita: Battle Angel, ktorá sa z decembra 2018 presúva práve namiesto pôvodne určené pre Dark Phoenix.

Klasické uniformy.

Ostaňme ešte chvíľku v štúdiu Fox. Film Gambit je ohľadom presúvania premiéry oveľa skúsenejší matador. A nedávne presuny premiér sa ho, samozrejme, dotkli tiež. Z júna 2019 sa presúva na marec 2020. Natáčanie by sa ale malo údajne konečne začať už budúci rok a producent Simon Kinberg sa vyjadril, akým smerom sa bude natáčanie Gambita uberať.

Podľa jeho vyjadrení, by mal byť Gambit poňatý ako romantická komédia, keďže sa to k charakteru problémového sukničkára skvele hodí. Deadpool bol R-ková komédia, Logan bol western, Gambit bude romantická komédia a News Mutants sa pravdepodobne uberú hororovým smerom. Kindberg toto škatuľkovanie vysvetlil, že ani v jenom prípade to nie je doslovné a je nutné brať tieto rámcovania veľmi voľne. Okrem Gambita, ktorý má údajne skvelý scenár, spomenul aj Multiple Mana, na ktorého scenári sa práve pracuje. V prípade X-Force sa vraj čaká už len na Drewa Goddarda, ktorý musí ukončiť svoj aktuálny projekt, aby sa mohol pustiť do tvorby scenára.

Kedy sa dočkáme Gambita?

Praha a Liberec sa kvôli natáčaniu nového Spider-mana stali hlavnými mestami fanúšikov/stalkerov tohto hrdinu. Na internete je teda neskutočné množstvo záberov a videí, ktoré nám síce nič zásadné neprezrádzajú, avšak potešia. Nedávno sa na internetoch objavili obrázky, na ktorých môžeme po prvýkrát vidieť hlavného zlosyna Mysteria, ktorého hrá Jake Gyllenhaal. A týmito fotkami končíme dnešný prehľad noviniek ohľadom Marvelu vo filme.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 + 6 =