Marvel vo filme #9: Novinky z D23

Uplynulý víkend sa v americkom Anaheime konala akcia D23, na ktorej Disney od roku 2009 každé dva roky zverejňuje množstvo noviniek zo svojho bohatého portfólia. Tento rok to nebolo inak, a tak sme sa dočkali zaujímavých oznámení, termínov, vizuálov a podobne. Nezdržiavajme sa teda zbytočnými úvodmi, čaká nás totiž veľké množstvo noviniek.

Doteraz zverejneným vizuálom k filmu Black Widow jasne dominovala Natasha Romanova. Prostredníctvom Andyho Parka sme sa však dostali k náhľadu na oficiálny poster, na ktorom už vidíme aj iné postavy. Najviac, samozrejme, zaujal David Harbour ako Red Guardian/Alexei Shostakov, ktorého tak máme možnosť vidieť po prvýkrát. V hornej časti posteru zaujal Taskmaster, ktorého vizuál sa veľmi nelíši od dávnejšie zverejnených konceptov, plus to vyzerá tak, že by sme sa mali dočkať aj vytúženého meča.

Black Widow (zdroj: twitter: Andy Park)

Na horeuvedenom posteri je vidieť, že Black Widow má na sebe úplne nový kostým, ktorý sme zatiaľ nemali možnosť vidieť. A rovnakou novinkou bolo aj zverejnenie jeho bieleho variantu, ktorý si mohli pozrieť návštevníci D23 aj naživo.

zdroj: DiscussingFilm

Okamžite sa začalo špekulovať, čo tento variant znamená, a asi najpravdepodobnejšie je, že Black Widow bude bojovať aj v zasneženom prostredí, kde je táto farba taktickou výhodou. Spomína sa ale aj komiks Deadly Origin, v ktorom Black Widow podobný kostým nosila a stretla sa v ňom s Red Guardianom, respektíve Winter Soldierom, čo konšpirujúcich fanúšikov zaujalo asi najviac.

Koncept (zdroj: fullcirclecinema)

Svoj priestor na D23 dostali aj Eternals. Asi najzaujímavejším momentom bolo vystúpenie už ohlásených hercov pred konceptmi ich kostýmov.

(zdroj: Marvel Studios)

Ale nebolo to len o hercoch, o ktorých úlohách sme už vedeli. Potvrdila sa totiž správa o tom, že Gemma Chan stvárni v Eternals úlohu Sersi. Zaujímavosťou pri tomto obsadení je fakt, že pôjde o prvý prípad, keď v MCU niekto stvárnil dve postavy. Gemma sa totiž už objavila vo filme Captain Marvel ako Minn-Erva.

Zaujímavejším kastingovým ohlásením však bolo zaradenie Kita Haringtona do MCU. Pri tomto hercovi sa špekulovalo o postave Moon Knighta, Wolverina, respektíve niekoho z Eternals. Z hviezdy Game of Thrones však bude niekto úplne iný. Dane Whitman, alebo ak chcete Black Knight, je postava, ktorá je súčasťou komiksového sveta od roku 1967. Tento expert na boj s mečom bol počas svojej kariéry súčasťou Avengers, Defenders, ale aj tímu Excalibur. Jeho schopnosti pochádzajú z meča menom Ebony Blade, ktorý je však zakliaty, a tak jeho nositeľovi práve neprospieva. A aké je jeho napojenie na Eternals? Dane Withman mal v 90. rokoch románik so Sersi.

Black Knight – Kit Harington

Neoddeliteľnou súčasťou filmu Eternals sú aj tzv. Celestials. Na verejnosť sa v rámci D23 dostal pohľad na jedného z nich a je nutné uznať, že vyzerá naozaj impozantne.

(zdroj: twitter – Mitch692)

O prípravách filmu Black Panther 2 sa už vedelo dlhšie. Aj na SDCC bolo pokračovanie tohto hitu potvrdené. Na D23 sme však spoznali presný dátum premiéry, ktorý bol stanovený na 6. máj 2022. Na režisérskej stoličke ostane Ryan Coogler.

(zdroj: Marvel Studios)

Disney už čoskoro spustí svoju platformu Disney+, a tak je logické, že sa množstvo noviniek a ohlásení točilo okolo seriálov.

