Marvel vo filme #2

Najväčšia pozornosť sa aktuálne vcelku logicky upiera na film Spider-Man: Far From Home. Minulý týždeň sa konala premiéra aj s červeným kobercom, a ak vám náhodou unikol priamy prenos, v predchádzajúcom čísle našej rubriky nájdete link na záznam z tejto akcie. Plnohodnotnú premiéru má za sebou zatiaľ iba Čína, Japonsko a Hongkong. Na  ázijskom trhu sa Spider-Manovi podľa prvých čísiel naozaj darí, keďže iba z Číny si priniesol sumu 98 miliónov dolárov. Celkovo už má na konte 110 miliónov a to svoje „turné“ ešte poriadne ani nezačal. Všetky hlavné premiéry sú naplánované na tento týždeň, okrem Talianska, kde si fanúšikovia budú musieť počkať až do 10. júla. Vcelku opodstatnene sa hovorí o pokorení hranice 1 miliardy a uvidíme, kde sa Peter Parker zastaví. Pozitívne je, že film bol na webe Rottentomatoes označený ako „fresh“ so skóre 93 %, pri priemernom hodnotení 7,54/10, čo vyzerá viac ako nádejne.

Spider-Man je fresh!

Ak už máte lístok do kina a neviete sa dočkať premiéry, odpočítavanie si môžete spestriť napríklad vintage plagátmi, ktoré zverejnila spoločnosť Regal, a zachytávajú našich výletníkov na cestách po európskych mestách.

Ak sa vám Tom Holland ako Spider-Man páči, určite vás poteší jeho nedávne vyhlásenie o tom, že bude hrať Spider-Mana, kým bude vedieť chodiť.


O sólovke Black Widow sa toho zatiaľ veľa nevie. V poslednom čase sa však roztrhlo vrece s fotkami z natáčania, a tak sa kolotoč špekulácií rozbehol na plné obrátky. Asi najzaujímavejšie fotky boli zverejnené pred pár dňami a je na nich vidieť záhadný charakter, ktorý mnohí označujú ako hlavného zlosyna filmu. Dlhodobo sa počíta s tým, že hlavným súperom Black Widow by mal byť Taskmaster, avšak vizuál tejto postavy vyzerá na prvý pohľad úplne inak. Samozrejme, nedá sa očakávať, že Taskmaster bude mať na tvári lebku, v ruke štít a meč, ale aj tak je od komiksovej predlohy až príliš vzdialený.

Kto by to teda mohol byť? Najčastejšie sa skloňuje Paladin, ktorý by vzhľadom na fakt, že ide o žoldniera, celkom pasoval. Nemá žiadne superschopnosti, ak nerátame štandardnú silu, rýchlosť, reflexy, odolnosť a znalosti bojových umení.

Napriek tomu, že vizuál skôr pasuje na Paladina, dúfame, že hlavné slovo bude mať v príbehu Taskmaster, čo je pri všetkej úcte k Paladinovi oveľa zaujímavejší hrdina. Predsa len, tzv. „fotografické reflexy“, čo je schopnosť, vďaka ktorej sa dokáže naučiť prakticky akýkoľvek bojový štýl, ktorý na neho jeho súper vytiahne, by sme vo filme videli naozaj radi. Nech je zverejnená postava ktokoľvek, podľa fotiek z natáčania to vyzerá, že dopraje Black Widow naozaj krušné chvíle.

Uplynulý víkend vytiahol Marvel v boji o prvé miesto v rebríčku celosvetových tržieb novú zbraň. Nové materiály, ktoré mali dotiahnuť do kín tých najvernejších divákov, síce zafungovali, ale výsledný efekt ostal trochu za očakávaniami. Celosvetovo si Endgame pripísalo 8,7 milióna dolárov, čo je viac ako dvojnásobok predošlého týždňa. V deviatom týždni od premiéry boli Avengers v 985 kinách, v tom uplynulom toto číslo narástlo na 2 025, čiže záujem o bonusy určite existuje. Bude to ale na Avatara stačiť? Aktuálny rozdiel je 25 miliónov dolárov, čo nie je nedosiahnuteľná méta, avšak rozhodovať môžu naozaj detaily. Väčšina expertov sa zhoduje, že to Endgame stačiť nebude. Ale pri takýchto malých rozdieloch je to vždy len tip a opätovné uvedenie urobilo tržby viac ako nepredvídateľné. U nás sa dočkáme bonusového materiálu už od 11. 7., takže ak sa chcete stať súčasťou tejto rebríčkovej naháňačky, neváhajte podporiť svojho favorita!

Mark Ruffalo má jasno v tom, prečo ísť na Endgame zas.

Zaujímavé šumy v posledných dňoch prebiehali aj okolo filmu Eternals. V jednaní je o úlohu v tomto filme aktuálne už aj Salma Hayek (Desperado, Frida), ale detaily, o akú úlohu ide, samozrejme, známe nie sú. Dlhodobo sa už špekuluje o tom, že do MCU by sa mohol zapojiť aj Keanu Reeves, ktorého má Marvel údajne v hľadáčiku už veľmi dlho. Čaká sa vraj ale na úlohu, ktorá by pre neho bola ideálna, a práve Eternals by túto možnosť mohli priniesť. Špekuluje sa, že ideálna by pre neho bola postava Druiga, čo je zlosyn, ktorý patrí medzi Eternals. Dokáže nájsť v človeku jeho najbolestnejšiu a najstrašnejšiu spomienku a pomocou telepatie ho prinúti, aby si ju zažil ešte raz. Viete si predstaviť dobráka od kosti v tejto démonickej úlohe? Odvážnejší predpovedajú, že k ohláseniu Keanu Reevesa ako súčasť MCU príde na blížiacom sa San Diego Comic Cone, takže sa možno potvrdenia tejto informácie dočkáme už čoskoro.

Blok zaujímavostí začneme u Jeremyho Rennera, ktorý je okrem herca aj spevák a pred pár dňami mu vyšiel nový singel.

Michael B. Jordan nedávno zverejnil video, v ktorom ukázal, ako sa pripravoval na svoju úlohu vo filme Black Panther. Erik Killmonger sa mal podľa dlhotrvajúcich šumov vrátiť aj v pokračovaní, avšak Kevin Feige tieto teórie nedávno zmietol zo stola. Zaznela ale informácia, že Ryan Coogler už začal pracovať na príbehu pokračovania Black Panthera. Ide o režiséra a scenáristu, ktorý zastrešil aj prvý, veľmi úspešný diel.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Since everybody wanna show off let me show what Killmonger can do. ??? (A lil BTS of me training for Black Panther)

Príspevok, ktorý zdieľa Michael B. Jordan (@michaelbjordan),

 

Režisér James Gunn reagoval na prosby fanúškov, aby z tretieho pokračovania Guardians of the Galaxy neurobil Asgardians of the Galaxy. O tomto pretvorení sa minimálne po Engame začalo špekulovať, ale vyzerá to tak, že to nie je vôbec aktuálne.

Nemusíte sa báť.

Pre dnešok exkurziu do sveta filmového Marvel vesmíru končíme. Užite si Spider-Mana, nešírte spoilery a o týždeň sa vidíme opäť pri novinkách o vašich obľúbených hrdinoch.

If you could make God bleed, people would cease to believe in Him. There will be blood in the water, the sharks will come. All I have to do is sit back and watch as the world consumes you.

Ivan Vanko

(zdroj: marvel, marvel studios, sony)

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
15 × 15 =