Do seriálu The Falcon and the Winter Soldier pribudli herci Wyatt Russel a Emily VanCamp. Wyatt Russel, ktorý je synom Kurta Russella, si zahrá postavu U. S. Agenta. Jonh Walker, ako znie civilné meno tejto postavy, debutoval v komikse Captain America #323 a zaujímavosťou je, že na chvíľu bol nositeľom štítu Captaina Americu. Bolo to v čase, keď sa Steve Rogers tejto úlohy vzdal. Emily VanCamp si zopakuje úlohu Sharon Carter, pravnučky Peggy Carter. Obaja sa tak pripoja k už skôr ohlásenému Danielovi Bruhlovi (Baron Zemo). Za zmienku stojí aj vyhlásenie Anthonyho Mackieho, podľa ktorého nebude nosiť titul Captain America, ale ostane Falconom.

(zdroj: DiscussingFilm)

Seriál WandaVision, ktorý by mal byť akousi predohrou pred pokračovaním Doctora Strangea, sa tiež dočkal nových hercov. A v tomto prípade pôjde o známe mená. Kat Dennings si opäť zahrá Darcy Lewis, ktorú sme mohli vidieť v prvých dvoch Thorových filmoch. Do svojej úlohy Agenta Woo sa zase vráti Randall Park. Toho sme mohli vidieť vo filme Ant-Man and the Wasp ako bývalého agenta S.H.I.E.L.D.-u, ktorý aktuálne pracuje pre FBI.

Známe tváre

Ohľadom seriálu WandaVision, ktorý bude súčasťou platformy Disney+, zaujal tiež zverejnený plagát, na ktorom vidíme hlavné postavy v dosť civilnej póze. Najviac tento záber pripomína komiksovú sériu Vision od Toma Kinga, a tak je možné, že sa ňou bude inšpirovať.

(zdroj: twitter: Andy Park)

Myšlienka projektu What If…? je jasná. Čo by sa stalo, ak by… Animovaný seriál, ktorý bude mať k dispozícii hlasy prakticky všetkých hercov z MCU, bude mať 23 epizód, t. j. jednu pre každý MCU film. Pozrieme sa teda na dôležité momenty, ktoré by sa stali trochu inak. Prezradený bol už variant, že Peggy Carter dostane sérum supervojaka a stane sa z nej hrdinka podobná postave Captain Britain. Zaznelo ale tiež, že v niektorom z príbehov by mali byť zakomponovaní Marvel Zombies. Možností je veľa, keďže fanúšikovia a ich teórie často operujú s tým, čo ak by?

(zdroj: DiscussingFilm)

Najväčšie haló však na D23 vytvorilo ohlásenie hneď troch nových seriálov. Konkrétne ide o Ms. Marvel, She-Hulk a Moon Knighta. Ms. Marvel alias Kamala Khan, je tínedžerka moslimského pôvodu (nič pre Pitomia a spol.), ktorej osud je úzko prepojený s Captain Marvel a rovnaké by to mohlo byť aj v seriálovej podobe. Superhrdinský seriál v duchu teenage Spider-Mana: Far From Home by mohol fungovať. She-Hulk je veľmi zjednodušene ženská verzia Hulka a aj tu sa špekuluje o jej prepojení s filmovým Bruceom Bannerom. Jennifer Walters je vo svojej ľudskej podobe v komikse v poslednom čase často v úlohe právničky, a tak by sme mohli dostať seriál ladený do podobného prostredia ako neflixový Daredevil. O niečo drsnejší by mohol byť ohlásený seriál Moon Knight, avšak tu je otázne, čo všetko mu služba Disney+ dovolí. K žiadnemu seriálu neboli ohlásené dátumy premiér, herci a pod., takže si na detaily budeme musieť počkať.

Ak vás zaujíma, čo je nové hľadom Spider-Mana a jeho osudu v MCU, tak existuje množstvo dohadov a údajných únikov, ale nevidím v nich nič relevantné. Rokovania budú určite pokračovať a my len musíme počkať na výsledok. Ohľadom tejto témy si môžete prečítať môj komentár, kde som sa zamyslel nad tým, kto je vlastne na vine.

Nezabudnite sledovať aj komiksové novinky v rubrike Marvel News, ktoré okrem textovej formy môžete sledovať aj na Youtube!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
8 − 4 =